Zasilanie sekwencyjne przyszłością w technologii LED

aktualizacja: 21-02-2020, 13:05 – artykuł promocyjny


Rynek nowoczesnych opraw oświetleniowych z wbudowanymi źródłami światła LED rozwija się w bardzo dynamicznym tempie zarówno w Polsce jak również na świecie. Powstają nowe, innowacyjne projekty, do których producenci optoelektroniki dostarczają coraz to lepsze, bardziej wydajne i niezawodne diody LED.

Parametry techniczne nowych diod w znaczący sposób podnoszą walory produkowanych opraw oświetleniowych. Nie należy jednak zapominać, że sam układ połączonych diod nie jest w stanie emitować promieniowania widzialnego bez odpowiedniego układu zasilania. W obecnej chwili większość producentów opraw oświetleniowych do zasilania swoich produktów wykorzystuje przetwornice napięcia.  Z roku na rok sprawność i bezawaryjność tych układów wzrasta co w znaczny sposób podnosi jakość dostarczanych na rynek produktów. Układy przetwornic mają również swoje wady. Wprowadzają zakłócenia do sieci elektrycznej, ich trwałość w dużej mierze zależy od zastosowanych elementów, głównie pojemnościowych, a dobra jakość pociąga za sobą wyższą cenę.

zasilanie sekwencyjneSzukając nowych rozwiązań firma Miloo-Electronics zaprojektowała i wdrożyła do produkcji moduł zasilacza LED w wykonaniu jedno i trójfazowym, bazujący na technologii zasilania sekwencyjnego. Jest to nowoczesne i opatentowane rozwiązanie, wyznaczające nowy trend w dziedzinie układów zasilania LED. Umożliwia ono całkowite wyeliminowanie podzespołów o ograniczonej żywotności, jakimi są kondensatory elektrolityczne przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności układu do granicy 100.000 roboczogodzin! Cechą charakterystyczną zasilacza opartego o układ sekwencyjny jest niemal całkowity brak zakłóceń EMI, niewielki prąd rozruchowy (praktycznie na poziomie znamionowego prądu oprawy), znikomy poziom emisji harmonicznych (THD < 10%), współczynnik mocy bliski jedności (PF = 0.99) oraz bardzo wysoka sprawność elektryczna na poziomie 90% w przypadku zasilania jednofazowego. Jeszcze wyższą sprawność dochodzącą do poziomu 95% osiągamy poprzez zastosowanie specjalnego trójfazowego zasilacza sekwencyjnego.

Innowacyjność zaprojektowanego przez Miloo-Electronics rozwiązania można zobaczyć w serii opraw do marketów i hipermarketów SMART LINE 3F, które z sukcesem stosowane są przy oświetlaniu dużych powierzchni handlowych. Przyszłość zasilaczy sekwencyjnych na rynku oświetlenia LED rysuje się w różowych barwach. Specjaliści Miloo-Electronics zrobili pierwszy krok mający na celu rozwój systemu zasilania sekwencyjnego i oceniają, że jest to rozwiązanie przyszłości w zakresie technologii LED.


 

Kontakt w sprawie produktów:

MILOO-ELECTRONICS sp. z o.o.
tel. +48 14/ 662 19 55
www: www.emiloo.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Oświetlenie ścian zielonych lampami GrowLighxt firmy Smartlight

Oświetlenie ścian zielonych lampami GrowLighxt firmy Smartlight

Rola roślinności w naszym otoczeniu jest bardzo ważna, szczególnie w miastach,... ¬ więcej...

 
Oprawy oświetleniowe PAWBOL

Oprawy oświetleniowe PAWBOL

PAWBOL to uznany w Polsce i Europie producent osprzętu elektrotechnicznego, który... ¬ więcej...

 
Oświetlenie miejsca pracy przy komputerze

Oświetlenie miejsca pracy przy komputerze

Oświetlenie to bardzo ważny czynnik w pracy, gdzie spędzamy sporą część dnia... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet