Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Centrala SupraBox Comfort 5000 H

aktualizacja: 07-09-2018, 10:50 – artykuł promocyjny


Do rodziny central kompaktowych SupraBox Comfort firmy Rosenberg dołączyła wielkość 5000 H o wydajności nominalnej 5000 m3/h i ciśnieniu dyspozycyjnym 400 Pa.

Główne cechy centrali to niska energochłonność, wysoka sprawność odzysku ciepła, wysoka jakość, niska awaryjność, bezproblemowe podłączenie, inteligentna automatyka.

 

Centrala SupraBox Comfort 5000 H

 

Centrala wykonywana jest w wersji wewnętrznej i zewnętrznej (z daszkiem), w wykonaniu lewym i prawym.
Stworzona została z myślą o restauracjach, sklepach detalicznych, hotelach i budynkach biurowych.

 

 

Wymagania higieniczne

 

Centrala spełnia wszystkie aktualne wymagania normalizacyjne. Powierzchnie ścianek urządzenia są całkowicie gładkie (wewnątrz i na zewnątrz lakierowane proszkowo na kolor RAL 7035) i łatwe do czyszczenia.

 

 

Obudowa

 

Urządzenie posiada stabilną, bezramową obudowę. Ścianki boczne wykonane są z podwójnych paneli z ocynkowanej blachy stalowej grubości 1 mm. Przestrzeń pomiędzy panelami wypełnia warstwa izolacyjna z wełny mineralnej. Zastosowana wełna mineralna o gęstości 33 kg/m3 jest niepalna i odpowiada klasie ochrony przeciwpożarowej A1, według DIN 4102. Własności mechaniczne i termiczne obudowy są zgodne z normą DIN EN 1886 [L1; D1/D2; 60 mm: T2/TB2]. Grubość izolacji wynosi 60 mm.

 

 

Odzysk ciepła

 

Jednostka wyposażona jest w przeciwprądowy wymiennik odzysku ciepła (wykonany z aluminium odpornego na korozję) o sprawności powyżej 90%, który zapewnia szczelne odseparowanie strumienia powietrza świeżego od zużytego, uniemożliwiając przedostawanie się zapachów. Izolacja płyt wymiennika zapobiega kondensacji pary wodnej przy dużej różnicy temperatur przepływających strumieni powietrza.

Zaawansowane funkcje odszraniania, uruchamiane sekwencyjnie, gwarantują poprawną pracę urządzenia, nawet w niesprzyjających warunkach.

 

Centrala SupraBox Comfort 5000 H

 

 

Filtry

 

Standardowo na nawiewie montowane są filtry klasy F7, natomiast na wywiewie klasy M5. Mechanizm zatrzaskowy gwarantuje szybką i łatwą wymianę wkładu.

 

 

Króćce przyłączeniowe

 

Centrala posiada przyłącza poziome o przekroju prostokątnym. Wymiary przyłączy są zgodne ze standardowymi wymaganiami branżowymi i zapewniają prędkość przepływu ok. 3-5 m/s.

 

 

Wentylatory

 

Jednostka wyposażona jest w wysokowydajne wentylatory napędzane nowoczesnymi silnikami EC (komutowanymi elektronicznie) własnej produkcji. Zapewniają one cichą i energooszczędną pracę urządzenia, zarówno przy pełnym, jak i częściowym obciążeniu.

 

Centrala SupraBox Comfort 5000 H

 

Silniki EC charakteryzują się szeregiem niebanalnych zalet. Najważniejsze z nich to:

  • brak komutatora mechanicznego,
  • doskonałe parametry dynamiczne wynikające z małej indukcyjności uzwojeń fazowych oraz małej bezwładności wirnika (brak uzwojeń miedzianych),
  • wysoka sprawność silnika (brak strat poślizgu),
  • proporcjonalna zależność momentu elektromagnetycznego od prądu.
  • niewielka średnica wirnika,
  • możliwość zastosowania szczelniejszej obudowy, gdyż ciepło z cewek może być odprowadzane bezpośrednio poprzez obudowę, co eliminuje konieczność zapewnienia cyrkulacji powietrza
  • pełne, wewnętrznie realizowane zabezpieczenie termiczne


Tym samym wentylatory napędzane silnikami EC mają wysoką sprawność i najszerszy z możliwych zakres regulacji wydajności. Nie bez znaczenia jest wysoka niezawodność i trwałość urządzenia, ponieważ układ przekształtnika i silnika jest fabrycznie zamykany w jednej obudowie.

 

 

Zintegrowane sterowanie (Plug&Play)

 

Centrala wyposażona jest standardowo w sterownik służący do jej obsługi. Wszystkie wewnętrzne podzespoły są fabrycznie okablowane. Regulacja temperatury jest możliwa przy zastosowaniu opcjonalnie dostępnej nagrzewnicy i chłodnicy. Oprogramowanie sterownika zawiera wiele funkcji sterowania, które w każdej chwili mogą zostać aktywowane. Panel do zdalnego sterowania jednostką jest dostarczany w standardzie z urządzeniem.

 

Centrala SupraBox Comfort 5000 H

 

Sterowniki przystosowane są do zdalnej obsługi za pomocą najnowszej technologii DDC.

 

 

Przegląd funkcji sterowania

 

Centrala SupraBox Comfort 5000 H

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Wejdź na stronę: https://www.rosenberg.pl/katalog/?search=SupraBox+Comfort+5000+H+

Kontakt w sprawie produktów:

Rosenberg Klima Polska sp. z o.o.
tel. (+48) 22 720 67 73 do 74
www: www.rosenberg.pl

mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rakotwórczy radon w domu - jak się przed nim chronić

Rakotwórczy radon w domu - jak się przed nim chronić

Radon to promieniotwórczy gaz, który naturalnie występuje w środowisku.... ¬ więcej...

 
Filtr MOCarz - skuteczna walka ze smogiem

Filtr MOCarz - skuteczna walka ze smogiem

W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się o tym, jak ważna dla naszego zdrowia... ¬ więcej...

 
Salutaire - system zdrowego powietrza w domu

Salutaire - system zdrowego powietrza w domu

Salutaire to system zdrowego powietrza opatentowany i instalowany przez firmę... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech Winterwarm Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.   Kaisai    Dimplex Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet