zwiń
gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra    Lindab

znajdź fachowca

Stalowe systemy kominowe - odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych

aktualizacja: 13-05-2016, 05:34 – artykuł promocyjny


Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie powietrza do spalania jest na równi ważne z doborem samego kotła. Błędny dobór parametrów systemu kominowego, niewłaściwy montaż przewodów spalinowych i wentylacyjnych mogą mieć poważne konsekwencje dla przebywających wewnątrz pomieszczeń osób. Systemy kominowe oferowane przez firmę Wadex nie tylko minimalizują ryzyko wynikające z możliwego niedopasowania poszczególnych elementów, ale także zapewniają łatwy i szybki montaż całej instalacji.

 

Wadex realizacjasystemy kominowe WadexWadex - DWWZ

 

Jakie są zalety stalowych systemów kominowych? Przede wszystkim prosta konstrukcja i kompatybilność poszczególnych elementów, co przekłada się na krótki czas wykonywania instalacji, a jednocześnie jej najwyższą szczelność. Takie kominy są również lżejsze (a więc tańsze w transporcie i montażu), a wykonanie ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej gwarantuje ich odporność na czynniki atmosferyczne oraz działanie spalin.

 


Stalowe systemy odprowadzania spalin - w zgodzie z ekologią

 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Wadex SA z siedzibą we Wrocławiu to jedna z wiodących firm wśród polskich producentów stalowych systemów odprowadzania spalin dla potrzeb urządzeń grzewczych opalanych gazem, olejem opałowym, a także ekologicznymi paliwami stałymi.

 

Wadexsystemy kominowe WadexWadex - DWWZ

 

Kilkanaście rodzajów systemów kominowych ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej oraz bogaty wybór dodatkowych akcesoriów (kolana skrętne i stałe, rury, trójniki, radiatory, oszewki) sprawiają, że oferowane przez Wadex rozwiązania sprawdzają się w przeróżnych zastosowaniach zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w instalacjach przemysłowych, gdzie funkcjonują jako systemy odprowadzania spalin, systemy wentylacyjne czy instalacje technologiczne (np. w suszarniach drewna czy zbóż).

Wszystkie wyroby, oferowane przez przedsiębiorstwo na rynku europejskim, posiadają stosowne Certyfikaty Zakładowej Kontroli Produkcji wydane przez INiG w Krakowie.

Struktura sprzedaży przedsiębiorstwa wyraźnie odzwierciedla aktualne trendy na europejskim rynku urządzeń grzewczych, które to w znacznej mierze stymulowane są przez wymogi ochrony środowiska naturalnego.

 

 

System kominowy do kotłów niskotemperaturowych i kondensacyjnych

 

Czołowe miejsce w sprzedaży przedsiębiorstwa zajmuje system kominowy do niskotemperaturowych kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych, oferowany pod nazwą TURBO. System zapewnia wiele możliwych konfiguracji - od najbardziej poszukiwanych systemów rozdzielczych dla indywidualnych projektów poprzez koncentryczne, kaskadowe i zbiorcze typu LAS.

Bardzo często stosowana jest instalacja, będąca kombinacją dwóch systemów kominowych - rozdzielczego i koncentrycznego.

Czasami nie ma innej możliwości i konieczne jest poprowadzenie komina na zewnątrz budynku. Wówczas znajduje zastosowanie dwuścienny izolowany system kondensacyjny, oferowany przez Wadex pod nazwą DWWk.

 

 

Elementy do budowy czopuchów

 

Asortymentem wykazującym w ostatnim okresie niezwykle dynamiczny wzrost sprzedaży, są elementy wykonane ze stali czarnej o symbolu DC 01 i grubości zastosowanego materiału 2 mm, przeznaczone do budowy przyłączy (czopuchów). Zalecane są one do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe, pracujących w trybie suchym.

 

 

Rury czarne, oferowane przez Wadex pod symbolem WK mogą być zastosowane jako przyłącza do kotłów odprowadzających spaliny, których temperatura może krótkotrwale dochodzić do 1000°C. Elementy systemu nie mogą stanowić samodzielnego komina, a maksymalna temperatura pracy ciągłej to 600°C. Elementy systemu są spawane plazmowo i pokryte bezwonną, żaroodporną farbą w kolorze czarnym lub szarym.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.wadex.pl

Kontakt w sprawie produktów:

PPH WADEX SA
tel. 71/336 70 80 w. 13, 17, 26
www: www.wadex.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Czy zakończenia kominów do kotłów kondensacyjnych wymagają daszków?

Czy zakończenia kominów do kotłów kondensacyjnych wymagają daszków?

Gazowe kotły kondensacyjne są jednymi z popularniejszych urządzeń grzewczych w... ¬ więcej...

 
Błędy popełniane przy budowie kominów

Błędy popełniane przy budowie kominów

W zależności od rodzaju ogrzewania w domu powinno stosować się określone rodzaje... ¬ więcej...

 
Jaki komin nadaje się do kotła na paliwa stałe

Jaki komin nadaje się do kotła na paliwa stałe

Paliwa stałe, ze względu na swój specyficzny tryb pracy wymagają kominów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet