Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Skuteczna i efektywna walka z wilgocią - osuszacz powietrza Dorai

aktualizacja: 18-05-2018, 10:47 – artykuł promocyjny


W przypadku każdego domu czy mieszkania bardzo ważnym zagadnieniem jest konieczność zapewnienia optymalnego poziomu wilgotności powietrza. Niekorzystny wpływ na domowników i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach ma nie tylko zbyt duża wilgotność powietrza, ale również, gdy jest ono zbyt suche. Nadmierna wilgotność doprowadza do rozwoju pleśni i drobnoustrojów, tym samym powoduje złe samopoczucie i choroby. Natomiast zbyt suche powietrze w domach może skutkować podrażnieniem górnych dróg oddechowych i wysychanie elementów drewnianych w pomieszczeniu.

 

Sprawdź >> Poprawa jakości powietrza w domu - przegląd urządzeń
 


Optymalna dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka wilgotność powietrza w pomieszczeniu wynosi od 40 do 60%. Taki poziom wilgotności jest korzystny dla ubrań, elementów wyposażenia wnętrz czy książek. Jeśli parametry te są notorycznie przekraczane to nadmiar wilgoci skrapla się na ścianach, szybach, pojawiają się problemy nawet z wysuszeniem prania. Aby zapewnić optymalną wilgotność powietrza, należy regularnie wietrzyć pomieszczenia. Jednak w deszczowe dni lub gdy mieszkanie znajduje się blisko cieków czy zbiorników wodnych wietrzenie jest niewystarczające. Wtedy warto pomyśleć o zainwestowaniu w dobrej jakości osuszacz powietrza.

osuszacz powietrza DoraiOsuszacz powietrza Dorai to urządzenie, które pozwala skutecznie i efektywnie pozbyć się wilgoci z domu. Wykonany według najnowszej, japońskiej technologii chłodniczej zapewnia ochronę pomieszczenia przed wilgotnym powietrzem. Ma on za zadanie zebrać z powietrza parę wodną, skroplić ją i umieścić w specjalnym zbiorniku. Osuszacz jest pomocny w zmniejszeniu wilgotności powstałej w wyniku gotowania czy suszenia prania.

Osuszacze wykorzystywane są coraz częściej w remontowanych budynkach, po to, aby przyspieszyć proces osuszania tynków czy świeżo malowanych ścian. Co ważne dzięki swoim właściwościom osuszacze potrafią także złagodzić symptomy Syndromu Chorych Budynków, który to wg badań WHO dotyczy 30% nowopowstałych budynków. W tym przypadku mają one za zadanie, nie tylko usunąć z pomieszczeń nadmiar wilgoci, ale również poprawić jakość powietrza. Kwestia zapewnienia odpowiedniej wentylacji powietrza jest niestety często bagatelizowana w trakcie projektowania budynku - zła jakość powietrza wpływa negatywnie na zdrowie, powoduje trudności w oddychaniu, bóle głowy, może wreszcie doprowadzić do omdlenia. Dlatego też  osuszacz Dorai został wyposażony w Super Jonizator iAIR, który neutralizuje zanieczyszczenia, eliminując z powietrza wirusy, bakterie, roztocza i alergeny. Dzięki temu pozostawia czyste i odświeżone powietrze, co bezpośrednio przekłada się na dobre samopoczucie osób korzystających z pomieszczenia.

Osuszacz Dorai posiada programator umożliwiający sterowanie czasem włączenia i wyłączenia jednostki, co więcej można w nim zdefiniować żądany, a wiec najbardziej optymalny  dla nas poziomu wilgotności.

Osuszacz Dorai jest kompaktowy i lekki, a jego minimalistyczne wzornictwo sprawia, że pasuje zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: THERMOSILESIAZobacz także
Klimor stawia na wszechstronność

Klimor stawia na wszechstronność

Rosnąca świadomość i oczekiwania w zakresie efektywności energetycznej, przy jednoczesnym... ¬ więcej...

 
Tarcza na smog i alergeny - jak chronić siebie i swoją rodzinę

Tarcza na smog i alergeny - jak chronić siebie i swoją rodzinę

Wraz z nadejściem jesieni oraz okresu grzewczego, jak bumerang powraca temat smogu.... ¬ więcej...

 
Właściwości i zalety zastosowania EPP

Właściwości i zalety zastosowania EPP

Spieniony polipropylen (EPP) – stale zyskuje światowe uznanie jako tworzywo... ¬ więcej...

 


Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm   Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet