Advertisement

Junkers - patron


Dlaczego warto zdecydować się na kocioł pelletowy typu Bio-max

aktualizacja: 30-11-2016, 10:54 – artykuł promocyjny


Kotły na pellet są jednymi z najbardziej nowoczesnych i efektywnych urządzeń grzewczych do spalania paliw stałych. Pellety, czyli niewielkie, twarde pałeczki z wiórotrocin o średnicy 6 lub 8 mm i długości kilku centymetrów to jedno z najmłodszych ekologicznych paliw, zapewniające nam nie tylko wydajne użytkowanie, łatwy transport i magazynowanie, lecz również znaczące obniżenie kosztów ogrzewania i niezwykle dobry wpływ na nasze środowisko, co potwierdzają badania wykazujące, że produktem ubocznym spalania pelletu jest taka ilość dwutlenku węgla, jaką pochłania drzewo w okresie swojego wzrostu.

Aby ogrzewanie na pellety było łatwe i przyjemne niezbędne są wysokiej jakości kotły na to paliwo. W myśli akcji „wiem, co jem” promowano swego czasu rozważny wybór produktów spożywczych, takie zachowanie powinno wg firmy LUMO Technika Grzewcza urosnąć do rangi filozofii życiowej i zostać przeniesione na pozostałe sfery naszego życie, dlatego kotły produkowane przez naszą firmę wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zaprojektowane specjalnie według potrzeb klientów i z dbałością o nasze wspólne środowisko.

Kocioł na pelet Bio-maxKotły na pellet typu Bio-max są praktycznie bezobsługowe. Dzięki możliwości automatycznego rozpalania paleniska oraz stopniowego dozowania pelletów, ich obsługa nie jest uciążliwa, a nowoczesna trzyciągowa konstrukcja wymiennika charakteryzuje kotły LUMO niską temperaturą spalin oraz wysoką sprawnością spalania. Dla komfortu użytkowników i optymalnego wykorzystania systemu grzewczego ważna jest możliwość regulacji mocy urządzenia, pozwalająca dostosować moc kotła czy palnika do indywidualnych potrzeb użytkowników. Taką możliwość w kotłach firmy LUMO zapewnia modulowana moc palnika w zakresie od 20% do 100% wartości nominalnej. Obok wysokiej jakości kolejnym istotnym czynnikiem determinującym jest bezpieczeństwo użytkowników, dlatego kotły typu Bio-max wykorzystują systemem podawania złożony z zespołu podajnika ślimakowego z kanałem przesypowym. Konstrukcja ta zabezpiecza skutecznie przed cofaniem się paliwa i jego zapaleniem, dzięki temu możemy pozostawić nasz kocioł bez dozoru na dłużej i nie musimy się martwić o nasze bezpieczeństwo podczas nieobecności w domu.

Łatwa instalacja kotłów na pellet, niskie koszty ogrzewania oraz szybki zwrot poniesionych inwestycji jak również mało angażująca użytkownika obsługa sprawiają, że kotły Bio-max cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mogą ogrzewać niemal każdy rodzaj budynku, zapewniają nam zużywanie naturalnych surowców, a tym samym brak składników chemicznych i ekologiczny obieg surowców. Ich wysoka funkcjonalność i łatwość użytkowania czynią troskę o środowisko niezwykle przyjemną i wygodną. Jednym słowem produkowane przez firmę LUMO kotły typu Bio-max są przyjazne nie tylko dla nas i dla środowiska naturalnego, lecz również dla naszego portfela.

Kontakt w sprawie produktów:

LUMO Technika Grzewcza Sp. z o.o.
tel. 48 618 136 525
www: www.lumo.com.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Piecokuchnia - połączenie kotła c.o. z kuchenką opalaną paliwem stałym

Piecokuchnia - połączenie kotła c.o. z kuchenką opalaną paliwem stałym

Piecokuchnia HYDRA MINI jest urządzeniem dwufunkcyjnym. Po podłączeniu pod instalację... ¬ więcej...

 
Dlaczego należy czyścić chemicznie i zabezpieczać duże systemy c.o.

Dlaczego należy czyścić chemicznie i zabezpieczać duże systemy c.o.

Kamień, szlam i rdza to najwięksi wrogowie instalacji grzewczych. W większości... ¬ więcej...

 
Analizator spalin testo 320 basic - szybka regulacja systemu grzewczego

Analizator spalin testo 320 basic - szybka regulacja systemu grzewczego

Podstawą wygodnej i skutecznej pracy instalatorów i serwisantów systemów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2017 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

kan

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj