gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

Pentair Raychem

     Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Pipelife    Galmet

Stiebel Eltron   Radox Radiators  

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli   Roth Polska

Hydro-Tech Konin    logo Centrum Klima S.A.

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft  Nibco

    Grupa Armatura

Immergas   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Onninen    Akra

   Logo Dragon Kotły

Logo STERR

znajdź fachowca

Junkers - patron


Jak dobrać odpowiednią pompę czyszczącą do własnych potrzeb

aktualizacja: 27-04-2015, 06:52 – artykuł promocyjny


Wybór pompy czyszczącej uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju działalności, jaką prowadzi lub zamierza prowadzić dany instalator, serwisant czy też kierownik techniczny. A zatem:
 

 • osoby zajmujące się tylko instalacją i serwisem domowych kotłów c.o. lub czyszczeniem wymienników ciepła powinny wybrać pompę np PC401. (1 699 zł*) Dodatkowo przy użyciu tej pompy można także wyczyścić niewielkie instalacje c.o. lub grzejniki czy też instalację ciepłej wody użytkowej itp.

 

pompa FERPRO

pompa FERPRO

 

 • do obsługi większych kotłów c.o., systemów grzewczych, chłodniczych itp w przemyśle, lub/i czyszczenia instalacji c.w.u służą pompy o większych parametrach tj. większy zbiornik i większa moc jak np. PC402 (1 999 zł) lub PC204 (2 099 zł).

 

pompa FERPRO

pompa FERPRO

 

 • Gdy oprócz obsługi kotłów c.o., dany fachowiec zajmuje się montażem lub/i czyszczeniem całych domowych instalacji c.o., polecanymi urządzeniami są większe pompy z większą ilością funkcji. Do tych zastosowań przeznaczone są Pompowe Zestawy Czyszczące tzw. Agregaty Czyszczące jak np. pompa PC405 (2 999 zł). Urządzenie jest podłączane na początku procesu czyszczenia do instalacji c.o., wody zasilającej oraz kanalizacji (funkcje zrzut i przelew). W tym podłączeniu prowadzone są sprawnie cykle pracy jak; opróżnianie instalacji, płukanie wstępne, czyszczenie, płukanie końcowe i napełnianie instalacji. Pompy te można też oczywiście używać do czyszczenia elementów armatury, wymieników, kotłów itp.

 

Czyszczenie całego systemu c.o. przy użyciu Pompowego Zestawu Czyszczącego

 

 • Do czyszczenia i obsługi instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, użyteczności publicznej oraz w budynkach przemysłowych niezbędny jest Pompowy Zestaw Czyszczący o jak najwyższych parametrach - jak pompy produkowane dla FERDOM przez angielską firmę KAMCO np. PC208 (4 999 zł). Jest to "mercedes" wśród pomp czyszczących, pompy o pojemności zbiornika od 40 do 120 litrów i mocy silnika do 0,75 KM. Oczywiście możesz nią czyścić także inne instalacje jak c.w.u, chłodnicze - HVAC.
   
 • Do wykonywania zadań specjalnych przeznaczone są poniższe pompy.

  a) Jeżeli potrzebujesz pompy o bardzo dużej wysokości podnoszenia i wytwarzanym ciśnieniu wybierz Zestaw Czyszczący PC206 (3 999 zł) - 9 bar, 90 metrów . Uwaga wirnik z mosiądzu, stosować tylko bez kwasowe preparaty czyszczące jak Ferpro DS-15. Ale przy tym ciśnieniu nawet z łagodnym preparatem jak DS-15 "odrywane" są wszystkie osady i złogi. Polecana np. do instalacji z brakiem lub minimalnym przepływem spowodowanym osadami i do zastosowań specjalnych np. w przemyśle.

  b) Do częstego, okresowego czyszczenia instalacji przemysłowych np. w wytwornicach pary czy chłodzących maszyny formierskie i wtryskarki polecamy pompę PC100 (3 199 zł) z elektronicznym rewersem. Pompa ta w ustawionych na początku przez operatora okresach zmienia automatycznie kierunek przepływu kąpieli czyszczącej. Zmiana kierunku przepływu zapewnia prawidłowe, dokładne wyczyszczanie całej instalacji - i co ważne jest to zrobione bezobsługowo.

  c) Do czyszczenia instalacji o dużych zładach wody np. klimatyzacji, chłodnictwa w przemyśle lub w budynkach użyteczności publicznej potrzebne są pompy o dużych zbiornikach i mocach. Zadanie te spełniają pompy PC 104 (3 999 zł) oraz PC105/106 moc do 0,75 KM.

 

 

Uwaga

 

W zależności od wybranych zastosowań i przeznaczonych finansów na zakup pompy, wybierz najlepszy model, na który Cię stać. Pamiętaj - pompa będzie pracowała na siebie, większa wydajność = krótszy czas czyszczenia. Pompy FERPRO produkowane są przez renomowanych producentów włoskich i angielskich. Pompy posiadają 12 miesięczną gwarancję, serwis gwarancyjny i po gwarancyjny.

Rekomendowany preparat czyszczący Ferpro DS-50

Akcesoria i instrukcje do pomp zobacz TUTAJ

Zawsze po czyszczeniu chemicznym instalacji zastosuj inhibitor. Polecamy najnowszy atestowany SYSTEM-SAFE CH-33.

Gdy zamówisz pompę do dnia 31.12.2014 i powołasz się na ten artykuł na portalu Instalacjebudowlane.pl - otrzymasz gratis opakowanie
preparatu DS-50.


*) Wszystkie ceny pomp podano jako ceny zbytu netto dostępne po rejestracji na www.ferdom.pl dla odbiorców biznesowych. Kup 2 pompy np. ze współpracownikiem lub znajomym – a cena będzie jeszcze niższa! Ceny mogą ulec zmianie.

Kontakt w sprawie produktów:

FERDOM
tel. (22) 323 73 23; (22) 219 64 62
www: www.ferdom.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Systemy grzewcze Buderus - Gotowi na przyszłość

Systemy grzewcze Buderus - Gotowi na przyszłość

Kondensacyjne centrale grzewcze Logamax plus 192iT marki Buderus już na pierwszy rzut... ¬ więcej...

 
Piece nadmuchowe przewoźne SAYMON-Kroll - typu M

Piece nadmuchowe przewoźne SAYMON-Kroll - typu M

Urządzenie wymiennikowe z odprowadzeniem spalin, kompletne z planikiem olejowym i... ¬ więcej...

 
Nowe kotły wiszące Bosch Condens GC7000iW - zobacz, czym Cię zaskoczą

Nowe kotły wiszące Bosch Condens GC7000iW - zobacz, czym Cię zaskoczą

Kolejny model kotła to również kolejne ciekawe wzornictwo i funkcjonalnść.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj