Werit


Komfortowa łazienka dla każdego

aktualizacja: 25-11-2016, 11:16 – artykuł promocyjny


Współczesna łazienka powinna zapewniać komfort wszystkim użytkownikom, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Dlatego producenci starają się oferować rozwiązania, które nie tylko dobrze wyglądają, ale są również optymalnie dostosowane do potrzeb wszystkich generacji domowników. Łazienka bez barier to tylko jeden wymiar tego problemu. Drugą kwestią są funkcjonalne produkty, ułatwiające życie ludziom w każdym wieku. Na co jednak powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i jak powinna wyglądać komfortowa łazienka?

 

komfortowa łazienka dla każdego

Jeśli łazienka ma spełniać wymagania użytkowników w każdym wieku, trzeba zwrócić uwagę na ich potrzeby już na etapie planowania.

 

Jeśli łazienka ma spełniać wymagania użytkowników w każdym wieku, trzeba zwrócić uwagę na ich potrzeby już na etapie planowania. Podstawowe kwestie to funkcjonalny design i wystarczająca ilość miejsca do swobodnego poruszania się. Kiedy mamy już odpowiedni projekt, urządzenie komfortowej łazienki dla różnych pokoleń jest stosunkowo proste w realizacji, zarówno w przypadku budowy „od zera”, jak i podczas modernizacji. Na rynku dostępne są niezbędne rozwiązania techniczne i szeroka oferta produktów sanitarnych o różnorodnym designie.

 

 

Wanna czy prysznic?

 

Często pierwsze pytanie podczas planowania łazienki brzmi: wanna czy prysznic? W kontekście komfortowej łazienki dla wszystkich pokoleń odpowiedź jest prosta: i jedno i drugie. Zarówno wanna jak i prysznic spełniają specyficzne wymagania różnych generacji. Dla dzieci wanna jest jednocześnie miejscem do mycia i placem zabaw. Dorośli natomiast korzystają z niej kiedy chcą się odprężyć albo zregenerować ciało w przypadku dolegliwości zdrowotnych.

 

W łazience przeznaczonej dla wszystkich pokoleń domowników powinno się znaleźć miejsce zarówno no wannę, jak i na prysznic.

 

Inni członkowie rodziny nie wyobrażają sobie z kolei poranku bez pobudzającego prysznica. Z wiekiem coraz ważniejszy staje się temat łazienki bez barier. Jeżeli cała strefa mokra zaaranżowana została na poziomie podłogi, nie tylko powiększa to optycznie przestrzeń, ale jest również inwestycją na przyszłość. Szczególnie, jeśli od samego początku pomyślano o miejscu do siedzenia pod prysznicem w formie wbudowanego siedziska lub klasycznego siedzenia rozkładanego montowanego na ścianie. Rozkładane siedzenie i uchwyty można obecnie w subtelny sposób zintegrować i dopasować formą do reszty wyposażenia. Uchwyty są przydatne również w przypadku wanny, zwiększając bezpieczeństwo podczas wchodzenia i wychodzenia.

 

Odpływ liniowy Viega

Odpływy liniowe takie, jak Advantix Vario firmy Viega pozwalają zaprojektować atrakcyjny wizualnie i komfortowy prysznic z odpływem na poziomie posadzki.

 

 

Wygodne korzystanie z WC

 

Kolejną kluczową kwestią podczas planowania łazienki jest umiejscowienie WC. Eksperci doradzają by, jeśli tylko mamy wystarczającą ilość miejsca, umieścić toaletę w osobnym pomieszczeniu lub przynajmniej schować ją za przesuwanymi drzwiami. Innym problemem jest wysokość montażowa miski ustępowej, która ma zasadniczy wpływ na komfort użytkowania. Dzieciom jest zdecydowanie wygodniej, jeśli miska jest zawieszona niżej. Dorośli, a szczególnie osoby starsze, wolą gdy znajduje się ona nieco wyżej, ponieważ ułatwia to wstawanie. Dlatego firma Viega oferuje specjalny stelaż z serii Viega Eco Plus z możliwością indywidualnego dopasowania wysokości zawieszenia ceramiki. Za pomocą przycisku przesuwamy miskę o 8 cm w górę lub w dół, bez żadnej elektroniki.

 

Stelaż Eco Plus firmy Viega z płynną regulacją wysokości zawieszenia miski ustępowej (za pomocą jednego przycisku), pozwala wygodnie korzystać z niej zarówno dzieciom, jak i osobom straszym

 

 

Inteligentne rozwiązanie łazienkowe

 

Podczas projektowania łazienki warto również zwrócić uwagę na produkty, które ułatwiają życie i podnoszą komfort. Zaawansowane technicznie rozwiązania muszą być jednocześnie proste w obsłudze. Dobrym przykładem są sterowane elektronicznie armatury wannowe z serii Multiplex Trio E firmy Viega, które czuwają nad właściwą temperaturą wody podczas napełniania wanny, a po osiągnięciu zaprogramowanego poziomu wody automatycznie odcinają dalszy jej dopływ.

 

Elektroniczna armatura wannowa Multiplex Trio E firmy Viega czuwa nad właściwą temperaturą wody podczas napełniania wanny, a po osiągnięciu zaprogramowanego poziomu wody automatycznie odcina dalszy jej dopływ. Produkt charakteryzuje się jednocześnie łatwą, intuicyjną obsługą. 

stelaż Viega Eco Plusstelaż Viega Eco Plus

Uchwyty przy WC nie są zwykle priorytetem podczas projektowania łazienki, ale z czasem mogą okazać się bardzo przydatne. Dzięki elementom montażowym zintegrowanym ze stelażem podtynkowym, w razie potrzeby w przyszłości szybko i bezproblemowo zamocujemy uchwyty do płyty wiórowej.

 

Inne inteligentne rozwiązania mogą pozostawać niewidoczne dla oka, tak jak nowoczesne podtynkowe elementy instalacyjne, pozwalające dowolnie zaaranżować zabudowę bez żadnych kompromisów i dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Warto również zwrócić uwagę na bezdotykowe systemy uruchamiające spłukiwanie, które zdecydowanie podnoszą poziom higieny i komfort użytkowania. Firma Viega oferuje tutaj bezdotykowe płytki uruchamiające Visign for More sensitive, których dodatkowym atutem jest unikalne wzornictwo wyróżnione licznymi nagrodami w dziedzinie designu.


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Viega Sp. z o.o.


Zobacz także
Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Łazienki urządzane w stylu ekologicznym, z użyciem naturalnych materiałów... ¬ więcej...

 
Umywalki nierdzewne KMB Steel Product - projesjonalne myjnie ze stali nierdzewnej

Umywalki nierdzewne KMB Steel Product - projesjonalne myjnie ze stali nierdzewnej

Umywalki są powszechnie obecne w naszych łazienkach, kuchniach i potrzebne do normalnego... ¬ więcej...

 
Bezdotykowe przyciski uruchamiające do WC firmy Viega - maksymalna higiena i unikalny design
 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet