Aquaphor


Rury wodociągowe - niebezpieczna pułapka dla naszego zdrowia

aktualizacja: 23-02-2016, 09:29 – artykuł promocyjny


Woda płynąca z naszych kranów w swoim składzie zawiera również żelazo. W różnych częściach naszego kraju stopień zażelazienia wody jest mniejszy lub większy. Zjawisko to może prowadzić do powstania żółtych plam na świeżo upranej bieliźnie, czy zacieków na armaturze. Ponadto podwyższona zawartość żelaza w wodzie bardzo negatywnie wpływa również na nasze zdrowie.

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że zła jakość wody może być przyczyną nawet do 80% znanych chorób. Problem ten dotyczy w głównej mierze mieszkańców Krajów Trzeciego Świata, gdzie niedobory wody pitnej na co dzień zabijają setki ludzi, jednak i my nie możemy czuć się w pełni bezpieczni.

Woda kranowa zanim trafi do naszych szklanek, musi przepłynąć długą drogę w większości starymi, żelaznymi, niezmodernizowanymi rurami, co w efekcie odbija się na jej czystości. Zakłady wodociągowe co prawda zachęcają nas do picia wody prosto z kranu, przekonując nas o jej świetnej jakości, ale z uwagi na zły stan polskich sieci wodociągowych, nie powinniśmy tego robić. Woda płynąca z większości naszych kranów jest bowiem mieszaniną różnych związków chemicznych, które mogą negatywnie wpływać na nasz organizm.

Mogłobyć się wydawać, iż obecność żelaza w wodzie wodociągowej to żaden problem, gdyż od dzieciństwa wpajano nam, że jest ono niezbędne do prawidłowej hemoglobiny. Jednak żelazo żelazu nierówne. Jeśli jednak ten niezbędny do życia pierwiastek chemiczny pochodzi z wody wodociągowej, to niesie on wyłącznie nieuleczalne choroby i przedwczesne starzenie się. W dodatku najczęściej nie dostrzegamy związku pomiędzy pogorszeniem się stanu naszego zdrowia i zażelazioną wodą. Nasze włosy stają się coraz bardziej suche i łamliwe, skóra szorstka i nieprzyjemna w dotyku, rozwarstwiają się nam paznokcie, uszkodzeniu ulega układ pokarmowy. Chodzimy od lekarza od lekarza w poszukiwaniu przyczyn tego stanu rzeczy, tracąc czas i pieniądze. W konsekwencji stan naszego zdrowia jeszcze bardziej się pogarsza. Diagnozowane są ciężkie choroby krwi, duże obciążenie toksykologiczne, skutkujące uszkodzeniami organów wewnętrznych i głównych arterii organizmu.

W wodzie przeznaczonej do spożycia nie powinno być więcej niż  0,2 mg żelaza na 1 litr wody.


W rzeczywistości jednak często wielkość ta jest znacznie przekroczona - nawet dziesięciokrotnie i więcej. Co więcej nie jest to odnotowywane w samych zakładach wodociągowych, gdzie woda poddawana jest filtracji. Podwyższony poziom żelaza to efekt wędrówki wody przez przez rury, które korodując "wzbogacają" ją w ten pierwiastek chemiczny. My nieświadomi zagrożenia spożywamy taką wodę, gotujemy na niej pokarmy, kąpiemy w niej dzieci. Żelazo to nie jedyny związek, który dołącza do składu wody wodociągowej - wykrywa się dodatkowo chrom, mangan, cynk, kobalt, czy nikiel. Nawet ich niewielkie stężenie może doprowadzić do odkładnia się tych toksyn w organizmie.

W celu uniknięcia zagrożeń, związanych z zażelazieniem wody, lekarze zalecają stosowanie domowych filtrów do wody. Funkcję ochronną świetnie spełniają innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane przez Aquaphor. Dzięki zamontowaniu w kuchni kompaktowego stacjonarnego systemu AQUAPHOR Kryształ z oddzielnym kranem skutecznie uporamy się z problemem żelaza w wodzie. Filtr zakłada się raz, a następnie co kilka miesięcy wystarczy wymienić wkład. Jest to prosta czynność, którą wykonanym bez specjalistycznych narzędzi. Filtr wyposażony jest w system „click&turn”, który sprawia, że wystarczy wcisnąć guzik i lekko przesunąć wkład ręką.

 

kompaktowy stacjonarny system AQUAPHOR Kryształ z oddzielnym kranem

 

Decydując się na montaż filtra Kryształ możemy mieć pewność, że z wody zostaną usunięte praktycznie wszystkie szkodliwe zanieczyszczenia, przy jednoczesnym zachowaniu najwartościowszych składników. Dzięki temu woda oczyszczona przez filtr AQUAPHOR Kryształ jest optymalna dla naszego organizmu, w której zachowane są najwłaściwsze proporcje ważnych mikroelementów, jak wapń czy magnez. Unikalne technologie oraz najwyższej klasy użyte materiały przez AQUAPHOR wpływają na efektywność procesu oczyszczania w porównaniu do innych filtrów. Jest to możliwie dzięki zawartości włókna Aqualen - materiału filtrującego o absolutnie unikalnych właściwościach, umożliwiającego usuwanie z wody 100% metali ciężkich,  zabezpieczającego wysoką szybkość filtracji oraz dogłębne oczyszczenie wody.

 

kompaktowy stacjonarny system AQUAPHOR Kryształ z oddzielnym kranem

 

Troska o czystą wodę to ważne zadanie, z punktu widzenia naszego zdrowia. Zakup filtra do wody jest koniecznością, bowiem żyjemy w czasach, kiedy zanieczyszczenie środowiska sięga granic.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
tel. +48 22 870 24 32
www: aquaphor.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Magnetyzery Ecomag chronią olbrzymi terminal pasażerski

Magnetyzery Ecomag chronią olbrzymi terminal pasażerski

Inżynierowie z działu eksploatacji Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła... ¬ więcej...

 
Magnetyzery Ecomag - Niemieckie badania wody z kranu

Magnetyzery Ecomag - Niemieckie badania wody z kranu

Nakładkowe i bezprądowe magnetyzery Ecomag skutecznie usuwają stare osady i blokują... ¬ więcej...

 
Magnetyzery ECOMAG® - skuteczne na trudnych instalacjach

Magnetyzery ECOMAG® - skuteczne na trudnych instalacjach

Od ponad roku firma Akra prezentuje wyniki uzyskane w budownictwie jedno- i wielorodzinnym... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj