gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

GlenDimplex

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system
Imers


Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Zakup urządzenia grzewczego - o czym należy pamiętać

aktualizacja: 21-08-2015, 08:48 – artykuł promocyjny


Kiedy kupujemy kocioł grzewczy, podgrzewacz czy system solarny powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy do wybranego przez nas urządzenia dołączone są wszystkie potrzebne dokumenty, takie jak: instrukcja techniczna i obsługi, karta gwarancyjna oraz deklaracja zgodności. Stanowią podstawę do zwrotu lub reklamacji towaru.

 

Gdzie najlepiej kupować systemy grzewcze


Taniej nie zawsze znaczy lepiej. Kupowanie towaru za pośrednictwem portali internetowych w zaniżonej cenie, często jednak zawiera ukryte koszty. Może również wiązać się z brakiem gwarancji producenta na produkt. Pamiętajmy również o tym, że zakupiony towar trzeba będzie zainstalować. Rzetelne firmy, które współpracują z producentami, oferują takie usługi. Nie jest to jednak domena wszystkich sprzedawców. Dlatego, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi niespodziankami, warto sprawdzić wybraną przez nas firmę.

 

Instrukcja obsługi


Przepisy określają, że każde urządzenie grzewcze powinno zawierać instrukcję obsługi. Stanowi ona rzetelne źródło informacji na temat użytkowania produktu. Określa również niezbędne wymagania dotyczące bezpiecznej pracy kotła lub innego systemu grzewczego.

Instrukcja obsługi musi być napisana w oficjalnym języku lub językach konkretnego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, w którym produkt jest sprzedawany. Istnieje wymóg, by producent przekazał wszystkie zawarte w niej informacje w sposób jednoznaczny i zrozumiały.

 

Dane techniczne


Dokument zawierający niezbędne dane techniczne jest pomocny przede wszystkim osobom zajmującym się instalacją lub serwisowaniem sprzętu. Możemy w nim znaleźć wzmianki na temat wymiarów wybranego modelu, jego znamionowej mocy, pojemności podgrzewacza ciepłej wody użytkowej, ciężaru wysyłkowego oraz wiele innych.

Są to dane przeznaczone przede wszystkim dla specjalistów, których zadaniem będzie podłączenie urządzenia. Dzięki temu szybko zapoznają się ze specyfikacją techniczną produktu.

 

Deklaracja zgodności


Producent urządzeń grzewczych zobowiązany jest do przedstawienia klientowi deklaracji zgodności CE (Conformité Européenne). Jednoznacznie potwierdza ona fakt, że wyrób jest adekwatny z wymaganiami określonymi przez konkretne dyrektywy Unii Europejskiej.

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że zakupione przez nas urządzenie spełnia szereg wymogów UE. Należą  do nich zagadnienia z dziedziny bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i środowiska, określenie zagrożeń, które zostały wykryte i wyeliminowane przez producenta.

 

Ekspert radzi

 

Posiadanie niezbędnych dokumentów jest pewnym zabezpieczeniem dla klienta. Można dowiedzieć się z nich, w jaki sposób użytkować produkt oraz na jakie funkcje warto zwrócić uwagę.

- Urządzenia grzewcze, nabyte z pewnego źródła, np. od autoryzowanego instalatora, zawsze zapewnia profesjonalne podłączenie wybranego produktu i jego odpowiednie serwisowanie. Często jest to podstawą gwarancji danego modelu - mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager, De Dietrich - Rozwiązania grzewcze, które znajdują się w ofercie marki De Dietrich, posiadają pakiet niezbędnych dokumentów. Na ich podstawie klient może stwierdzić, że kupowane przez niego urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty oraz są bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kocioł na ekogroszek Eco Mini od Metalbet

Kocioł na ekogroszek Eco Mini od Metalbet

Kocioł Eco Mini to urządzenie dostępne w asortymencie firmy Metalbet wykonane z... ¬ więcej...

 
Nowoczesny system grzewczy - znakomita inwestycja na długie lata

Nowoczesny system grzewczy - znakomita inwestycja na długie lata

Funkcjonalny system grzewczy to rozwiązanie, dzięki któremu z pewnością... ¬ więcej...

 
Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

Duża instalacja to jeszcze większe wyzwanie. W przypadku zakładów produkcyjnych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet