gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Analizator spalin testo 320 basic - szybka regulacja systemu grzewczego

aktualizacja: 03-02-2015, 08:22 – artykuł promocyjny


Podstawą wygodnej i skutecznej pracy instalatorów i serwisantów systemów grzewczych jest sprawny oraz precyzyjny analizator spalin. Umożliwia on szybkie i wiarygodne pomiary, niezbędne do właściwego ustawienia pracy kotła grzewczego.

Analizator spalin testo 320 basicAnalizator testo 320 basic jest wielofunkcyjnym urządzeniem przeznaczonym do efektywnej analizy spalin. Jest wygodny w obsłudze i rozwiązuje każde zadanie pomiarowe przy obsłudze systemu grzewczego. Ma rozbudowane i jasno skonstruowane menu pomiarowe, które w połączeniu z wysokiej rozdzielczości kolorowym wyświetlaczem, umożliwia prezentację wyników pomiarowych w czytelny sposób, co znacznie przyspiesza pracę. Duży wybór sond czyni z testo 320 basic elastyczne narzędzie, dzięki czemu nie ma już konieczności stosowania dodatkowych urządzeń pomiarowych.

Przenośny analizator spalin testo 320 basic jest zaprojektowany oraz wyprodukowany zgodnie z wytycznymi zawartymi w normie PN-EN 50379-1 i -3. Firma Testo chcąc sprostać oczekiwaniom użytkowników analizatorów spalin, postanowiła wydłużyć gwarancję na testo 320basic - do 5 lat. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie producenta.

Analizator spalin testo 320 basic charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiarową oraz łatwą obsługą. Należy pamiętać, że po wykonaniu pomiarów należy ocenić i przetworzyć wyniki.

Testo 320 basic ma pamięć wewnętrzną, pozwalającą zachować do 20 protokołów pomiarowych. Ponadto istnieje możliwość komunikacji z drukarką na podczerwień w celu wydruku wartości bezpośrednio w miejscu pomiaru. Umożliwi to przedstawienie klientom wyników pomiarów, a w razie zastrzeżeń zapewni dowody poprawnego wykonania prac.

Dla tych użytkowników, którzy preferują współpracę z komputerem, została opracowana specjalna aplikacja umożliwiająca odczyt zapisanych danych przez oprogramowanie Excel. Każdy zainteresowany takim rozwiązaniem otrzymuje je gratis.

Nowy analizator spalin testo 320 basic rozwiązuje każde zadanie pomiarowe przy obsłudze systemu grzewczego. Oferuje on liczne możliwości pomiarowe, na przykład analiza spalin, ciąg, różnica ciśnień, różnica temperatur oraz pomiar CO w otoczeniu.

 

Analizator spalin testo 320 basicAnalizator spalin testo 320 basic

 

 

Analiza spalin

 

Testo 320 basic mierzy bezpośrednio zawartość CO i O2 oraz temperaturę otoczenia i temperaturę spalin. Z tych danych, z uwzględnieniem współczynników danego paliwa, analizator liczy wszystkie istotne parametry procesu spalania, takie jak: zawartość CO2, sprawność, nadmiar powietrza oraz stratę kominową. Następnie przygotowuje wartości w formie cyfrowej, pozwalającej określić, czy system ogrzewania pracuje w sposób wydajny oraz czy konieczna jest optymalizacja.

 

 

Pomiar ciągu

 

Pozwala upewnić się, że spaliny są prawidłowo odprowadzane przez kanał spalinowy. To menu pomiarowe jest przeznaczone głównie do sprawdzania odpowiedniego podciśnienia w systemie grzewczym. Dodatkowo mierzona jest aktualna i maksymalna temperatura gazów spalinowych. Pozwala to w prosty sposób określić umiejscowienie rdzenia spalin.

 

Pomiar różnicy ciśnień

 

Pomiar różnicy ciśnień umożliwia monitorowanie dopływu gazu do kotłów gazowych. Analizator mierzy różnicę pomiędzy ciśnieniem w rurociągu a ciśnieniem otoczenia. Określenie różnicy ciśnień pozwoli ustawić ciśnienie w dyszy i dostosować wydajność urządzenia do zapotrzebowania na paliwo.

 

 

Pomiar CO w otoczeniu

 

Używając sondy spalin można zarejestrować stężenie tlenku węgla w otaczającym powietrzu. Wygoda: ustawiany przez użytkownika alarm przekroczenia wartości progowej. Analizator poinformuje o jej przekroczeniu za pomocą alarmu optycznego lub dźwiękowego.

 

 

Pomiar różnicy temperatur

 

Dzięki funkcji pomiaru różnicy temperatur, można skutecznie zmierzyć różnice temperatur na zasilaniu i powrocie w instalacji grzewczej. Czy system jest optymalnie wyregulowany? W razie potrzeby możesz natychmiast podjąć czynności pozwalające zwiększyć energooszczędność systemu ogrzewania.

Urządzenie testo 320 basic należy do rodziny analizatorów spalin charakteryzujących się wysoką jakością, niezawodnością oraz gwarancją precyzyjnych pomiarów. Właściwie dopasowany sprzęt i odpowiednie akcesoria zapewniają, że klient zawsze wykonuje pracę z produktem, który jest najlepiej dostosowany do zadania pomiarowego.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Testo Sp. z o.o.
tel. (22) 863 74 01
www: www.testo.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
IBO Professional z 3 letnią gwarancją - program partnerski dla instalatorów

IBO Professional z 3 letnią gwarancją - program partnerski dla instalatorów

Instalatorzy często są głównymi odbiorcami artykułów budowlanych.... ¬ więcej...

 
Do czego służą pompy obiegowe i cyrkulacyjne - informator

Do czego służą pompy obiegowe i cyrkulacyjne - informator

Jakie jest znaczenie pomp obiegowych i cyrkulacyjnych w domowych instalacjach, czym... ¬ więcej...

 
Zimny grzejnik lub woda w kranie - pompy obiegowe i cyrkulacyjne

Zimny grzejnik lub woda w kranie - pompy obiegowe i cyrkulacyjne

Dlaczego czasami grzejniki nie działają prawidłowo, a z kranu leci zimna woda? Najczęściej... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet