Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


HAVACO - kompleksowa oferta produktów do wentylacji

aktualizacja: 30-09-2015, 10:46 – artykuł promocyjny


Marka HAVACO powstała w wyniku rosnących potrzeb rynku HVAC na nowoczesne, niezawodne i przystępne cenowo urządzenia. Wszystkie produkty zostały tak zaprojektowane, aby zaspokoić oczekiwania klientów zarówno pod względem ceny, jak i skuteczności, a zastosowane komponenty zapewniają wysoką niezawodność. By zapewnić szybką dostępność, firma Ventia - dystrybutor marki HAVACO - utrzymuje wysokie stany magazynowe jak największej liczby produktów.

Ofertę marki HAVACO możemy podzielić na następujące grupy produktowe: wentylatory, nagrzewnice elektryczne, kurtyny powietrzne, system dystrybucji powietrza Flexo System oraz akcesoria wentylacyjne.

 

Wentylatory

 

Wentylatory HavacoWentylatory HAVACO to głównie urządzenia do wentylacji bytowej. Dzięki wysokiej jakości materiałów oraz prostej konstrukcji, wentylatory cechuje atrakcyjna cena oraz wysoka niezawodność. W ofercie znajdują się: wentylatory kanałowe, zarówno do kanałów okrągłych (ICB), a także prostokątnych (IRB, IRF); wentylatory dachowe z wyrzutem poziomym (RBH, RAH) lub pionowym (RBV,RKV). Bardzo ciekawymi urządzeniami, które zasługują na szczególną uwagę, są wentylatory do odciągów kuchennych, zarówno w wersji dachowej (RKH) jak i promieniowej (IKF, IKB). Specjalnie dostosowana konstrukcja oraz zastosowane materiały pozwalają wentylatorom kuchennym na tłoczenie medium o temperaturze do 120 °C, a uchylna obudowa wentylatorów promieniowych zapewnia wygodną konserwację i czyszczenie wnętrza urządzenia.

Uzupełnieniem oferty wentylatorów są akcesoria dodatkowe takie, jak tyrystorowe i transformatorowe regulatory prędkości obrotowej, presostaty, filtry oraz akcesoria montażowe - opaski złączne i podstawy dachowe.

 

Nagrzewnice kanałowe

 

Nagrzewnice HavacoNagrzewnice elektryczne marki HAVACO są przeznaczone do podgrzewania czystego powietrza. Wszystkie elementy grzejne są wykonane ze stali nierdzewnej, a obudowy z blachy alucynkowej. Wysoka jakość zastosowanych materiałów pozwala na długoletnią bezawaryjną pracę urządzeń. Nagrzewnice są przeznaczone do montażu w kanałach okrągłych (ECH) oraz prostokątnych (RKH). Wersje podstawowe są wyposażone w dwustopniowe zabezpieczenie przed przegrzaniem. Ewentualna regulacja pracy nagrzewnicy może odbywać się za pomocą prostego termostatu (HTS) lub mikroprocesorowych regulatorów (HRK1, HRK3) pozwalających na dokładną regulację temperatury powietrza nawiewanego oraz powietrza w pomieszczeniu. Na zamówienie dostępne są również nagrzewnice w wersji z regulatorem wbudowanym w skrzynkę przyłączeniową nagrzewnicy, występujące w kilku wariantach (NI; NV; NIS; NI-PTX/PSX), w zależności od sposobu nastawy temperatury.

 

Kurtyny powietrzne

 

kurtyny powietrzne HavacoKurtyny powietrzne HAVACO SIRION to urządzenia, które cechuje nowoczesny i estetyczny wygląd. Występują w modułach o długości 1; 1,5; 2m zarówno w wersji „zimnej”, jak i z nagrzewnicą elektryczną (o mocy od 3,5 ÷ 14,0 kW) i są przeznaczone do montażu poziomego. Sterowanie pracą kurtyny odbywa się za pomocą wbudowanego panelu sterowania lub za pomocą dołączonego do kurtyny pilota. Kurtyny wyposażone w nagrzewnicę elektryczną posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz układ opóźniający wyłączenie wentylatora, chłodzący grzałki przed wyłączeniem kurtyny.

 

Flexo System

 

Flexo System HavacoHAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie w zakresie dystrybucji powietrza. W skład systemu wchodzą przewody elastyczne z tworzywa sztucznego HDPE z powłoką antybakteryjną, rozdzielacze, obejścia, przepustnice oraz złączki i uszczelniacze. Przewody występują w dwóch średnicach: 75 mm oraz 90 mm. Niewielka średnica rur sprawia, że z łatwością można zatopić je w konstrukcji stropu, dzięki czemu stają się one całkowicie niewidoczne.

Przykładowe elementy systemu HAVACO FLEXO System można zobaczyć na rysunku.

 

Akcesoria wentylacyjne

 

Produkty do wentylacji Havaco
Uzupełnieniem oferty HAVACO są akcesoria wentylacyjne, w skład których wchodzą produkty takie jak: zawory powietrzne, anemostaty okrągłe, anemostaty kwadratowe, dysze dalekiego zasięgu i nawiewniki szczelinowe oraz materiały montażowe

Firma Ventia Sp. z o.o. nieustannie pracuje nad wprowadzaniem do swojej oferty nowych produktów HAVACO, pozwalających na kompleksowe realizowanie inwestycji HVAC.


Dowiedź się więcej: www.ventia.pl/havaco


Ventia Havaco
Zobacz także
Klimor stawia na wszechstronność

Klimor stawia na wszechstronność

Rosnąca świadomość i oczekiwania w zakresie efektywności energetycznej, przy jednoczesnym... ¬ więcej...

 
Tarcza na smog i alergeny - jak chronić siebie i swoją rodzinę

Tarcza na smog i alergeny - jak chronić siebie i swoją rodzinę

Wraz z nadejściem jesieni oraz okresu grzewczego, jak bumerang powraca temat smogu.... ¬ więcej...

 
Właściwości i zalety zastosowania EPP

Właściwości i zalety zastosowania EPP

Spieniony polipropylen (EPP) – stale zyskuje światowe uznanie jako tworzywo... ¬ więcej...

 


Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm   Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet