gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Wymień stary piec na pompę ciepła i oszczędzaj na ogrzewaniu

aktualizacja: 16-10-2017, 10:51 – artykuł promocyjny


Pompy ciepła, będące ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych sposobów ogrzewania, zyskują coraz większą popularność wśród osób budujących domy, które chcą w ten sposób zapewnić sobie komfort podczas zimnych miesięcy. Jednak co zrobić w przypadku, gdy dom jest już wyposażony w instalację grzewczą? Na to pytanie odpowiada ekspert z Przedsiębiorstwa "Hydro-Tech" Konin.

 

http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/pompa_ciepla_alpha_innotec_przedsiebiostwo_hydro-tech_061015.jpg

 

Alternatywne systemy ogrzewania oparte na pompach ciepła zyskują coraz szerszą rzeszę zwolenników, szczególnie teraz gdy, ceny paliw kopalnych rosną, a społeczeństwo ma coraz to większą świadomość ekologiczną. Mimo to wiele osób wciąż uważa, że to rozwiązanie jest dedykowane głównie nowym inwestycjom i nie sprawdzi się w przypadku starszych instalacji. Nic bardziej mylnego.

- Pompy ciepła doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku nowoprojektowanych budynków. Nowoczesne modele, takie jak np. pompy alterra marki alpha innotec, integruje się z istniejącą już instalacją, stąd urządzenie można zastosować podczas modernizacji systemu grzewczego w naszym domu. Przykładem może tu być inwestycja wykonana w maju tego roku przez jednego z partnerów Przedsiębiorstwa „Hydro-Tech” Konin. W domku jednorodzinnym o powierzchni 220 metrów kwadratowych wymieniono istniejący piec gazowy na nowoczesną pompę alterra SWC marki alpha innotec o mocy 12 kW. Dodatkowo, wykonano trzy 90 m odwierty w których umieszczono kolektory. Taka konfiguracja z powodzeniem zasiliła instalację grzejnikową dla powierzchni 160 m2 oraz ogrzewania podłogowego dla 60 m2. Jest to możliwe dzięki bardzo wysokiej sprawności pompy alterra. Urządzenia w ofercie marki alpha innotec osiągają współczynnik COP > 5 co gwarantuje optymalne wykorzystanie energii – mówi ekspert z Przedsiębiorstwa „Hydro-Tech” Konin. http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/pompa_ciepla_alterra_alpha_innotec_przedsiebiorstwo_hydro-tech_061015.jpg

Czy warto zastąpić tradycyjny piec pompą ciepła? Oczywiście że tak. Rozwiązanie to niesie za sobą szereg zalet, których nie posiadają inne systemy grzewcze.

 

 - Dwie najważniejsze zalety pomp ciepła to na pewno niskie koszty eksploatacji oraz niewielki wpływ na środowisko naturalne. Ale to nie wszystko. Systemy tego typu, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, mogą być przydatne nie tylko kiedy na zewnątrz panuje mróz. W ofercie pomp ciepła alterra marki alpha innotec można znaleźć modele wyposażone w moduł chłodzenia, stąd urządzenie sprawdzi się doskonale podczas letnich upałów i pozwoli nam uniknąć instalowania klimatyzacji. Co więcej, pompy można zintegrować z systemem wentylacyjnym, instalacją solarną, kominkiem lub piecem na pelet, tym samym wyposażając nasz dom w kompleksowy, nowoczesny i przede wszystkim przyjazny środowisku system. System, który zagwarantuje nam komfort bez względu na to, jakie warunki panują na zewnątrz – podkreśla ekspert.

http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/pompa_ciepla_alpha_innotec_hydro-tech_konin_061015.jpg


Dzięki wszechstronnym urządzeniom, jakimi są pompy ciepła alterra marki alpha innotec, nasz dom będzie gotowy na każde warunki pogodowe. Możliwość podłączenia z istniejącą już instalacją CO sprawia, że urządzenia te dedykowane są nie tylko dla nowych inwestycji, ale także dla tych, w których chcemy zmodernizować system grzewczy.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Przedsiębiorstwo Hydro-Tech Konin
tel. (63) 245 34 79
www: www.hydro-tech.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Czym zastąpić kocioł starego typu

Czym zastąpić kocioł starego typu

Do niedawna najczęściej wybieranym paliwem w Polsce był węgiel. Jego popularność... ¬ więcej...

 
Wiemy jak być SMART - Inwerterowa Gruntowa pompa ciepła NIBE S

Wiemy jak być SMART - Inwerterowa Gruntowa pompa ciepła NIBE S

Żyjemy w świecie który ciągle ewoluuje, a technologia która nas otacza... ¬ więcej...

 
Czas na ekologiczną rewolucję z marką De Dietrich

Czas na ekologiczną rewolucję z marką De Dietrich

Ekologiczne systemy grzewcze są coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet