Żarówki LED Filament - tradycja w nowoczesnym wydaniu

aktualizacja: 25-09-2018, 08:59 – artykuł promocyjny


Odpowiednie oświetlenie wnętrza dodaje mu charakteru i wyrazu, dlatego tak ważne jest prawidłowe dobranie mocy i odpowiedniej barwy światła do wielkości pomieszczenia. Nie są to jednak jedyne parametry, na jakie warto zwrócić uwagę kupując żarówkę. Strumień świetlny, efektywność świetlna, współczynnik oddawania barw Ra>80 to kolejne cechy, które określają jakość źródeł światła. Marka LED line® rozszerza tą listę o kolejne cechy: klasyczny design i bardzo przyjemne ciepłe światło. Nowością w jej ofercie są żarówki z serii LED Filament, które łączą tradycję z nowoczesnością.

 

żarówki LED Filament

 

Zaletą tradycyjnych żarówek wolframowych było ciepłe, przyjemne światło, doskonale odwzorowujące barwy oświetlanych przedmiotów oraz brak substancji toksycznych, mogących zaszkodzić naszemu zdrowiu. Wadą była niska sprawność i krótka żywotność ok. 1000 godzin, uzależniona dodatkowo od częstotliwości włączeń. Marka LED line® jako jedyna z nielicznych połączyła cechy żarówki wolframowej ze wszystkimi zaletami żarówki diodowej, tworząc serię LED Filament. Energooszczędność, klasyczny design, identyczna temperatura barwy światła jak w tradycyjnych żarówkach wolframowych (2700-3000K) oraz komponenty najwyższej jakości to gwarancja, że żarówki LED Filament będą niezawodnie działać przez wiele lat.

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu wymiana starych żarówek na nowy energooszczędny model nie będzie stanowiła problemu. LED Filament idealnie pasują do tradycyjnych opraw, zatem ich montaż jest dziecinnie prosty. Żarówki LED Filament to idealne rozwiązanie zarówno do naszych domów i biur, jak również hoteli, restauracji, pensjonatów czy szkół.

 

 

Innowacyjne rozwiązania

 

To innowacyjne rozwiązanie możliwe jest dzięki specjalnej konstrukcji, która zawiera włókna LED umiejscowione identycznie jak tradycyjne włókno żarowe. W żarówkach Filament wykorzystano najnowszy typ diody COG, czyli podłużną strukturę powleczoną obustronnie luminoforem. Dzięki diodzie COG uzyskany został efekt wydajnego i przyjemnego światła o bardzo wysokim współczynniku oddawania barw, charakterystycznym dla tradycyjnych lamp żarowych. Temperatura barwy światła emitowanego przez żarówkę jest identyczna, jak w tradycyjnych żarówkach wolframowych, przez co nie jest męcząca dla oka (2700-3000K). Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest brak widocznych obwodów drukowanych oraz struktur pojedynczych diod LED. Żarówki świecą dookólnie, co wpływa na jakość oświetlania, nawet dużych pomieszczeń, zwłaszcza jeśli dysponujemy lampą z miejscem na kilka źródeł światła.

żarówki LED Filament

 

 

Energooszczędność, wydajność

 

Żarówki z serii LED Filament charakteryzują się również wysoką energooszczędnością (dziesięciokrotnie mniejsze zużycie energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek) i wydajnością. Jedno włókno LED Filament zużywa około 1W energii przy wydajności ponad 100lm/W. Żywotność LED Filament to aż 30000 godzin, co daje dziesięć lat używania żarówki średnio przez osiem godzin dziennie. Nawet częste włączanie i wyłączanie żarówki nie wpływa negatywnie na długość jej świecenia. Niski pobór mocy pojedynczej żarówki w połączeniu z długą żywotnością czynią z nich jedne z najoszczędniejszych źródeł światła na rynku.

 

 

Bezpieczeństwo

 

żarówki LED FilamentDiodowe źródła światła charakteryzują się bezpieczeństwem użytkowania. Przede wszystkim nie nagrzewają się tak, jak żarówki wolframowe ze względu na zmniejszoną emisję cieplną. Dodatkowo modele z serii LED Filament nie zawierają toksycznych substancji ołowiu i rtęci, zatem nawet jeśli żarówka zostanie uszkodzona nie ma obawy zatrucia. Ponadto diody LED Filament nie emitują promieniowania UV oraz IR. Dzięki temu emitowane przez nie światło jest bezpieczne dla naszych oczu.

 

 

Oferta LED Filament

 

Lampy LED Filament dostępne są w ośmiu różnych wariantach. Poszczególne modele różnią się między sobą kształtem, mocowaniem oraz poborem mocy. W serii Filament dostępne są żarówki o mocy 2W i 4W. Jakość produktów potwierdza 24-miesięczna gwarancja. 
 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: LEDIN Sp. z o.o. Sp. k.


All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet