lindab

Wentylacja pod kontrolą - więcej niż tylko świeże powietrze

aktualizacja: 22-06-2015, 05:59 – artykuł promocyjny


Systemy wentylacji Aerastar Comfort marki Junkers oferują świeże powietrze przez całą dobę, we wszystkich pomieszczeniach, niezależnie od warunków atmosferycznych i bez konieczności ich wietrzenia.

Urządzenia są przystosowane do montażu w nowych obiektach, jak i tych modernizowanych. W przypadku regulowanej wentylacji następuje wywiewanie powietrza z pomieszczeń wilgotnych, takich jak kuchnia, łazienka i pomieszczenia gospodarcze przez centralne urządzenie wentylacyjne i wprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczeń mieszkalnych i sypialnych. Jednocześnie wymiennik ciepła przekazuje ciepło z powietrza zużytego do powietrza świeżego. Stopień odzysku ciepła sięga przy tym 91%.

 

Systemy wentylacji Aerastar Comfort

 

Zaletą tych urządzeń jest też to, że wiosną i latem specjalne filtry skutecznie blokują nie tylko napływ insektów z zewnątrz, lecz również pyłków roślin, które są szczególnie uciążliwe dla alergików.

Systemy wentylacji Aerastar Comfort
umożliwiają bezpieczną pracę także w temperaturach panujących zimową porą. Niemniej jednak przy temperaturze zewnętrznej poniżej -5°C istnieje zagrożenie zamarznięcia wymiennika ciepła. Aby tego uniknąć, możliwe jest wstępne podgrzanie zimnego napływającego powietrza za pomocą gruntowego wymiennika ciepła lub elektrycznej nagrzewnicy wstępnej.

Systemy wentylacji Aerastar ComfortAerastar Comfort jest wyposażony w panel obsługujący najważniejsze funkcje urządzenia. Umożliwia on ustawianie stopni pracy wentylatora oraz prosty wybór trybów pracy. Uzupełnienie zakresu funkcji stanowi pilot zdalnego sterowania, dostępny w ramach wyposażenia dodatkowego. Oprócz szybkiego dostępu do aktualnych informacji o urządzeniu, użytkownik ma możliwość ustawienia programu czasowego oraz zmiany ustawień – wygodnie z każdego miejsca w domu. Program Configuration Tool po zainstalowaniu go na komputerze i połączeniu za pomocą przewodu USB z centralą wentylacyjną, pozwala na pełną kontrolę wszystkich parametrów i ich indywidualizację. Użytkownik, oprócz wszystkich opcji dostępnych w pilocie bezprzewodowym RCV, ma dodatkowo możliwość ustawienia własnego programu sterującego oraz wykonania graficznego raportu ze wszystkich dostępnych czujników.

Urządzenia są dostępne w trzech wersjach o różnym o nominalnych przepływach powietrza 140 m3/h, 230 m3/h i 350 m3/h, gdzie minimalny przepływ powietrza dla najmniejszej jednostki wynosi 25 m3/h a maksymalny dla największej 450 m3/h.

 

Systemy wentylacji Aerastar ComfortSystemy wentylacji Aerastar ComfortSystemy wentylacji Aerastar Comfort

 

Dużą zaletą przy zamawianiu urządzenia jest to, że nie trzeba rozróżniać wersji prawej lub lewej. Standardowo dopływ świeżego oraz wyrzut „zużytego” powietrza podłącza się z prawej strony, ale jeśli jest potrzebne podłączenie lewe to na miejscu instalacji można „przezbroić” urządzenie, co powinno zająć kilkanaście minut. Ta funkcja jest również szczególnie przydatna, kiedy w miejscu instalacji zmienia się plan prowadzenia kanałów. W takim wypadku nie trzeba wymieniać urządzenia, ale wystarczy je „przezbroić”. Wszystkie kanały powietrzne w AerastarComfort podłacza się od góry. Tylko w modelu LP 140-2 istnieje dodatkowa możliwość podłączenia dwóch kanałów od spodu urządzenia i dwóch od góry.

Urządzenie można zamontować na posadzce przy pomocy konsoli podłogowej lub na ścianie wykorzystując wsporniki lub listwę do powieszenia.

Odzysk ciepła za pomocą wymiennika krzyżowo-przeciwprądowego wg normy EN-PN 13 141-7 wynosi nawet 90%, co pozwala w wysokim stopniu odzyskiwać ciepło z powietrza wentylacyjnego, a co za tym idzie oszczędzać na kosztach eksploatacji budynku.

W rekuperator standardowo wbudowane jest obejście (by-pass). Jest on szczególnie przydatny, jeśli temperatura powietrza latem na zewnątrz budynku ma niższą wartość niż w pomieszczeniach. W takim wypadku by-pass jest uruchamiany automatycznie i powietrze czerpane nie przepływa przez wymiennik ciepła, lecz omija go, aby nie podgrzewać się dodatkowo. Do pomieszczeń nawiewane jest chłodniejsze powietrze spoza budynku.

Oprócz samych urządzeń wentylacyjnych Junkers dostarcza również kompletny system kanałów do rozprowadzenia powietrza.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
Junkers

tel. 801 600 801
www: www.junkers.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Zalety centralnej wentylacji od STIEBEL ELTRON

Zalety centralnej wentylacji od STIEBEL ELTRON

W ostatnim czasie bardzo dużo uwagi poświęca się problemowi zanieczyszczeń środowiska.... ¬ więcej...

 
Lindab RDR - nastawne regulatory stałego przepływu

Lindab RDR - nastawne regulatory stałego przepływu

Nastawne regulatory stałego przepływu RDR to nowość w ofercie Lindab dostępna... ¬ więcej...

 
Nawiewniki o izolacyjności akustycznej 42dB

Nawiewniki o izolacyjności akustycznej 42dB

Podczas montażu czy wymiany okien większość klientów kieruje się tym, by... ¬ więcej...

 

Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji Daikin     Ventec VTS    Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech ecoplastol       Uniwersal     Winterwarm Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.    Lindab    Dimplex    Metalplast    Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors     Kaisai
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet