gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Geberit     KOLO  

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Pipelife   Roth Polska

Grupa ArmaturaSanSwiss

Gamrat    

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

Uponor

znajdź fachowca

Werit


Łazienka szyta na miarę potrzeb

aktualizacja: 19-02-2016, 07:33 – artykuł promocyjny


Wyposażenie każdej nowoczesnej łazienki jest tak projektowane, by użytkownik miał możliwość dopasowania sprzętu do swoich osobistych preferencji. Jakie więc są najlepsze rozwiązania dla łazienki, z której korzysta kilkoro domowników?

Aranżacja takiego wnętrza, które ma być przeznaczone dla kilku użytkowników posiadających zróżnicowane preferencje jest niezwykle wymagającym zadaniem opierającym się na wielu kompromisach dotyczących kwestii wizualnych, jak i funkcjonalnego dopasowania sprzętów. Wiele czynników ma znaczący wpływ na komfort korzystania z wyposażenia łazienki np. codzienny rozkład dnia, indywidualne nawyki i zwyczaje, a nawet wzrost domownika. W jaki więc sposób zaprojektować łazienkę, by spełniała potrzeby wszystkich użytkowników? Istotną kwestia będzie wykorzystanie rozwiązań, które uporządkują przestrzeń, oraz ułatwią wykonywanie codziennych czynności dzięki możliwości regulacji parametrów. O jakim wyposażeniu mowa?

 

 

Ustawienie ma znaczenie

 

Dokonując wyboru wyposażenia łazienkowego przede wszystkim należy szukać rozwiązań umożliwiających zmianę ustawień - dzięki czemu będą odpowiadały one preferencjom domownika aktualnie korzystającego z danego elementu. W strefie prysznicowej będą to natryski przesuwane. Konstrukcja tych modeli oraz mocowanie rączki natryskowej w ruchomym uchwycie daje możliwość swobodnej regulacji wysokości jej położenia. - Dobrym uzupełnieniem takiego zestawu będzie rączka natryskowa z możliwością ustawienia intensywności strumienia - od łagodnie masującego, przez standardowy po bicz wodny – podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Przy wyborze tego elementu warto również zwrócić uwagę na obecność systemu „easy clean” służącego oczyszczaniu osadów kamiennych z twardej wody. Przy intensywnej eksploatacji, związanej z większą liczbą domowników, takie rozwiązanie może znacząco przedłużyć żywotność rączki - dodaje ekspert.
 

http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/strefa_toaletowa_w_lazience_grupa_armatura_170216.jpg

 

Strefa toaletowa jest także miejscem, w którym wyposażenie pomoże zwiększyć komfort użytkowania. Bateria bidetowa z ruchomym napowietrzaczem jest ciekawym i praktycznym elementem, który ułatwi użytkowanie większej liczbie osób. Możliwość swobodnego ustawiania kierunku padania strumienia wody, to gwarancja wygodnego podmycia - bez względu na wzrost domownika. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest natrysk typu bidetta, który jest montowany przy baterii umywalkowej. Dzięki długiemu wężowi, z łatwością sięgnie on do miski sedesowej, ułatwiając wykonanie czynności higienicznych.  

 

 

Funkcjonalne przechowywanie

 

W łazience, z której korzysta większa liczba osób istotne jest wygospodarowanie miejsca na najpotrzebniejsze akcesoria, przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich w widocznych punktach. W tym przypadku funkcjonalnym rozwiązaniem będzie zakup mebli łazienkowych, wyposażonych w pojemne szafki i szuflady. - W łazienkach o małej powierzchni, sprawdzą się wysokie i wąski słupki, które dzięki kompaktowej konstrukcji mogą być z powodzeniem montowane także w ściennych wnękach - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Ciekawym rozwiązaniem są także szafki podumywalkowe, dopasowane kształtem i rozmiarem do ceramiki - dodaje ekspert. Dokonując wyboru mebli łazienkowych warto zwrócić uwagę czy są one wyposażone w rozwiązania zapewniające trwałość nawet przy wysokiej częstotliwości użytkowania np. systemy spowalniania zamykania szuflad.

 

 

Umywalka razy dwa

 

W przypadku gdy dysponujemy wnętrzem o większej powierzchni, warto uwzględnić w projekcie dwie osobne strefy umywalkowe, umożliwiające wspólne korzystanie z łazienki parze. Zamocowanie dwóch modeli nablatowych na szerokiej szafce lub blacie będzie wygodnym rozwiązaniem, które zapewni spójność wizualną i efektywne zagospodarowanie przestrzeni. Wolna przestrzeń wokół ceramiki posłuży do przechowywania  najpotrzebniejszych akcesoriów i kosmetyków.

 

http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/strefa_umywalkowa_w_lazience_grupa_armatura_170216.jpg

 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Jak wybrać suszarkę kieszeniową?

Jak wybrać suszarkę kieszeniową?

Sytuacje w których po umyciu dłoni podkładamy je pod suszarkę elektryczną... ¬ więcej...

 
Nowa technologia spłukiwania firmy Viega

Nowa technologia spłukiwania firmy Viega

W celu uruchomienia standardowego przycisku do WC wystarczy go nacisnąć, dotknąć... ¬ więcej...

 
Zestawy natryskowe z deszczownią

Zestawy natryskowe z deszczownią

Ostatnie lata okazały się czasem wielu zmian jeśli chodzi o strefę prysznica i... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet