gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

GlenDimplex

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Zostań niezależnym producentem ciepłej wody z pompą ciepła IMMERGAS

aktualizacja: 19-03-2019, 11:16 – artykuł promocyjny


Wyobraź sobie, że nie obchodzą Cię rosnące ceny gazu i prądu. Nie ma też znaczenia, czy leje deszcz, czy żar z nieba. Ty beztrosko lejesz ciepłą wodę do wanny i zanurzasz się w relaksującej kąpieli, a w salonie czeka na ciebie przyjemny chłodek mimo upału na zewnątrz. Niezależność to wartość sama w sobie, a to wszystko jest możliwe z pompą ciepła IMMERGAS.

 

pompy ciepła Immergas

 

Pompy ciepła IMMERGAS to wyjątkowe urządzenia, które efektywnie wykorzystują energię z powietrza oddając ją w podgrzanej w ten sposób wodzie użytkowej. Co ciekawe, te urządzenia potrafią zasysać i odprowadzać powietrze bezpośrednio z pomieszczenia w którym są zainstalowane. Dzięki czemu nie potrzebują dodatkowych przewodów podłączeniowych, a „zużyte” do procesu powietrze z powodzeniem można wykorzystać do chłodzenia budynku podczas upałów.

Pompy ciepła IMMERGAS z serii IMMERWATER typu powietrze-woda posiadają zasobnik do produkcji ciepłej wody użytkowej. W zależności od naszych potrzeb mamy do wyboru dwa modele:

  • IMMERWATER 190 - pompa ciepła z zasobnikiem o pojemności 190 l zapewnia wodę dla 3-4 osobowej rodziny.
  • IMMERWATER 300 v.2 INOX - pompa ciepła z zasobnikiem ze stali nierdzewnej o pojemności 300 l z dodatkową wężownicą pozwala na zintegrowanie urządzenia z innym źródłem ciepłej wody tj. układ solarny, czy kocioł C.O. Ten model jest idealny dla 4-5 osobowej rodziny.


Oba modele mają kompaktowy, nowoczesny wygląd, a ich prosta obsługa pozwala na samodzielne dostosowanie pracy urządzenia do preferencji użytkownika. Charakteryzują się bardzo łatwym i szybkim montażem, a zaawansowana automatyka pozwala na wybór jednego z trzech trybów pracy, dzięki czemu użytkownik może zaprogramować urządzenie zgodnie z zapotrzebowaniem na c.w.u.

 

 

Pompy IMMERWATER mają możliwość pracy w trzech różnych trybach:

 

  • PRACA EKONOMICZNA (ECONOMY) - najbardziej oszczędny tryb podgrzewania wody użytkowej, realizowany tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu sprężarki i układu pompy ciepła.
  • PRACA HYBRYDOWA (HYBRID) - w tym trybie pracy urządzenie do podgrzewania wody użytkowej może wykorzystywać kompresor lub grzałkę elektryczną - w zależności od temperatury zasysanego powietrza i zapotrzebowania na ciepłą wodę.
  • PRACA Z GRZAŁKĄ ELEKTRYCZNĄ (E-HEATER) - w tym trybie pracy kompresor nie jest aktywny. Ciepła woda jest przygotowywana jedynie za pomocą wbudowanej grzałki elektrycznej.

 

Stojąca pompa ciepła do przygotowania c.w.u. IMMERWATER

 

Pompy IMMERWATER są urządzeniami przeznaczonymi do montażu w pomieszczeniu w pozycji pionowej. Wyposażone zostały w króćce do podłączenia kanałów nawiewu powietrza z zewnątrz pomieszczenia, a także kanał wyrzutu powietrza, jednak dzięki opcji zasysania i oddawania powietrza bezpośrednio do pomieszczenia instalacji nie ma konieczności stosowania tych kanałów.

Te inteligentne podgrzewacze wody są zaprojektowane do pracy w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych. Pompa ciepła pracuje wydajnie bez względu na porę dnia czy niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy pochmurne niebo. Jedynym czynnikiem, jaki wpływa na sprawność pracy pompy (COP), jest temperatura powietrza zasysanego przez urządzenie. Dzięki znajdującej się w zbiorniku grzałce elektrycznej nie ma potrzeby stosowania dodatkowego źródła ciepła do wspomagania ogrzewania wody użytkowej.

Żyjemy w czasach coraz większego deficytu energii, dlatego tak ważne jest, aby wykorzystywać dostępne na rynku ekologiczne rozwiązania pozyskiwania źródeł ciepła. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań są właśnie pompy ciepła IMMERWATER firmy IMMERGAS.

Kontakt w sprawie produktów:

Onninen Sp. z o.o.
tel. 42 676 88 66, 42 676 89 70
www: onninen.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pompy ciepła do zastosowań komercyjnych i domowych

Pompy ciepła do zastosowań komercyjnych i domowych

Oszczędne gospodarowanie energią, poszanowanie środowiska przyrodniczego oraz komfortowa,... ¬ więcej...

 
Brak kotłowni to nie problem! Postaw na pompę ciepła od De Dietrich

Brak kotłowni to nie problem! Postaw na pompę ciepła od De Dietrich

Kotłownia to takie pomieszczenie, które w wielu domach wydaje się niezbędne.... ¬ więcej...

 
Postaw na czyste powietrze - pompy ciepła Yutaki S80

Postaw na czyste powietrze - pompy ciepła Yutaki S80

We wrześniu 2018 roku wystartował rządowy program „Czyste powietrze”,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet