gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


System instalacyjny od początku do końca

aktualizacja: 18-06-2015, 10:05 – artykuł promocyjny


Wybór właściwego systemu grzewczego jest jedną z najważniejszych decyzji, jaką każdy inwestor musi podjąć po wybudowaniu domu. Przy wyborze ogrzewania trzeba wziąć pod uwagę wielkość domu, rodzaj technologii, w jakiej będzie budowany, a także sposób ocieplenia - grubość izolacji ścian, podłóg oraz dachu. Dobrany przy pomocy wykwalifikowanego instalatora system grzewczy wpływa bezpośrednio nie tylko na komfort cieplny, ale również na poczucia bezpieczeństwa domowników.

Proces produkcji ciepła zaczyna się zazwyczaj w kotłowni lub na dachu. Do ogrzania domu oraz zapewnienia bieżącego dostępu do ciepłej wody konieczny jest wybór odpowiedniego dla naszych potrzeb źródła ciepła. Wśród szerokiego asortymentu oferowanego przez lidera branży grzewczej - firmy Immergas - mamy do dyspozycji produkty korzystające z różnych źródeł energii:

 

 

Kotły gazowe

 

Współczesne kotły grzewcze stanowią źródło ciepła zarówno dla potrzeb c.o. jak i c.w.u. Oferta Immergas obejmuje zarówno kotły tradycyjne jak i kondensacyjne.

Technologia kondensacji dzięki niskiemu zużyciu gazu zapewnia znaczne oszczędności w stosunku do tradycyjnych rozwiązań stosowanych w branży grzewczej. Ta linia produktów jest stale rozwijana, by jak w największym stopniu dopasowywać ją do potrzeb użytkowników.

 

Kondensacyjny wiszący kocioł jednofunkcyjny VICTRIX SUPERIOR TOP 32 X

 

Kotły tradycyjne Immergas to idealne rozwiązania dla nowego budownictwa, jak również do instalacji wymagających modernizacji. W ofercie Immergas dostępne są zarówno kotły jednofunkcyjne, ogrzewające jedynie wodę w instalacji centralnego ogrzewania oraz kotły dwufunkcyjne, które bez konieczności instalowania dodatkowych urządzeń mogą ogrzewać dom i wodę użytkową.

 

Kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania Eolo Superior kW

 

O wyborze sposobu przygotowania c.w.u. decyduje klika podstawowych czynników: maksymalna wartość jednoczesnych poborów c.w.u., czasy ich trwania oraz ich powtarzalność.

 

 

Pompy ciepła powietrze-woda

 

Stanowią ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzania wody użytkowej. Ich źródłem energii jest ciepłe powietrze oraz niewielka ilość energii elektrycznej. Pompy ciepła IMMERWATER dostępne w ofercie Immergas to pompy powietrze-woda, wykorzystujące ciepło z otoczenia do ogrzewania wody użytkowej w sposób ciągły. Charakteryzują się kompaktowym wykonaniem, prostą obsługą i nowoczesnym wzornictwem. Przystosowane są do pracy w szerokim zakresie temperatur otoczenia, a dzięki znajdującej się w zbiorniku grzałce elektrycznej nie ma potrzeby stosowania dodatkowego źródła ciepła do ogrzewania wody użytkowej.

 

Stojąca pompa ciepła do przygotowania c.w.u. IMMERWATER

 

 

Systemy solarne i fotowoltaiczne

 

Układ solarny to oszczędność w zużyciu energii oraz możliwość wspomagania instalacji centralnego ogrzewania, produkcji c.w.u. i podgrzewania wody w basenach. W ofercie Immergas dostępne są kompletne zestawy z zastosowaniem płaskich i próżniowych kolektorów słonecznych, zawierające niezbędne komponenty do stworzenia ekologicznej domowej instalacji solarnej. Duża różnorodność i uniwersalność zestawów pozwala na dostosowanie systemu solarnego do praktycznie każdego rodzaju instalacji ogrzewania budynku, bez względu na rodzaj zainstalowanego kotła oraz zasobnika.

 

Moduł fotowoltaiczny I-PV 250W

 

Oferta Immergas to dwa modele paneli fotowoltaicznych (I-PV 250W i I-PV 300W) oraz rewolucyjny kolektor hybrydowy I-PVT 300W będąc połączeniem kolektora słonecznego płaskiego z modułem fotowoltaicznym. Dzięki temu rozwiązaniu za pomocą jednej instalacji możliwe jest dostarczenie do budynku zarówno ciepła, jak i elektryczności.

 

 

System instalacyjny IMMERHEAT

 

Połączenie instalacji jest możliwe dzięki rurom i złączkom. Nowością w ofercie Immergas są dwa typy wysokiej jakości rur:

  • ImmerPE-RT z barierą antydyfuzyjną,
  • wielowarstwowe rury ImmerLayer PE-RT/AL./PE-RT.


Szeroki wachlarz złączek SYSTEM PRESS pozwala na doprowadzenie instalacji do najmniej dostępnych zakamarków domu. Rozszerzając swoją ofertę, firma Immergas zadbała o możliwość stworzenia połączenia pomiędzy źródłem a odbiornikiem, wykorzystując produkty pochodzące od jednego producenta. Dostępny w ofercie system instalacyjny IMMERHEAT obejmuje następujące systemy:

  • instalacja ogrzewania podłogowego;
  • instalacja ogrzewania grzejnikowego;
  • instalacja wody użytkowej.

 

 

Grzejniki i ogrzewanie podłogowe

 

Oferta Immergas obejmuje również produkty odpowiedzialne za odbieranie ciepła ze źródła i przekazywanie go do otoczenia lub magazynowanie.

Dom możemy wyposażyć w grzejniki, wybierając wśród stalowych, płytowych typu IMMERpan lub łazienkowych grzejników drabinkowych o różnych kształtach i wielkościach. Co więcej, wykorzystując system IMMERHEAT, możemy skorzystać z dobrodziejstw ogrzewania podłogowego. To szczególnie zalecane rozwiązanie przy zimnym pokryciu podłogowym (np. płytki w łazience lub kuchni). W przypadku produktów zapewniających dodatkowo dostarczenie ciepłej wody użytkowej, aby zniwelować straty niewykorzystanych zasobów, konieczne jest zamontowanie zasobnika. Jego wielkość uzależniona jest przede wszystkim od zapotrzebowania na ciepłą wodę oraz od wielkości i rodzaju źródła ciepła.

 

ogrzewanie podłogowegrzejnik

 

 

Zarządzanie ciepłem

 

sterowanieSprawne zarządzanie pracą systemu grzewczego to nie tylko wygoda, ale również oszczędność. Skorzystanie ze sterowników marki Delta Dore, dostępnych w ofercie Immergas, pozwala zarządzać temperaturami w całym domu za pomocą jednego sterownika umieszczonego w dowolnym pomieszczeniu. Najnowsza gama sterowników w wersji radiowej pozwalają na zarządzanie pracą kotła w odległości do 100 metrów w otwartej przestrzeni.

W oparciu o produkty marki Immergas możemy stworzyć przeróżne systemy; od najmniejszych, pokrywających zapotrzebowanie dla dwuosobowej rodziny; po skomplikowane i złożone systemy grzewcze obsługujące budynki wielorodzinne i przemysłowe. Korzystając z produktów pochodzących z jednego źródła niwelujemy ryzyko braku kompatybilności między urządzeniami, jak również zapewnia to nam komfort obsługi instalacyjno-serwisowej.
 

Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Instalacja gazowa w domu wymaga rozwiązań bezpiecznych i sprawdzonych. Łatwy montaż... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet