gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Estetyczne, szybkie i skuteczne wykonanie instalacji grzewczej

aktualizacja: 26-08-2016, 07:41 – artykuł promocyjny


Zbliżający się wielkimi krokami sezon grzewczy, wymusza na inwestorach budujących domy konieczność szybkiego wykończenia instalacji grzewczych i uruchomienia obiegów dla zabezpieczenia przed niskimi temperaturami. Dostępny jest prosty i szybki sposób na wykonanie uniwersalnego, energooszczędnego i bardzo skutecznego podłączenia źródła ciepła z instalacją. Dodatkowo rozwiązanie to jest wyjątkowo estetyczne i pozwalające na montaż przy minimalnym nakładzie pracy.

 

 

W większości domów w naszym kraju w dalszym ciągu jako główne źródło ciepła wykorzystywany jest kocioł na paliwo stałe, który staje się coraz bardziej skutecznym i ekologicznym urządzeniem grzewczym. Najczęściej spotykane odbiorniki ciepła to ogrzewanie podłogowe połączone z kilkoma grzejnikami. Oczywiście w każdym domu potrzebny jest też zasobnik CWU. Dla tego rodzaju instalacji idealnym rozwiązaniem dla zapewnienia sprawnej dystrybucji czynnika grzewczego z jednoczesnym zapewnieniem idealnych jego parametrów będzie zastosowanie grup pompowych ESBE. Na poniższym schemacie pokazany został układ tego rodzaju instalacji.

 

 

schemat

 

 

Powyższy schemat, prezentuje instalację, w której zastosowano 4 grupy pompowe zainstalowane na rozdzielaczu ze sprzęgłem hydraulicznym. Zapewniają one kompletną regulację instalacji z rozdzieleniem na poszczególne obiegi i jednoczesnym zabezpieczeniem parametrów pracy kotła.

 

  • Grupa pompowa (1) to grupa GSC100 i służy do zabezpieczenia powrotu do kotła. Wyposażona została w wydajną pompę obiegową, trójdrogowy zawór mieszający oraz sterownik stałotemperaturowy zintegrowany z siłownikiem. Dzięki temu zapewnia właściwe parametry czynnika grzewczego na powrocie (zapobiega „poceniu się” kotła i zapewnia pracę kotła z najwyższą sprawnością). Temperatura powrotu może być płynnie ustawiana przez użytkownika wg zaleceń producenta kotła.

 

  • Grupa pompowa (2) to grupa pompowa typu GFA100 - odpowiedzialna za zasilanie obiegu ogrzewania podłogowego. Wyposażona została w wydajną pompę elektroniczną oraz termostatyczny zawór mieszający (nastawy 20-55 ?C na zasilaniu). Wydajność grupy pozwala na zasilanie ogrzewania podłogowego o powierzchni nawet 270 m2.

 

  • EsbeGrupa pompowa (3) to grupa pompowa typu GRA100 - zasilająca ogrzewanie grzejnikowe. Ta grupa wyposażona jest w wydajną pompę obiegową, progresywny zawór mieszający oraz siłownik 230V. Służy do przygotowania właściwych parametrów zasilania układu grzewczego wg sterownika kotła. W nowoczesnych kotłach na paliwo stałe montowane są bardzo często zaawansowane sterowniki z możliwością zarządzania siłownikami zaworów mieszających. Najczęściej pracują one na zasadzie sterowników pogodowych. Jeżeli kocioł wyposażony jest w prosty sterownik nie posiadający takiej funkcji można zastosować grupę pompową GRC110 wyposażoną w siłownik zintegrowany ze sterownikiem. Dzięki temu obieg grzewczy będzie kontrolowany niezależnie od kotła za pomocą sterownika pogodowego.
     
  • Grupa pompowa (4) typu GDA100 to urządzenie służące do ładowania zbiornika CWU. Jest to grupa pompowa bezpośrednia bez dodatkowego podmieszania podająca na obieg grzewczy czynnik o temperaturze wychodzącej z kotła. Tego rodzaju grupę można także stosować w obiegach grzewczych grzejnikowych przy źródle ciepła pracującym na niskich parametrach (np. pompy ciepła).


Bardzo prostym sposobem podłączenia kilku grup pompowych za pomocą rozdzielacza wyposażonego w sprzęgło hydrauliczne (5) - GMA231. Tego rodzaju rozdzielacz pozwoli na estetyczne i bezproblemowe podłączenie grup pompowych zasilających obiegi grzewcze z grupą powrotną GSC. Dodatkowo zamontowane sprzęgło hydrauliczne pozwala rozdzielić obiegi. Montaż grup z rozdzielaczem odbywa się za pomocą dopasowanych półśrubunków (wyposażenie rozdzielacza).
 

Kontakt w sprawie produktów:

Esbe Hydronic Systems Sp. z o.o.
tel. (48 61) 851 07 28
www: www.esbe.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

W każdej instalacji znajdują się połączenia, na których spoczywa spora... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet