Junkers - patron


Jak dobrać odpowiednią pompę czyszczącą do własnych potrzeb

aktualizacja: 16-08-2018, 12:34 – artykuł promocyjny


Wybór pompy czyszczącej uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju działalności, jaką prowadzi lub zamierza prowadzić dany instalator, serwisant czy też kierownik techniczny. A zatem:
 

 • osoby zajmujące się tylko instalacją i serwisem domowych kotłów c.o. lub czyszczeniem wymienników ciepła powinny wybrać pompę np PC401. (1 699 zł*) Dodatkowo przy użyciu tej pompy można także wyczyścić niewielkie instalacje c.o. lub grzejniki czy też instalację ciepłej wody użytkowej itp.

 

pompa FERPRO

pompa FERPRO

 

 • do obsługi większych kotłów c.o., systemów grzewczych, chłodniczych itp w przemyśle, lub/i czyszczenia instalacji c.w.u służą pompy o większych parametrach tj. większy zbiornik i większa moc jak np. PC402 (1 999 zł) lub PC204 (2 099 zł).

 

pompa FERPRO

pompa FERPRO

 

 • Gdy oprócz obsługi kotłów c.o., dany fachowiec zajmuje się montażem lub/i czyszczeniem całych domowych instalacji c.o., polecanymi urządzeniami są większe pompy z większą ilością funkcji. Do tych zastosowań przeznaczone są Pompowe Zestawy Czyszczące tzw. Agregaty Czyszczące jak np. pompa PC405 (2 999 zł). Urządzenie jest podłączane na początku procesu czyszczenia do instalacji c.o., wody zasilającej oraz kanalizacji (funkcje zrzut i przelew). W tym podłączeniu prowadzone są sprawnie cykle pracy jak; opróżnianie instalacji, płukanie wstępne, czyszczenie, płukanie końcowe i napełnianie instalacji. Pompy te można też oczywiście używać do czyszczenia elementów armatury, wymieników, kotłów itp.

 

Czyszczenie całego systemu c.o. przy użyciu Pompowego Zestawu Czyszczącego

 

 • Do czyszczenia i obsługi instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, użyteczności publicznej oraz w budynkach przemysłowych niezbędny jest Pompowy Zestaw Czyszczący o jak najwyższych parametrach - jak pompy produkowane dla FERDOM przez angielską firmę KAMCO np. PC208 (4 999 zł). Jest to "mercedes" wśród pomp czyszczących, pompy o pojemności zbiornika od 40 do 120 litrów i mocy silnika do 0,75 KM. Oczywiście możesz nią czyścić także inne instalacje jak c.w.u, chłodnicze - HVAC.
   
 • Do wykonywania zadań specjalnych przeznaczone są poniższe pompy.

  a) Jeżeli potrzebujesz pompy o bardzo dużej wysokości podnoszenia i wytwarzanym ciśnieniu wybierz Zestaw Czyszczący PC206 (3 999 zł) - 9 bar, 90 metrów . Uwaga wirnik z mosiądzu, stosować tylko bez kwasowe preparaty czyszczące jak Ferpro DS-15. Ale przy tym ciśnieniu nawet z łagodnym preparatem jak DS-15 "odrywane" są wszystkie osady i złogi. Polecana np. do instalacji z brakiem lub minimalnym przepływem spowodowanym osadami i do zastosowań specjalnych np. w przemyśle.

  b) Do częstego, okresowego czyszczenia instalacji przemysłowych np. w wytwornicach pary czy chłodzących maszyny formierskie i wtryskarki polecamy pompę PC100 (3 199 zł) z elektronicznym rewersem. Pompa ta w ustawionych na początku przez operatora okresach zmienia automatycznie kierunek przepływu kąpieli czyszczącej. Zmiana kierunku przepływu zapewnia prawidłowe, dokładne wyczyszczanie całej instalacji - i co ważne jest to zrobione bezobsługowo.

  c) Do czyszczenia instalacji o dużych zładach wody np. klimatyzacji, chłodnictwa w przemyśle lub w budynkach użyteczności publicznej potrzebne są pompy o dużych zbiornikach i mocach. Zadanie te spełniają pompy PC 104 (3 999 zł) oraz PC105/106 moc do 0,75 KM.

 

 

Uwaga

 

W zależności od wybranych zastosowań i przeznaczonych finansów na zakup pompy, wybierz najlepszy model, na który Cię stać. Pamiętaj - pompa będzie pracowała na siebie, większa wydajność = krótszy czas czyszczenia. Pompy FERPRO produkowane są przez renomowanych producentów włoskich i angielskich. Pompy posiadają 12 miesięczną gwarancję, serwis gwarancyjny i po gwarancyjny.

Rekomendowany preparat czyszczący Ferpro DS-50

Zawsze po czyszczeniu chemicznym instalacji zastosuj inhibitor. 


*) Wszystkie ceny pomp podano jako ceny zbytu netto dostępne po rejestracji na www.ferdom.pl dla odbiorców biznesowych. Kup 2 pompy np. ze współpracownikiem lub znajomym – a cena będzie jeszcze niższa! Ceny mogą ulec zmianie.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: FERDOM


Zobacz także
KELLER typ CRS25 - nowa pompa obiegowa wody pitnej

KELLER typ CRS25 - nowa pompa obiegowa wody pitnej

KELLER CRS25 to najnowsze rozwiązanie w ofercie Grupy SBS, które dedykowane... ¬ więcej...

 
TacoSetter Inline - nowe wersje klasycznego zaworu

TacoSetter Inline - nowe wersje klasycznego zaworu

Firma Taconova, chcąc zapewnić instalatorom jeszcze większą możliwość wyboru... ¬ więcej...

 
Armatury instalacyjna i grzewcza FERRO - sprawdź nowości

Armatury instalacyjna i grzewcza FERRO - sprawdź nowości

FERRO od 25 lat dostarcza rozwiązania z zakresu armatury sanitarnej, instalacyjnej... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj