Wybieramy syfon umywalkowy

aktualizacja: 24-02-2016, 12:56 – artykuł promocyjny


Syfon to z pozoru niewielki element, który odgrywa jednak ważną rolę w wnętrzu łazienki - w znaczny sposób wpływa na komfort użytkowania tego wnętrza. Odpowiada on bowiem za odprowadzanie wody z odpływu umywalki do kanalizacji. Syfon ma również za zadanie blokowanie przedostawania się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji do pomieszczenia. Zaporą dla gazów ściekowych jest pozostająca w nim woda. Wybierając syfon do swojej łazienki powinniśmy postawić na rozwiązanie trwałe i proste w utrzymaniu.

Kwestią decydującą o niezawodności syfonu jest dopasowanie go do rodzaju umywalki. Determinuje ona wysokość montażu i sposób mocowania urządzenia. Pod uwagę warto wziąć również trwałość materiału wykorzystanego w produkcji i kształt elementu. Które spośród dostępnych na rynku rozwiązań zapewniają komfort użytkowania i wpiszą się w stylistykę łazienki?

 

 

Butelkowy, rurowy czy niestandardowy?

 

Kształt syfonu ma wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale przede wszystkim na jego funkcjonalność. Wyróżnia się dwa rodzaje syfonów: pionowy model butelkowy oraz rurowy model o konstrukcji poziomej.
- W przypadku syfonu butelkowego, zbiornik z wodą znajduje się w jego dolnej części. Tego typu modele charakteryzują się smukłą i podłużną i zwartą budową. Dzięki temu, znajdują zastosowanie w łazienkach o niewielkim metrażu. Ze względu na konieczność okresowego czyszczenia, wymagają jednak umiejscowienia w łatwo dostępnym punkcie - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Syfony rurowe, w kształcie litery „U”, charakteryzują się natomiast wysoką wydajnością odprowadzania wody i solidnością działania oraz zdolnością do samooczyszczania. O ich trwałości decyduje przede wszystkim optymalna konstrukcja, pozbawiona punktów, w których mogłyby zbierać się zanieczyszczenia - dodaje ekspert.

 

syfony Armatura Kraków

 

Oprócz popularnych kształtów, dostępne są również specjalnie wyprofilowane modele niestandardowe, które zostały skonstruowane w taki sposób, aby ich linia dopasowana była do kształtu umywalki. Syfony niestandardowe stosuje się np. w łazienkach, z których korzystają osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Pozostawienie wolnej przestrzeni pod ceramiką umożliwia łatwe podjechanie i dostęp do baterii umywalkowej.
 

syfony specjalne Armatura Kraków - zastosowanie

 

 

Z tworzywa czy mosiądzu?

 

syfon Armatura Kraków

Dokonując zakupu syfonu, powinniśmy zwrócić również uwagę na materiał, z którego został on wykonany, bowiem ma on znaczący wpływ na bezawaryjność i trwałość instalacji. Popularnie stosowane są tworzywa PCV i mosiądz. Syfony z tworzyw sztucznych cechuje lekka konstrukcja oraz stosunkowo niska cena. Ponadto są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i negatywne efekty długotrwałego kontaktu z wodą. Minusem tego rozwiązania jest niezbyt estetyczny wygląd, co powoduje, że często syfony PCV zabudowuje postumentem lub szafką podumywalkową. Jeśli zależy nam na eleganckiej stylistyce, powinniśmy wybrać syfon mosiężny, który dzięki chromowanym wykończeniom, może pełnić rolę dekoracyjną, np. przy umywalkach montowanych na blatach. Zastosowanie dodatkowej powłoki ochronnej wpływa również na trwałość urządzenia i zminimalizowanie ryzyka awarii podczas eksploatacji.

 

 

Montaż syfonu - krok po kroku

 

Aby ułatwić sobie proces montażu syfony, powinniśmy dobrać model idealnie dopasowany do umywalki.
- Prace rozpoczynamy od umieszczenia rozety maskującej na podłączeniu do kanalizacji. Następnie, element zabezpieczony uszczelką, mocujemy do otworu ściennego - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Drugi koniec podłączenia dokręcamy do zbiornika syfonu. Ten punkt również wymaga zastosowania uszczelki. Kolejnym krokiem jest przykręcenie do zbiornika elementu łączącego go z odpływem umywalki - dodaje ekspert.
Ostatnim krokiem montażu jest ustawienie syfonu w pozycji pionowej i przykręcenie gwintu do ujścia sanitariatu. W celu sprawdzenia szczelności wszystkich połączeń powinniśmy otworzyć przepływ wody. Jeśli w którymś punkcie pojawi się przeciek, należy dokręcić zespolenie aż do wyczuwalnego oporu.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Jakie są zalety sauny infrared?

Jakie są zalety sauny infrared?

Zastanawiasz się jaką saunę wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów,... ¬ więcej...

 
Lusterka i suszarki hotelowe

Lusterka i suszarki hotelowe

Żyjemy w czasach, w których potrzeby klienta stawiane są na pierwszym miejscu.... ¬ więcej...

 
Warunki techniczne i grubość izolacji w instalacjach HVAC

Warunki techniczne i grubość izolacji w instalacjach HVAC

Jesień to doskonały czas, aby przyjrzeć się efektywności energetycznej budynku.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet