gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Geberit     KOLO  

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Pipelife   Roth Polska

Grupa ArmaturaSanSwiss

Gamrat    

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

znajdź fachowca

Werit


Łazienka szyta na miarę potrzeb

aktualizacja: 19-02-2016, 07:33 – artykuł promocyjny


Wyposażenie każdej nowoczesnej łazienki jest tak projektowane, by użytkownik miał możliwość dopasowania sprzętu do swoich osobistych preferencji. Jakie więc są najlepsze rozwiązania dla łazienki, z której korzysta kilkoro domowników?

Aranżacja takiego wnętrza, które ma być przeznaczone dla kilku użytkowników posiadających zróżnicowane preferencje jest niezwykle wymagającym zadaniem opierającym się na wielu kompromisach dotyczących kwestii wizualnych, jak i funkcjonalnego dopasowania sprzętów. Wiele czynników ma znaczący wpływ na komfort korzystania z wyposażenia łazienki np. codzienny rozkład dnia, indywidualne nawyki i zwyczaje, a nawet wzrost domownika. W jaki więc sposób zaprojektować łazienkę, by spełniała potrzeby wszystkich użytkowników? Istotną kwestia będzie wykorzystanie rozwiązań, które uporządkują przestrzeń, oraz ułatwią wykonywanie codziennych czynności dzięki możliwości regulacji parametrów. O jakim wyposażeniu mowa?

 

 

Ustawienie ma znaczenie

 

Dokonując wyboru wyposażenia łazienkowego przede wszystkim należy szukać rozwiązań umożliwiających zmianę ustawień - dzięki czemu będą odpowiadały one preferencjom domownika aktualnie korzystającego z danego elementu. W strefie prysznicowej będą to natryski przesuwane. Konstrukcja tych modeli oraz mocowanie rączki natryskowej w ruchomym uchwycie daje możliwość swobodnej regulacji wysokości jej położenia. - Dobrym uzupełnieniem takiego zestawu będzie rączka natryskowa z możliwością ustawienia intensywności strumienia - od łagodnie masującego, przez standardowy po bicz wodny – podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Przy wyborze tego elementu warto również zwrócić uwagę na obecność systemu „easy clean” służącego oczyszczaniu osadów kamiennych z twardej wody. Przy intensywnej eksploatacji, związanej z większą liczbą domowników, takie rozwiązanie może znacząco przedłużyć żywotność rączki - dodaje ekspert.
 

http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/strefa_toaletowa_w_lazience_grupa_armatura_170216.jpg

 

Strefa toaletowa jest także miejscem, w którym wyposażenie pomoże zwiększyć komfort użytkowania. Bateria bidetowa z ruchomym napowietrzaczem jest ciekawym i praktycznym elementem, który ułatwi użytkowanie większej liczbie osób. Możliwość swobodnego ustawiania kierunku padania strumienia wody, to gwarancja wygodnego podmycia - bez względu na wzrost domownika. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest natrysk typu bidetta, który jest montowany przy baterii umywalkowej. Dzięki długiemu wężowi, z łatwością sięgnie on do miski sedesowej, ułatwiając wykonanie czynności higienicznych.  

 

 

Funkcjonalne przechowywanie

 

W łazience, z której korzysta większa liczba osób istotne jest wygospodarowanie miejsca na najpotrzebniejsze akcesoria, przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich w widocznych punktach. W tym przypadku funkcjonalnym rozwiązaniem będzie zakup mebli łazienkowych, wyposażonych w pojemne szafki i szuflady. - W łazienkach o małej powierzchni, sprawdzą się wysokie i wąski słupki, które dzięki kompaktowej konstrukcji mogą być z powodzeniem montowane także w ściennych wnękach - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Ciekawym rozwiązaniem są także szafki podumywalkowe, dopasowane kształtem i rozmiarem do ceramiki - dodaje ekspert. Dokonując wyboru mebli łazienkowych warto zwrócić uwagę czy są one wyposażone w rozwiązania zapewniające trwałość nawet przy wysokiej częstotliwości użytkowania np. systemy spowalniania zamykania szuflad.

 

 

Umywalka razy dwa

 

W przypadku gdy dysponujemy wnętrzem o większej powierzchni, warto uwzględnić w projekcie dwie osobne strefy umywalkowe, umożliwiające wspólne korzystanie z łazienki parze. Zamocowanie dwóch modeli nablatowych na szerokiej szafce lub blacie będzie wygodnym rozwiązaniem, które zapewni spójność wizualną i efektywne zagospodarowanie przestrzeni. Wolna przestrzeń wokół ceramiki posłuży do przechowywania  najpotrzebniejszych akcesoriów i kosmetyków.

 

http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/strefa_umywalkowa_w_lazience_grupa_armatura_170216.jpg

 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.grupa-armatura.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowe przyciski uruchamiające Visign

Nowe przyciski uruchamiające Visign

Trendy w zakresie designu mają różne podłoże. Za najważniejsze osiągnięcie... ¬ więcej...

 
Jaka jest przewaga suszarek kieszeniowych nad tradycyjnymi

Jaka jest przewaga suszarek kieszeniowych nad tradycyjnymi

Jeśli jesteś jedną z tych osób, która na myśl o bardzo głośnych... ¬ więcej...

 
Geberit DuoFresh usuwanie zapachów jest trwalsze niż przy użyciu odświeżaczy powietrza

Geberit DuoFresh usuwanie zapachów jest trwalsze niż przy użyciu odświeżaczy powietrza

Co zrobić gdy odświeżacz powietrza nie spełnia do końca naszych wymogów,... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet