oświetlenie przemysłowe i komercyjne Miloo Electronics


Efektowne i efektywne oświetlenie salonów samochodowych

aktualizacja: 06-09-2019, 08:35 – artykuł promocyjny


Przy oświetlaniu salonów samochodowych i lakierni kluczowe znaczenie ma współczynnik oddawania barw, ale wydajność też się liczy. Firmy samochodowe mają zazwyczaj bardzo szczegółowe zasady oświetlenia salonu samochodowego. Zwykle dokładnie określona jest wymagana temperatura barwowa, współczynnik oddawania barw oraz natężenie światła i równomierność oświetlenia w poszczególnych częściach salonu. Z kolei właścicielowi salonu zależy zazwyczaj na spełnieniu wymagań przy możliwie małym koszcie inwestycji oraz przy zapewnieniu jak największej oszczędności energii. Dodatkowym utrudnieniem bywają oczekiwania architekta, który z reguły stawia dodatkowe wymagania wynikające z jego wizji artystycznej.

Z kolei rzeczywiste parametry oświetlenia, które realnie występują w salonach samochodowych, niekiedy bardzo odbiegają od wymagań. Kilkunastoletnie oprawy ze źródłami MH dają światło o przypadkowych barwach, a natężenie oświetlenia bywa kilkukrotnie niższe od wymaganego.

Firma Volkswagen wymaga, aby temperatura barwowa była neutralna (4200°K) natężenie oświetlenia ma wynosić 600lx na większości powierzchni, 1200lx na ekspozycji wybranego modelu oraz 300lx w miejscu wydawania samochodów.

Dzięki zastosowaniu opraw HSK LEDY Norma 100W i 200W uzyskaliśmy równomierne oświetlenie o natężeniu 550 - 650lx i barwie 4200K. W tym przypadku zastosowanie punktowych źródeł światła dało się pogodzić z industrialnym charakterem architektury salonu.

 

Salon Volkswagen

Przykład realizacji: warszawski salon VOLKSWAGEN AUTO SPECIAL, w którym zastosowano oświetlenie HSK Ledy - serie zwieszanych naświetlaczy z rodziny Norma

 

Firma Ferrari ma podobne wymagania co do barwy i natężenia oświetlenia, ale zupełnie inne co do rodzaju zastosowanych opraw. Źródła punktowe są absolutnie niedopuszczalne, wolno stosować wyłącznie duże powierzchnie świecące oraz wypełniające oświetlenie obwodowe, dające łagodne światło odbite. Na samochód ma padać światło bezcieniowe, jakiekolwiek punkty świetlne odbijające się od lakieru są wykluczone.

Rozwiązaniem okazały się sufity napinane o dużej powierzchni, umiejscowione nad eksponowanym samochodem. Uzupełnieniem jest światło z wnęk obwodowych, odbite od sufitu i ścian.

 

Salon Ferrari Poznań

Przykład realizacji: Salon Ferrari, Poznań oświetlony produktami HSK LEDY: ANTILIA A-69
SATURN S
, BARRISOL I WNĘKI ŚCIENNE OŚWIETLONO PASKAMI LED T.08

 

Przy modernizacji salonu firmy Mercedes założeniem było uzyskanie wysokiego natężenia oświetlenia oraz oszczędności zużycia energii. Salon ten położony w eksponowanym miejscu Krakowa, oświetlany jest przez całą dobę. Poprzednio stosowano w nim reflektory ze źródłami MH o mocy 250W renomowanej firmy.

 

Salon Mercedes

Zastosowano oprawy liniowe HSK LEDY Antilia A-69-221-60W do oświetlenia ogólnego oraz reflektory Lira L-110-35W do wydobycia szczegółów.

 

Zobacz, jak wygląda wymiana oświetlenia - film Timelapse z realizacji:

 

 

Oświetlenie salonu samochodowego HSK LEDY
Kompletne oświetlenie salonu samochodowego firmy Mercedes w Krakowie HSK LEDY


Kolejnym, ostatnim już przykładem połączenia wysokiej efektywności z doskonałym oddawaniem barw było oświetlenie lakierni Volkswagen Auto Special w podkrakowskiej Modlniczce.

HSK Ledy wyposażyła w energooszczędne oświetlenie LED nowootwartą lakiernię i autoryzowany serwis samochodowy przy salonie Volkswagen Auto Special w Modlniczce koło Krakowa. Wciąż rozbudowujący się kompleks budynków tego dealera samochodowego tworzony jest zgodnie z wymogami sieci i z zachowaniem wysokich standardów w zakresie energooszczędności i wysokiej jakości wyposażenia.

Rozwiązania oświetleniowe zastosowane przez krakowską firmę HSK LEDY dostosowane zostały do specyficznych wymagań technicznych lakierni. Oprawy Aquarius AQ-8, które stanowią podstawę tej realizacji oprócz rekordowo wysokiej efektywności energetycznej (ponad 114lm/W) wskazanej przy oświetlaniu dużych i wysokich hal, charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem oddawania barw Ra>85. Dzięki temu pracownicy mogą precyzyjnie ocenić dopasowanie koloru i jakość nałożonego lakieru bez konieczności wyjeżdżania samochodem na światło dzienne.

Obudowy AQ-8 cechuje estetyka oraz wysoka pyło- i kroploszczelność (IP65) niezbędna przy pracy w pomieszczeniach, gdzie do powietrza emitowane są drobne cząsteczki lakierów. Dzięki zastosowanym dyfuzorom opalowym oprawy te nie wywołują efektu olśnienia, który pojawia się często przy stosowaniu oświetlenia o dużej mocy.

Firma HSK Ledy jest polskim producentem i importerem oświetlenia LED. Dział projektowy firmy tworzy kompleksowe projekty oświetleniowe wraz z obliczeniami i wizualizacjami na potrzeby klienta. Firma ma doświadczenie zarówno w dużych realizacjach oświetlenia przemysłowego (np. Splast w Krośnie), jak i w budynkach użyteczności publicznej, biurach, hotelach i obiektach sportowych.

Oświetlenie LED od firmy HSK sprawdziło się również w salonach samochodowych marek Mercedes, Volkswagen czy Ferrari. Zastosowanie opraw LED pozwoliło na obniżenie kosztów energii elektrycznej zużywanej do oświetlania ekspozycji. Dbałość o jakość komponentów, z których produkowane są oprawy dostępne w ofercie HSK LEDY oraz ciągła kontrola parametrów prowadzona w doskonale wyposażonym laboratorium fotometrycznym firmy, gwarantuje najwyższą jakość światła.

Stabilna temperatura barwowa oraz wysokie współczynniki oddawania barw opraw firmy HSK LEDY spełniają nawet wyśrubowane wymagania międzynarodowych sieci, zapewniając jednocześnie komfort użytkownikom.

 

serwis i lakiernia Volkswagen Auto special Modlniczka

Przykład realizacji: serwis i lakiernia Volkswagen Auto special Modlniczka, który firma HSK Ledy wyposażyła w energooszczędne oświetlenie LED: AQUARIUS AQ-8 PRO, LEO L-66-G, SATURN S-240

Kontakt w sprawie produktów:

HSK LEDY
tel. (+48) 12 269 35 46
www: hskledy.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
BASSO SUPER SLIM - nowa jakość oświetlenia

BASSO SUPER SLIM - nowa jakość oświetlenia

Wśród nowych opraw MILOO-ELECTRONICS pojawiła się pozycja BASSO SUPER SLIM... ¬ więcej...

 
Oświetlenie LED w szpitalach, gabinetach i przychodniach - normy, praktyka i odbiory

Oświetlenie LED w szpitalach, gabinetach i przychodniach - normy, praktyka i odbiory

Co decyduje o tym, jakie oświetlenie instalowane jest w szpitalach i innych obiektach... ¬ więcej...

 
Oświetlenie dekoracyjne do profesjonalnego zastosowania

Oświetlenie dekoracyjne do profesjonalnego zastosowania

Ośrodki wellness and SPA, sale weselne, hole i aule konferencyjne oraz hotele i restauracje... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet