gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Pompy ciepła - przyjazne środowisku i naszej kieszeni

aktualizacja: 18-09-2017, 06:54 – artykuł promocyjny


Oprócz wzrostu naszej świadomości ekologicznej rosną także koszty tradycyjnego ogrzewania. Chcąc zaoszczędzić coraz częściej wybieramy rozwiązania z zakresu zaawansowanych systemów izolacyjnych. Oprócz ograniczenia strat energii warto rozważyć także możliwości jej pozyskania w sposób ekologiczny.

 

Więcej zwolenników


W Polsce wzrasta rzesza zwolenników alternatywnych źródeł energii. Domy z zainstalowanymi panelami solarnymi przestały już być czymś nadzwyczajnym. Stanowią one jedynie wspomaganie dla systemów tradycyjnego ogrzewania przez stosunkowo niskie nasłonecznienie. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazani na piece zasilane paliwami kopalnymi chcąc zapewnić sobie wysoki poziom komfortu.
   
- Gruntowe pompy ciepła to rozwiązanie doskonale sprawdzające się w naszej strefie klimatycznej. Energię niezbędną do ogrzania budynku urządzenie pobiera bezpośrednio z ziemi, co znacząco obniża koszty ogrzewania. Dzięki temu nie musimy martwić się o stopień nasłonecznienia. Co więcej, urządzenia mają doskonałe osiągi w zakresie oszczędności energii. Przykładowo pompy ciepła z rodziny alterra marki alpha innotec, posiadają współczynnik efektywności COP na poziomie 5 lub wyższym. To znaczy, że ograniczając koszty zapewniamy oczekiwany poziom ciepła w ogrzewanych pomieszczeniach - wyjaśnia Grzegorz Kreft, specjalista ds. marketingu w Przedsiębiorstwie „Hydro-Tech” Konin.

 

Gruntowa pompa ciepła alterra Alpha Innotec

 

Można łączyć


Pompy ciepła mogą być stosowane zarówno jako samodzielny system ogrzewania, ale także nie ma przeszkód aby były zintegrowane z innymi źródłami energii np. instalacją solarną.

- Połączenie pompy ciepła z instalacją solarną lub panelami fotowoltanicznymi pozwoli w pełni wykorzystać źródła energii których dostarcza nam natura, a tym samym zminimalizować jej pobór z zewnątrz. Dzięki temu nasz dom będzie nie tylko oszczędny, ale również przyjazny środowisku naturalnemu. Dodatkowo, pompy ze wspomnianej już rodziny alterra alpha innotec można wyposażyć w funkcję chłodzenia i wykorzystywać podczas upalnego lata. Zamiast instalować dodatkowy system klimatyzacyjny, korzystamy z całorocznej pompy, która grzeje w zimne dni i chłodzi, kiedy z nieba leje się żar – mówi Grzegorz Kreft.

 

Warto rozważyć


Kwestia ochrony środowiska naturalnego już dawno przestała być tylko domeną ekologów, a stała się wiodącym trendem w budownictwie. Alternatywne źródła energii poprzez stale rosnącą popularność przestały być spotykane tylko i wyłącznie w wielkich inwestycjach. Przystępna cena i szeroki wybór modeli sprawiają, że po urządzenia coraz częściej sięgają odbiorcy indywidualni. Pompy alterra marki alpha innotec zapewniają niskie koszty eksploatacji i niewielki wpływ na środowisko naturalne przez co stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych systemów ogrzewania. Jest to warta rozważenia alternatywa jeśli chcemy tanio i ekologicznie zapewnić sobie wysoki poziom komfortu przez cały rok.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Przedsiębiorstwo Hydro-Tech Konin
tel. (63) 245 34 79
www: www.hydro-tech.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Czym zastąpić kocioł starego typu

Czym zastąpić kocioł starego typu

Do niedawna najczęściej wybieranym paliwem w Polsce był węgiel. Jego popularność... ¬ więcej...

 
Wiemy jak być SMART - Inwerterowa Gruntowa pompa ciepła NIBE S

Wiemy jak być SMART - Inwerterowa Gruntowa pompa ciepła NIBE S

Żyjemy w świecie który ciągle ewoluuje, a technologia która nas otacza... ¬ więcej...

 
Czas na ekologiczną rewolucję z marką De Dietrich

Czas na ekologiczną rewolucję z marką De Dietrich

Ekologiczne systemy grzewcze są coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet