gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Przygotuj się do sezonu grzewczego

aktualizacja: 22-09-2015, 11:54 – artykuł promocyjny


Zmieniająca się aura pogodowa i coraz niższe temperatury to wyraźny sygnał mówiący, że warto zacząć przygotowania do pory grzewczej. Wraz z nadchodzącą jesienią warto przeprowadzić obserwację funkcjonowania urządzeń, aby mieć pewność, że w czasie największych mrozów będą działać bezawaryjnie.

Zanim jesień na dobre rozgości się z niesprzyjającą aurą i niższymi temperaturami powinniśmy upewnić się, że urządzenia grzewcze wraz z instalacją jakie posiadamy są gotowe do wytężonej pracy w sezonie grzewczym. Wszystkie działania zmierzające w tym kierunku należy zacząć od oczyszczenia poszczególnych elementów z kurzu, szczególnie tych ze szczelin i załamań. Pozwoli to na sprawną cyrkulację powietrza i wyeliminuje ryzyko rozprzestrzeniania się brudu po mieszkaniu, który ma szkodliwy wpływ na samopoczucie osób z alergiami. Warto także zadbać o wolną przestrzeń wokół grzejnika, dzięki temu nie zostanie zaburzony odpowiedni przepływ ciepła. Tyczy się to w równym stopniu mebli, kwiatów jak i firan.

 

http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/przygotowania_do_sezonu_grzewczego_grupa_armatura_170915.jpg

 


Zweryfikuj stan techniczny

 

Nawet jeśli przed sezonem grzewczym nie była dokonywana wymiana grzejników, warto sprawdzić skuteczność działania zaworów i głowicy. - Wysoki komfort i efektywne wykorzystanie ciepła zapewnią modele termostatyczne. Automatyczna armatura sterująca pozwala na ograniczenie poziomu zużywanej energii nawet o kilkadziesiąt procent - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Wiąże się to przede wszystkim z funkcją głowicy, umożliwiającą zapamiętywanie ustawionych parametrów. Należy jednak wspomnieć, że optymalne działanie gwarantuje tylko odpowiednio dobrany zestaw elementów. Ich kompatybilność sprawdzimy dzięki informacjom o danych technicznych, udzielanym przez producenta - dodaje ekspert.

 

Odpowietrzanie krok po kroku

 

Głośna praca - bulgotanie wody, szumy, gwizdy lub nierównomierne oddawanie ciepła. Kiedy tuż po rozpoczęciu grzania zauważymy niepojące oznaki w działaniu urządzeń, może być to sygnał, że wymagają one odpowietrzenia. W nowych modelach przeprowadzenie tego procesu jest proste i nie wymaga pomocy specjalisty. - Po zamknięciu dopływu wody, przekręcamy pokrętło zaworu zgodnie z ruchem wskazówek zegara aż do wyczuwalnego oporu, ustawiając zawór grzejnikowy w pozycji zamkniętej. Następnie kierujemy wylot otworka spustowego odpowietrzacza do dołu i podkładamy pod niego pojemnik na wyciekającą wodę - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Odkręcamy śrubkę odpowietrzacza przy pomocy klucza lub wkrętaka płaskiego, aż do momentu wydobycia się nadmiaru powietrza - dodaje. Gdy usuniemy całe zalegające powietrze i zauważymy wyciekanie wody, zakręcamy śrubę i dokładnie wycieramy grzejnik. Po zakończeniu procesu, odkręcamy zawór i sprawdzamy, czy nie naruszyliśmy szczelności urządzenia. Takie przygotowanie zapewni efektywne działanie przez cały sezon. O czym jeszcze warto pamiętać?

 

http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/sezon_grzewczy_jak_sie_przygotowac_grupa_armatura_170915.jpg

 

Sprawdź budynek i rachunki

 

Oprócz sprawdzenia stanu grzejników warto jeszcze sprawdzić stan techniczny domu lub bloku, w ten sposób będziemy mieć pewność, że na efekty ich pracy nie wpływają czynniki zewnętrzne. Weryfikacja powinna obejmować w szczególności szczelność okien i drzwi, ocieplenie budynku oraz poziom wilgoci, szczególnie w przypadku elementów izolacyjnych. Jeśli parametry te utrzymują się w normie, warto przeprowadzić dokładną analizę kosztów, dokonaną w oparciu o rozliczenia z ubiegłego sezonu grzewczego. Przydatne może okazać się porównanie wysokości opłat z rachunkami właścicieli mieszkań o podobnej powierzchni, rozkładzie i instalacji grzewczej. Jeśli koszty przekraczają normy, a nie jest to wynikiem nieszczelności okien lub źle ocieplonego budynku, wymiana grzejników może mieć znaczący wpływ na oszczędności.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19 pokazała, jak ważne jest wprowadzenie... ¬ więcej...

 
REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

Chłodzenie pomieszczenia za pomocą pompy ciepła jest możliwe tylko wtedy, gdy posiadamy... ¬ więcej...

 
Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Największą popularnością cieszą się wnętrza ciepłe i przytulne. Niemal każdy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus