oświetlenie przemysłowe i komercyjne Miloo Electronics


Oświetlenie supermarketów i sklepów wielkopowierzchniowych

aktualizacja: 06-09-2019, 08:38 – artykuł promocyjny


Właściciele sklepów wielkopowierzchniowych muszą godzić potrzebę intensywnego oświetlenia z oszczędnością energii elektrycznej i specyficznymi wymaganiami wynikającymi z konstrukcji hal. Właściwości technologii LED pozwalają sprostać takim wyzwaniom, dlatego instalatorzy i projektanci coraz częściej rekomendują oświetlenie ledowe do sklepów i magazynów.

Nowością, na którą warto zwrócić uwagę są produkowane w Polsce przez firmę HSK LEDY oprawy Antilia A-98, stworzone z myślą o sklepach wielkopowierzchniowych. Ich układ optyczny rozsyła światło w dwóch kierunkach, co pozwala na oświetlenie jedną oprawą dwóch przeciwległych regałów sklepowych bez strat w postaci nadmiernej ilości światła kierowanego na podłogę. Oprawy Antilia charakteryzuje też bardzo wysoka wydajność (efektywność energetyczna przekracza 117lm/W), co pozwala na znaczną redukcję kosztów oświetlenia wielkich powierzchni w porównaniu do tradycyjnych opraw świetlówkowych. Precyzyjnie wykonany korpus oprawy A-98 jest wyjątkowo lekki, dzięki czemu instalatorzy nie muszą obawiać się przekroczenia dopuszczalnej nośności stropów nawet w budynkach o delikatnej konstrukcji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że Antilia dostępna standardowo w długościach 1105mm, 1650mm oraz 2740mm, może być łączona w linie o dowolnej długości.

Dla właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych znaczenie ma również zgodność opraw z normami i posiadane atesty. Antila A-98 posiada atest Polskiego Związku Higieny, a producent oferuje dwu lub trzyletnią gwarancję i serwis na terenie kraju.

 

Antilia-98Antilia-98

Charakterystyczny, grzybkowaty kształt oprawy Antilia A-98 zaprojektowany we współpracy ze Studio Triada Design sprawia, że oprawa łączy estetykę z nietypowymi parametrami strumienia światła - dwukierunkowy rozsył doskonale sprawdza się w alejkach supermarketów.

 

Eksperci badający wpływ oświetlenia na wyniki sprzedażowe już dawno zwracali uwagę na to, że jasne, intensywne światło jest jednym z podstawowych czynników skłaniających konsumentów do zakupów. Inne parametry światła, jak np. temperatura barwowa czy Ra (współczynnik oddawania barw) także mają znaczenie, dlatego warto zdecydować się na zamówienie profesjonalnych opraw LED od producenta, który ma możliwość dostarczyć oświetlenie o ściśle określonych charakterystykach, tak by w poszczególnych działach sklepu stworzyć właściwe warunki do zakupów.

 

Antilia-98Antilia-98

Superlekka obudowa oprawy Antilia A-98 pozwala na tworzenie linii świetlnych o dowolnej długości

 

Obowiązujące w Polsce normy nakładają na właścicieli obowiązek instalacji oświetlenia awaryjnego, które w razie zaniku napięcia w instalacji ma zapewnić użytkownikom budynku możliwość bezpiecznej ewakuacji. Wymóg ten realizowany jest najczęściej poprzez instalację obok opraw oświetlenia podstawowego dodatkowego zestawu opraw pełniących wyłącznie funkcję awaryjną, co jednak rodzi wiele problemów w obiektach o lekkiej konstrukcji stropu. Antilia A-98 dostępna jest w certyfikowanej przez CNBOP wersji z modułem zasilania awaryjnego. Znamionowy strumień świetlny oprawy w trybie awaryjnym może wynosić nawet 720lm, co pozwala na instalację oprawy na dużej wysokości bez ryzyka niespełnienia norm dla oświetlenia ewakuacyjnego. Wbudowany moduł zasilania awaryjnego rozwiązuje problem konieczności instalacji wymaganych przez normy dodatkowych źródeł światła, dzięki czemu uniknąć można przeciążenia stropów zachowując intensywne i tanie oświetlenie oraz estetykę.

Super i hipermarkety to jednak nie tylko wielkie hale. Alejki handlowe, butiki oraz zaplecza gastronomiczne i sanitarne mogą mieć decydujący wpływ na to, czy klienci wybiorą zakupy w określonym obiekcie handlowym. W tych przestrzeniach również należy zadbać o oświetlenie sprzyjające zakupom, zgodne z normami i efektywne energetyczne. W ofercie HSK LEDY, producenta opraw Antilia A-98 znajduje się szeroka gama opraw LED do łazienek, korytarzy i łazienek, które łączą estetykę z wydajnością.

 

oświetlenie LEDoświetlenie LED

Oświetlenie LED warto zainstalować także w zapleczach sanitarnych, korytarzach i butikach przy sklepach wielkopowierzchniowych

Kontakt w sprawie produktów:

HSK LEDY
tel. (+48) 12 269 35 46
www: hskledy.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Oświetlenie LED w szpitalach, gabinetach i przychodniach - normy, praktyka i odbiory

Oświetlenie LED w szpitalach, gabinetach i przychodniach - normy, praktyka i odbiory

Co decyduje o tym, jakie oświetlenie instalowane jest w szpitalach i innych obiektach... ¬ więcej...

 
Oświetlenie dekoracyjne do profesjonalnego zastosowania

Oświetlenie dekoracyjne do profesjonalnego zastosowania

Ośrodki wellness and SPA, sale weselne, hole i aule konferencyjne oraz hotele i restauracje... ¬ więcej...

 
Pomysły na oświetlenie sali weselnej

Pomysły na oświetlenie sali weselnej

Organizacja wesel od lat cieszy się dużą popularnością. Sale weselne często rezerwowane... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet