lindab

INVISAIR - kurtyny powietrzne do montażu wewnątrz kolumny lub przegrody

aktualizacja: 09-10-2017, 08:49 – artykuł promocyjny


Kurtyny powietrzne INVISAIR to doskonałe rozwiązanie do montażu wewnętrz kolumny lub przegrody. Urządzenia te znajdują zastosowanie w średnich i dużych lokalach, z dużym natężeniem ruchu. Maksymalny zasięg kurtyny zależy od warunków jej pracy.

 

Invisair

Rys. 1: Kurtyna powietrzna INVISAIR (fot.: Grupa Rosenberg)

 

Kurtyny powietrzne stanowią idealne rozwiązanie dla zachowania komfortowego klimatu w pomieszczeniach handlowych i budynkach użyteczności publicznej. Wytwarzając laminarny strumień powietrza tworzą niewidoczną barierę skutecznie chroniącą wnętrze pomieszczenia przed stratami ciepła bądź chłodu. Zapobiegają przeciągom oraz minimalizują przedostawanie się kurzu, spalin, zanieczyszczeń i insektów do pomieszczeń. W efekcie znacznie redukują koszty eksploatacji budynku, a zarazem podnoszą komfort pracy personelu i samopoczucie klientów. Stosowanie kurtyn powietrznych sprawia, że drzwi wejściowe lokali mogą pozostawać otwarte, tym samym ich wnętrza są widoczne z ulicy, a wejście do nich staje się łatwe.

Dobór urządzenia niejednokrotnie stanowi nie lada wyzwanie: musi ono nie tylko zapewniać właściwe parametry eksploatacyjne, ale również komponować się z architekturą budynku i chronionego pomieszczenia. Brak harmonii pomiędzy wyglądem urządzenia a resztą wnętrza potrafi skutecznie zniszczyć niejedną koncepcję projektową. Właściwym rozwiązaniem wydaje się wówczas zastosowanie modeli przeznaczonych do zabudowy, ale i tu pojawia się ograniczenie wynikające z konieczności zapewnienia właściwego przepływu strugi powietrza, niezbędnego dla prawidłowego działania urządzenia. 

Kurtyna powietrzna INVISAIR (rys.1) z oferty Grupy Rosenberg, zaprojektowana we współpracy z architektami, wyróżnia się niekonwencjonalnym układem przepływu powietrza – dysze wlotowa i wylotowa umieszczone są w tej samej płaszczyźnie (rys.2).

 

kurtyna Invisair

Rys. 2. Dysze wlotowa i wylotowa kurtyny INVISAIR umieszczone są w tej samej płaszczyźnie. (fot. Grupa Rosenberg)

 

Dzięki temu kurtyna posiada wyjątkowo zwartą konstrukcję, która umożliwia skuteczne ukrycie jej w kolumnach lub przegrodach, zapewniając jednocześnie prawidłowe działanie. Kurtyna przeznaczona jest zarówno do montażu pionowego, jak i poziomego (rys.3, rys. 4, rys. 5). 

 

kurtyna Invisair

Rys.3. Kolumny i przegrody to doskonałe miejsce do ukrycia kurtyn powietrznych. (fot. Grupa Rosenberg)

kurtyna Invisair

Rys.4. Kurtyny powietrzne INVISAIR w wykonaniu pionowym – przykład zastosowania (fot. Grupa Rosenberg)

kurtyna Invisair

Rys.5. Kurtyny powietrzne INVISAIR w wykonaniu poziomym – przykład zastosowania (fot. Grupa Rosenberg)

 

Obudowa urządzenia wykonana jako samonośna, z galwanizowanej blachy stalowej, malowana jest proszkowo (na bazie żywic epoksydowo-poliestrowych) na kolor RAL 9016. Na zamówienie dostępne są również inne kolory z palety RAL.

Kurtyna INVISAIR o zasięgu do 2.5 ÷ 4.2 m (zależnie od wybranego modelu i panujących warunków) doskonale sprawdza się w lokalach średnich i dużych, z dużym natężeniem ruchu. Dostępna jest w trzech długościach: 1500 mm, 2000 mm, 2500 mm z doskonałymi parametrami technicznymi, gwarantującymi najwyższą jakość.

Wśród kurtyn INVISAIR znajdują się modele z wentylatorami wyposażonymi w silniki AC (z 5- stopniową regulacją wydajności) oraz wersje energooszczędne, napędzane silnikami EC (komutowanymi elektronicznie, regulowanymi bezstopniowo). Dodatkowo – w zależności od potrzeb – wersje bez nagrzewnicy (w tym wykonaniu kurtyna może być stosowana również do ochrony chłodni/mroźni), z nagrzewnicą elektryczną (3-stopniową) lub z nagrzewnicą wodną (2-, 3-, 4- rzędową).

Montaż i obsługę kurtyny ułatwia szeroka gama akcesoriów, z których takie jak regulator (rys.6.), pilot (rys.6.) i kabel podłączeniowy RJ45 dostarczane są w standardzie.

 

INVISAIR

Rys.6. Kurtyna powietrzna INVISAIR – akcesoria regulacyjne dostarczane w standardzie (fot. Grupa Rosenberg)

 

Kurtyna powietrzna INVISAIR produkowana jest w Unii Europejskiej i spełnia wszystkie obowiązujące normy i przepisy, w tym wymagania Dyrektywy ErP (2009/125/WE).

Niezbędne dokumenty i informacje techniczne znajdują się na stronie producenta:
https://rosenberg.pl/pl/products/air-curtains/public-premises/special/invisair?page=1

Kontakt w sprawie produktów:

Rosenberg Klima Polska sp. z o.o.
tel. (+48) 22 720 67 73 do 74
www: www.rosenberg.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
ZEN - kurtyny powietrzne jako element wystroju wnętrza

ZEN - kurtyny powietrzne jako element wystroju wnętrza

Zasadność stosowania kurtyn powietrznych w obiektach użyteczności publicznej nie... ¬ więcej...

 
Kurtyny Sonniger i Flowstar - nowość w ofercie Iglotech

Kurtyny Sonniger i Flowstar - nowość w ofercie Iglotech

Kurtyny powietrza Sonniger oraz Flowstar to rozwiązania, które wychodzą naprzeciw... ¬ więcej...

 
Kurtyny powietrzne KAISAI Gold - nowe modele

Kurtyny powietrzne KAISAI Gold - nowe modele

GOLD to najpopularniejsza seria kurtyn powietrznych firmy KAISAI, która od listopada... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji Daikin     Ventec Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech ecoplastol    logo Konwektor         Uniwersal   ProventGlobal-Tech   Flop System Sp. z o.o.    Lindab    Onninen     Dimplex    Metalplast      Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors     Kaisai    Fg Poland
All rights reserved © 2004-2017 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet