AFRISO - instalacje pod kontrolą

artykuł promocyjny


AFRISO Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy AFRISO, istniejącej na rynku europejskim od ponad 150 lat. Firmę założył Adalbert Fritz w 1869 roku w Turyngii – dziś w dalszym ciągu należy ona do rodziny Fritzów i jest zarządzana przez jej czwarte pokolenie. Produkty spółki można znaleźć na wszystkich rynkach europejskich. Firma dostarcza wysokiej jakości rozwiązania pomiarowe, kontrolne i regulacyjne w obszarze instalacji grzewczych, wentylacyjnych i chłodzących, a także wody ciepłej i deszczówki, oleju opałowego oraz innych substancji.

 

Oferta

  • Odpowietrzniki automatyczne AFRISO PrimoVent z systemem Aquastop (nowość) – przeznaczone do usuwania powietrza z zamkniętych instalacji grzewczych zgodnych z normą PN-EN 12828. System Aquastop dodatkowo zabezpiecza przed wyciekiem wody z instalacji w wypadku, gdyby np. wskutek zabrudzenia otwór wentylacyjny odpowietrznika stracił szczelność. System zbudowany jest ze specjalnych uszczelek, które w wyniku nasiąknięcia wodą z potencjalnego wycieku zwiększają swoją objętość, co skutkuje zamknięciem zaworu powietrznego odpowietrznika zanim dojdzie do wydostania się wody.
automatyczny odpowietrznik
  • Separatory powietrza i zanieczyszczeń FAR – powinny być stosowane we wszystkich typach instalacji grzewczych. Separatory zanieczyszczeń odpowiadają za filtrację medium z wszelkich zanieczyszczeń stałych i są skuteczniejsze niż filtry siatkowe. Wyposażone są w jedną lub dwie wkładki magnetyczne do usuwania cząstek metalowych (np. rdzy). Separatory powietrza usuwają powietrze rozpuszczone w medium. Zastosowanie obydwu separatorów jednocześnie zwiększa żywotność instalacji i zabezpiecza urządzenia przed zanieczyszczeniem. Maksymalne parametry pracy separatorów FAR to temperatura 110°C oraz ciśnienie 10 bar. Dodatkowo kompaktowe separatory zanieczyszczeń FAR serii 400 posiadają białe korpusy, gdyż zostały zaprojektowane jako urządzenia do montażu bezpośrednio pod wiszącymi kotłami gazowymi. Mają chronić wrażliwe elementy wewnętrzne tych źródeł ciepła przed zanieczyszczeniem z instalacji grzewczych.
Separatory powietrza i zanieczyszczeń FAR
  • Obrotowe zawory mieszające ARV ProClick – 3- i 4-drogowe obrotowe zawory mieszające ARV ProClick służą do sterowania temperaturą w obiegach instalacji grzewczych. Można je również stosować jako zawory rozdzielające lub przełączające, gdy wymagany jest rozdział strumienia wody z kotła na dwa obwody, na przykład do instalacji grzewczej oraz zasobnika c.w.u., z powodzeniem mogą być także wykorzystywane jako armatura regulacyjna w instalacjach grzewczych z kotłami żeliwnymi z palnikami olejowymi lub gazowymi. Nowe obrotowe zawory mieszające ARV z gwintem wewnętrznym wykonane są z mosiądzu. Przyłącza mają formę ośmiokąta, co zdecydowanie ułatwia montaż kluczem hydraulicznym. Zawory wyposażone są w pokrętła do regulacji ręcznej i ograniczniki kąta obrotu ułatwiające odpowiednią nastawę. Czytelna skala znajdująca się na pokrywce pokrętła umożliwia precyzyjne określenie stopnia otwarcia zaworu. Na jednej stronie zadrukowana jest podziałką „od 0 do 10”, zaś na drugiej stronie znajduje się podziałka „od 10 do 0”. Umożliwia to pracę zaworu w różnych pozycjach montażowych. Pogrubiony fragment obwodu pokrętła odzwierciedla położenie zawieradła wewnątrz zaworu. Pokrętło wykonane jest z antypoślizgowego materiału. Do połączenia nowych zaworów ARV z nowymi siłownikami ARM służą elementy wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego znajdujące się pod pokrętłem. Dzięki nim siłowniki montowane są na zatrzask ProClick, bez użycia narzędzi. Zawory ARV wymagają użycia niskiego momentu do ich obracania.
Obrotowe zawory mieszające ARV ProClick
  • Siłowniki elektryczne ARM ProClick – przeznaczone są do sterowania obrotowymi zaworami mieszającymi ARV ProClick, ARV pierwszej generacji oraz zaworami innych producentów. Zakres obrotu siłowników elektrycznych ARM ProClick wynosi 90°, możliwa jest praca w trybie ręcznym. Siłowniki wyróżniają się nowoczesną konstrukcją i atrakcyjnym wyglądem. Dostępne są wersje z wyłącznikiem pomocniczym ustawianym w zakresie 0÷90°. Skala na pokrętle określa stopień otwarcia zaworu. Diody LED określają kierunek obrotu zaworu. Możliwe ręczne obracanie zaworu dzięki zastosowaniu specjalnego sprzęgła. Siłowniki ARM wyposażone są w system chroniący siłownik przed uszkodzeniem w momencie zablokowania się zaworu. Nie wymagają konserwacji. Dostarczane są z przewodem elektrycznym o długości 2 m.
Siłowniki elektryczne ARM ProClick
  • Termostatyczne zawory mieszające ATM – przeznaczone do regulacji temperatury w instalacjach ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Powinny być stosowane tam, gdzie niezbędna jest ochrona przed poparzeniem oraz szybka reakcja na zmiany temperatury i ciśnienia wody. Zawory mieszające ATM mogą być stosowane w instalacjach ogrzewania podłogowego, zastępując rozbudowane i kosztowne układy regulacji. Dodatkowo zawory ATM umożliwiają bezpieczne przegrzewanie wody w zasobnikach c.w.u. w celu ochrony przed bakteriami Legionelli, bez narażania użytkowników na poparzenie. Funkcja "bez oparzeń" powoduje zablokowanie dopływu wody ciepłej w wypadku awarii dopływu wody zimnej. W instalacjach grzewczych, np. ogrzewania podłogowego zawory ATM mogą zastępować rozbudowane i kosztowne układy regulacji. Pod plastikową pokrywką, chroniącą przed przypadkową zmianą nastawy, znajduje się pokrętło do ustawienia temperatury wody zmieszanej. Zawory termostatyczne ATM podczas pracy nie wymagają czynności konserwacyjnych i mogą być montowane w dowolnej pozycji. Przeznaczone są do pracy z czystą wodą lub wodą zawierającą maksymalnie 50% glikolu. Wykonane są z mosiądzu DZR.
Termostatyczne zawory mieszające ATM
  • Termostatyczny zawór przeciwoparzeniowy ATM 112 (nowość) – przeznaczony jest do mieszania dwóch strumieni wody o różnych temperaturach w taki sposób, aby woda zmieszana na wyjściu z zaworu miała stałą, zadaną temperaturę. W ten sposób gwarantowana jest ciągła ochrona przed poparzeniem, nawet przy wysokich temperaturach wody w zasobniku. Zawór przeciwoparzeniowy ATM 112 dedykowany jest do montażu pod umywalkami z bateriami umożliwiającymi regulację temperatury, jak również do baterii bez możliwości regulacji temperatury, tzw. wylewek. Stosowanie zaworu ATM 112 pozwala także na zaoszczędzenie dużej ilości wody przez użytkownika.
Termostatyczny zawór przeciwoparzeniowy ATM 112 (nowość) ?
  • Zestaw RTL-Box 324 Vario z zaworem termostatycznym typu RTL i kasetą podtynkową (nowość) - zestaw RTL-Box 324 Vario z zaworem typu RTL został zaprojektowany do regulacji temperatury w pomieszczeniach, które do tej pory były wyłącznie ogrzewane przez grzejnik. Zestaw RTL-Box 324 Vario umożliwia podłączenie nowo wykonanej instalacji ogrzewania podłogowego lub ściennego do istniejącej instalacji grzejnikowej. Świetnie sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wykonania instalacji ogrzewania podłogowego na niewielkiej powierzchni, jak np. w łazienkach. RTL-Box 324 Vario składa się z wysokiej jakości panelu wykonanego z wytrzymałego plastiku, estetycznej głowicy termostatycznej i ramy montażowej.
Zestaw RTL-Box 324 Vario z zaworem termostatycznym typu RTL i kasetą podtynkową
  • Grupy pompowe PrimoTherm 180-2 Vario DN25 z zaworem mieszającym KvsVario (nowość) – wyposażone w innowacyjny zawór mieszający ARV KvsVario, pozwalający na ręczne ustawienie współczynnika przepływu Kvs w zakresie od 2,5 do 12 m3/h. To uniwersalne rozwiązanie bez potrzeby zakupu dodatkowego zaworu. Modułowa konstrukcja grupy umożliwia zamianę stronami zasilania i powrotu. Zawór mieszający ARV KvsVario wyposażono w system ProClick. W zależności od preferencji klienta istnieje możliwość wyboru pompy dołączonej do grupy – Grundfos UPM3 Hybrid lub Wilo Para.
Grupy pompowe PrimoTherm 180-2 Vario DN25 z zaworem mieszającym KvsVario (nowość)
  • Grupy pompowe PrimoTherm K 180-1 DN25 (nowość) – wyróżniają się kompaktowymi wymiarami. Są krótsze od grup pompowych PrimoTherm 180-1 DN25 i 180-2 DN25 o 7,5 cm, co przekłada się na łatwość ich instalacji. Grupy pompowe PrimoTherm K 180-1 DN25 wyposażone są w zawór mieszający ARV Kvs 12, przystosowany do siłownika ARM ProClick. W zależności od preferencji klienta istnieje możliwość wyboru pompy dołączonej do grupy – Grundfos UPM3 Hybrid lub Wilo Para.
Grupy pompowe PrimoTherm K 180-1 DN25 (nowość)
  • Nowa generacja rozdzielaczy KSV 125 (nowość) – rozdzielacze KSV przeznaczone są do szybkiego i wygodnego podłączenia grup pompowych PrimoTherm 180-1 i PrimoTherm 180-2 do źródła ciepła. Nowa generacja rozdzielaczy charakteryzuje się kolorowym oznaczeniem króćców, ułatwiającym poprawne podłączenie instalacji oraz pełną kompatybilnością z grupami pompowymi AFRISO.
Nowa generacja rozdzielaczy KSV 125
  • Kompaktowe zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach (nowość) - gotowe, estetyczne i sprawdzone rozwiązania oszczędzające miejsce w Twojej kotłowni. Zestawy PrimoBox zastępują skomplikowane instalacje ze sprzęgłami hydraulicznymi, rozdzielaczami, wymiennikami i układami mieszającymi. Mogą być montowane zarówno natynkowo jak i podtynkowo. Dzięki zestawom PrimoBox można stworzyć na ścianie kompletną kotłownię zamkniętą w estetycznej obudowie.
Kompaktowe zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach
  • Zestawy mieszające PrimoBox ACB 910 (nowość) – przeznaczone do kotłów kondensacyjnych. Zestaw zamknięty jest w estetycznej szafce o wymiarach 45x40 cm. PrimoBox ACB 910 to zestaw hydrauliczny do zarządzania dwoma strefami ogrzewania o różnych temperaturach zasilania, gdzie jeden z obiegów jest bezpośredni, a na drugim temperatura obniżana jest na zaworze mieszającym. Wskutek zastosowania specjalnego zaworu mieszającego zwiększa się różnicę temperatur między zasilaniem i powrotem do kotła gazowego. Przy tej samej temperaturze zasilania uzyskuje się niższą temperaturę powrotu do kotła. Wspomagane jest zjawisko kondensacji spalin, co skutkuje pomocą w odzysku "darmowego" ciepła.
Zestawy mieszające PrimoBox ACB 910 (nowość)
  • Regulatory stałotemperaturowe ACT 343 i ACT 443 ProClick (nowość) – stosowane w instalacjach celem utrzymania stałej temperatury medium za obrotowym zaworem mieszającym. Mogą być stosowane zarówno na zaworach 3- jak i 4-drogowych. Szeroki zakres regulacji temperatury (10÷90°C) oraz czytelny kolorowy wyświetlacz OLED pozwalają na zautomatyzowanie i kontrolę pracy instalacji. Wbudowany system ProClick pomaga zamontować urządzenie w dwóch prostych krokach – bez używania narzędzi i dodatkowych elementów łączących.
Regulatory stałotemperaturowe ACT 343 i ACT 443 ProClick (nowość)
  • Rozdzielacze poliamidowe ProCalida - produkowane z niezwykle wytrzymałego poliamidu PA66, używane do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Dzięki budowie modułowej zdecydowanie ułatwiają montaż systemu. Rozdzielacze ProCalida nie ulegają korozji, nie zarastają kamieniem kotłowym i są bardzo odporne na starzenie termiczne.
System sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym CosiTherm
  • Zestaw do pomiaru jakości wody z wymienną głowicą CAPBs® sens WQ10 oraz uchwytem bazowym CAPBs® STm (nowość) - Wymienna głowica CAPBs® sens WQ10 wraz z pełnym zestawem do pomiaru jakości wody oraz wielofunkcyjnym urządzeniem pomiarowym CAPBs® STm służy do profesjonalnego określania jakości wody przy użyciu parametrów mierzonych: pH, przewodności elektrycznej, temperatury, jak również przy użyciu parametrów obliczanych: stopnia twardości, zasolenia i TDS (całkowite rozpuszczone ciała stałe). Wykorzystanie zestawu wymiennej głowicy CAPBs® sens WQ10 wraz z CAPBs® STm pozwala wykryć twardą wodę lub o nieodpowiednim pH, oraz wdrożyć środki zapobiegania powstawaniu uszkodzeń w instalacjach wodnych ogrzewania, spowodowanych występowaniem korozji po stronie wody (np. zmiękczenie lub chemiczna korekcja wartości pH). Dodatkowo zestaw sprawdzi się przy odczytach zasolenia w rolnictwie, hydroponice oraz w monitorowaniu basenów lub SPA..
Zestaw do pomiaru jakości wody z wymienną głowicą CAPBs? sens WQ10 oraz uchwytem bazowym CAPBs? STm (nowość)
  • Moduł mieszający BTU 501 do ogrzewania podłogowego z zaworem ATM - Moduł mieszający został zaprojektowany jako łącznik pomiędzy instalacją grzewczą po stronie źródła ciepła, a rozdzielaczem ogrzewania płaszczyznowego (np. podłogowego). Służy do przygotowania czynnika o odpowiedniej temperaturze, który następnie będzie tłoczony do pętli grzewczych rozdzielacza. Moduł może być wykorzystywany w połączeniu z rozdzielaczami o ilości obiegów grzewczych od 2 do 12. Wyposażony jest w zawór mieszający ATM 561 oraz pompę obiegową Grundfos UPM3 15-70/130 mm.
Moduł mieszający BTU 501 do ogrzewania podłogowego z zaworem ATM
  • Moduł mieszający BRU 551 do ogrzewania podłogowego z zaworem ARV 362 ProClick - Moduł mieszający BRU został zaprojektowany jako łącznik pomiędzy instalacją grzewczą po stronie źródła ciepła, a rozdzielaczem ogrzewania płaszczyznowego (np. podłogowego). Służy do przygotowania czynnika o odpowiedniej temperaturze, który następnie będzie tłoczony do pętli grzewczych rozdzielacza. Moduł może być wykorzystywany w połączeniu z rozdzielaczami o ilości obiegów grzewczych od 2 do 18. Wyposażony jest w obrotowy zawór mieszający ARV 362 ProClick oraz pompę obiegową Grundfos UPM3 15-70/130 mm. Zawór może zostać doposażony w siłownik elektryczny ARM ProClick lub regulator zintegrowany z siłownikiem (np. stałotemperaturowy ACT lub pogodowy ARC). Siłownik lub regulator należy zamawiać oddzielnie.
Moduł mieszający BRU 551 do ogrzewania podłogowego z zaworem ARV 362 ProClick
  • Sprzęgła hydrauliczne BLH - Sprzęgło hydrauliczne BLH służy do rozdzielenia hydraulicznego obiegów pompowych instalacji zgodnej z PN-EN 12828. Sprzęgło hydrauliczne w instalacji zapewnia separację obiegów pompowych - obiegu pompowego źródła bądź dwóch źródeł ciepła oraz obiegów pompowych instalacji grzewczej. Pozwala to na zapewnienie właściwych warunków hydraulicznych pracy pomp obiegowych poprzez zrównoważenie przepływów. Gwarantuje to płynną pracę instalacji i źródła ciepła w przypadku wyłączenia części odbiorników ciepła oraz zwiększa żywotność pomp obiegowych. Sprzęgło, dzięki swej budowie i właściwościom pomaga również w odpowietrzaniu oraz separacji zanieczyszczeń, które mogą zostać usunięte przy użyciu zaworu spustowego. Inną funkcją sprzęgła może być też podwyższenie temperatury wody wracającej do źródła ciepła.
Sprzęgła hydrauliczne BLH
  • Zestaw mieszający ze sprzęgłem hydraulicznym BPS - Zestawy mieszające ze sprzęgłem hydraulicznym BPS służą do połączenia źródła ciepła z dwoma częściami instalacji grzewczej zgodnej z PN-EN 12828, które wymagają różnych temperatur zasilania. Mogą służyć do przyłączenia instalacji grzejnikowej, płaszczyznowej (np. podłogowej) lub ładowania zbiornika na ciepłą wodę użytkową.
Zestaw mieszający ze sprzęgłem hydraulicznym BPS
  • System sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym CosiTherm - przeznaczony jest do sterowania siłownikami termoelektrycznymi oraz pompami instalacji wodnych płaszczyznowych w celu osiągnięcia zadanych temperatur w pomieszczeniach (poprzez grzanie lub chłodzenie). W ramach jednego systemu można łączyć termostaty przewodowe oraz bezprzewodowe, które komunikują się przy użyciu technologii EnOcean®.
System sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym CosiTherm
  • System bezprzewodowej detekcji wycieku
    WaterControl
    - zawór odcinający kulowy z siłownikiem elektrycznym połączony przewodowo z centralą sterującą. W komplecie znajdują się dwa bezprzewodowe czujniki wycieku ECO, które komunikują się przy użyciu technologii EnOcean®. Kiedy dojdzie do awarii w monitorowanym pomieszczeniu, czujniki wysyłają bezprzewodowo informację o stanie alarmowym do centrali sterującej, która automatycznie zamyka zawór i odcina dopływ wody do budynku lub konkretnej strefy.
System bezprzewodowej detekcji wycieku WaterControl

 

Pozostała oferta

 

Armatura do instalacji grzewczych i wodociągowych, armatura regulacyjna, sterowniki temperatury i termostaty, urządzenia pomiarowe, ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe, systemy detekcji wycieków, armatura oraz agregaty pompowe do oleju – szczegółowa oferta dostępna jest na stronie www.afriso.pl
 

Kontakt w sprawie produktów:

AFRISO sp. z o.o.
tel. 32 330 33 55
www: www.afriso.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Innowacyjne Rozwiązania Grzewcze: Poznaj Potencjał Kotłów Logamax Plus

Innowacyjne Rozwiązania Grzewcze: Poznaj Potencjał Kotłów Logamax Plus

Nowoczesne kotły Logamax Plus - efektywne rozwiązania dla Twojego budynku. Wysoka wydajność,... ¬ więcej...
 
Nowoczesne rozwiązania grzewcze i klimatyzacyjne od marki Beretta

Nowoczesne rozwiązania grzewcze i klimatyzacyjne od marki Beretta

Marka Beretta od lat stoi na czele innowacji w dziedzinie systemów grzewczych,... ¬ więcej...
 
Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Efektywne ogrzewanie domów stanowi wyzwanie dla każdego inwestora. Priorytetem... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet









Facebook