lindab

Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Zdrowa wentylacja w budynkach mieszkalnych

aktualizacja: 30-04-2015, 11:50 – artykuł promocyjny


Aby w naszym domu czy mieszkaniu panował zdrowy mikroklimat koniecznie musimy zadbać o zapewnienie prawidłowej wentylacji. Dzięki inteligentnemu rekuperatorowi RekuEKO, oferowanemu przez firmę Flop System, możemy dostosować proces wymiany powietrza stosownie do naszych aktualnych potrzeb.

Rekuperator RekuEKOUrządzenie jest przeznaczone do pracy w inteligentnych systemach selektywnej wentylacji na żądanie, co oznacza, że wentyluje wtedy, kiedy trzeba i ile trzeba, automatycznie dostosowując wydajność do bieżącego zapotrzebowania na wentylację. Rekuperatory RekuEKO pozwalają regulować nadmierną wilgotność, nie przesuszając powietrza wewnątrz pomieszczń. Urządzenie to sprawdza się podczas każdej pogody - gorącej, chłodnej i wilgotnej, ponieważ kontroluje powstawanie pleśni, zagrzybienia oraz nieprzyjemnych zapachów.


Tryb pracy wentylacji na żądanie zastosowany w rekuperatorach RekuEKO, pozwala na osiągnięcie dodatkowych oszczędności energetycznych rzędu 20% - 30% w stosunku do "tradycyjnych" rekuperatorów z przeciwprądowymi wymiennikami ciepła bez tego trybu.

Rekuperator wyposażony został w przeciwprądowy wymiennik ciepła, grzałkę elektryczną, silniki prądu stałego EC a także w automatykę pozwalającą na pracę systemu w trybie stałego ciśnienia (lub stałego wydatku). Jest to unikalne podejście na rynku.

Konstrukcja rekuperatora RekuEKO umożliwiają współpracę z systemem wentylacji stropowej SPIDERvent, który ukryć można całkowicie w elementach konstrukcyjnych budynku oraz systemami centralnej automatyki budynku. Ponadto na życzenie użytkownika można zdalnie zarządzać tym urządzeniem poprzez platformę internetową.

Zobacz więcej informacji o RekuEKO
 

Kontakt w sprawie produktów:

Flop System Sp. z o.o.
tel. (71) 325 14 20
www: www.flopsystem.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Zawory powietrzne typu skandynawskiego - nowość od Ventia

Zawory powietrzne typu skandynawskiego - nowość od Ventia

HAVACO, którego marka Ventia jest dystrybutorem wprowadza na rynek dwa nowe... ¬ więcej...

 
Rekuperacja aktywna - nowy wymiar wentylacji

Rekuperacja aktywna - nowy wymiar wentylacji

W poszukiwaniu nowych technologii i rozwiązań, zespół Carline nawiązał współpracę... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje nawilżacza humiFog direct Carel

Nowe funkcje nawilżacza humiFog direct Carel

Poniżej prezentujemy nowe funkcje humiFog direct, czyli rodziny wysokociśnieniowych... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Wienkra
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet