lindab

Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Systemy monitorowania GSM/GPRS - zdalny nadzór nad obiektami i instalacjami

aktualizacja: 04-04-2019, 08:14 – artykuł promocyjny


Niezawodne i profesjonalne systemy nadzoru procesów technologicznych są coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym w obiektach przemysłowych i inwestycjach samorządowych. Systemy monitorowania i sterowania, bo o nich tu mowa, umożliwiają zdalną kontrolę i obsługę instalacji czy obiektu bez konieczności wizytowania danego układu. W zależności od potrzeb mogą nadzorować pracę lokalnych oczyszczalni ścieków, hydroforni, stacji uzdatniania wody oraz central wentylacyjnych.

Firma Bartosz Sp.j. jako producent systemów z zakresu technologii wodnych i wentylacji mechanicznej wprowadziła do oferty system monitoringu GSM/GPRS. Rozwiązanie to współpracuje nie tylko z urządzeniami produkowanymi przez firmę, może być również stosowane jako odrębny produkt, gdyż jest kompatybilne z urządzeniami innych producentów. System wykorzystuje bezprzewodową transmisję danych GSM/GPRS w wydzielonym APN, jak również stałe połączenia z Internetem poprzez tunel VPN.

schemat działania systemu monitoringu GSM GPRS

Rys. Schemat działania systemu monitoringu GSM/GPRS Firmy Bartosz

 

Zastosowanie systemu monitorowania GSM / GPRS pozwala na znaczne ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją obiektów, w których się znajduje oraz oszczędza czas niezbędny na wizytowanie obiektu. Użytkownik uzyskuje bezpieczny dostęp do systemu z każdego miejsca na świecie, które posiada dostęp do internetu. Dzięki niemalże nieograniczonemu dostępowi do systemu oraz raportom danych zbieranym podczas nadzoru, możliwe jest wykrycie nieefektywnej pracy układu, wczesne wykrycie ewentualnej awarii (informowanie o awarii za pośrednictwem SMS lub wiadomości e-mail) oraz ograniczenie szkód powstałych na skutek niewłaściwego funkcjonowania.
 

wizualizacja wizualizacja

wizualizacja wizualizacja

Rys. Przykładowe wizualizacje obiektów i urządzeń


Kontakt w sprawie produktów:

Firma Bartosz Sp.j. Bujwicki, Sobiech
tel. (85) 745 57 12
www: www.bartosz.com.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Zawory powietrzne typu skandynawskiego - nowość od Ventia

Zawory powietrzne typu skandynawskiego - nowość od Ventia

HAVACO, którego marka Ventia jest dystrybutorem wprowadza na rynek dwa nowe... ¬ więcej...

 
Rekuperacja aktywna - nowy wymiar wentylacji

Rekuperacja aktywna - nowy wymiar wentylacji

W poszukiwaniu nowych technologii i rozwiązań, zespół Carline nawiązał współpracę... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje nawilżacza humiFog direct Carel

Nowe funkcje nawilżacza humiFog direct Carel

Poniżej prezentujemy nowe funkcje humiFog direct, czyli rodziny wysokociśnieniowych... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Wienkra
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet