Przydomowe oczyszczalnie ścieków od Gama Plastic

aktualizacja: 03-08-2020, 09:15 – artykuł promocyjny


Głównym założeniem działalności Gama Plastic jest ekologiczne podejście do kwestii ścieków bytowych. Rozwiązanie prezentowane przez firmę mają za zadanie obniżyć koszty neutralizacji tego nieodzownego elementu naszego życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków od Gama Plastic

fot.: Przykład zagospodarowania oczyszczalni biologicznej z odprowadzeniem do oczka wodnego lub złoża żwirowego

Firma Gama Plastic jako producent przydomowych oczyszczalni ścieków specjalizuje się w produkcji systemów drenażowych oraz rozwiązań typu SBR i MBBR, działających na zasadach oczyszczalni biologiczno-mechanicznych. W ofercie można znaleźć również elementy wspomagające oczyszczanie ścieków. Są to głównie studnie wodomierzowe,przepompownie ścieków, zbiorniki na szambo, separatory tłuszczu, pakiety drenarskie, nadstawki, tunele itp.

 

Oczyszczalnie biologiczne

 

Oczyszczanie biologiczne przebiega dwuetapowo. W pierwszej kolejności ścieki trafiają do osadnika gnilnego, w którym przechodzą oczyszczanie wstępne zachodzące pod wpływem baterii beztlenowych i mechanicznego oddzielenia cząstek, które grawitacyjnie opadają na dno, by tak przygotowana frakcja mogła być przefiltrowana w specjalnym koszu zamontowanym przy wylocie z osadnika. Tak przygotowany roztwór poddawany jest kolejnemu etapowi oczyszczania, który zależy już od wybranego złoża filtracyjnego, może to być jeden z wariantów:
 

  • Osadnik gnilny + drenaż rozsączający
  • Osadnik gnilny + złoże drenażowe 
  • Osadnik gnilny + studnia chłonna 
  • Osadnik gnilny + złoże  rozsączające w kopcu 
  • Osadnik gnilny + złoże filtracyjne pionowe 
  • Osadnik gnilny + złoże filtracyjne poziome
  • Osadnik gnilny + złoże trzcinowe


Drugi etap oczyszczania - tlenowy jest realizowany na drenażu rozsączającym: (rury, studnia chłonna, tunele drenarskie, pakiety drenarskie).

W oczyszczalniach bilogicznych kontroli podlegają osadnik gnilny, studzienka rozdzielcza oraz kanały wentylacyjno- nawiewne.

 

Oczyszczalnia OPminiSBR

 

Jest to metoda oparta na oczyszczaniu z użyciem tzw. osadu czynnego. W tego typu instalacji ścieki neutralizowane są w wyniku procesu rozkładu i grawitacyjnej sedymentacji oraz rozkładu substancji szkodliwych. W procesie neutralizacji ścieków wykorzystuje się specjalny dyfuzor doprowadzający powietrze do zbiornika.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków od Gama Plastic

fot.: W oczyszczalni SBR ścieki mogą być wprowadzone zarówno do gruntu (z wykorzystaniem drenażu rozsączającego), cieku wodnego jak i studni chłonnej

 

Oczyszczalnie RetroFAST

 

System FAST® jest zaawansowaną technoligią autorstwas firmy Smith & Loveless Inc i jest powszechnie wykorzystywany od lat w oczyszczalniach na całym świecie, również tych komunalnych. W domach jedno- i wielorodzinnych polecana jes technologia RetroFAST, w której redukcji ulegają również trudno rozkładalne zanieczyszczenia.

 

Oczyszczalnie AQUA-CHAMP

 

Przydomowe oczyszczalnie ścieków od Gama PlasticAQUAChamp to przykład małej oczyszczalni, która sprawdzi się na działkach o niewielkim metrażu. Proces oczyszczania przebiega sekwencyjnie wykorzystując metody biologicznej redukcji zanieczyszczeń. Innowacja tego układu wynka z zastosowania agregatu składającego się z 1 pompy i 1 zaworu napowietrzającego. Dzięki temu zminimalizowana została wielkość konstrukcji przy zachowaniu jej wysokiej wydajności.

 

fot.: Cykl oczyszczania dzieli się na fazę napowietrzania - trwającą 6 godzin oraz dwugodzinną fazę osadzania osadu

 

Oczyszczalnie AQUA max

 

Urządzenie Aquamax Basic/Classic wykorzystują do oczyszczania proces SBR, w którym cykl oczyszczania trwa 8 godzin i składa się z 4 faz. W ciągu doby następują 3 cykle oczyszczania.
 

 

Oczyszczalnie OPmicroMBBR
 

 

Oczyszczalnie OPmicroMBBR wykorzystują biologiczne oczyszczanie przez błone biologiczną z zastosowaniem ruchomego złoża napowietrzanego, którego zadaniem jest stabilizacja pracy oczyszczalni. Możliwe jest również przyjecie większych ładunków zanieczyszczeń oraz pomniejszenie kubatury reaktorów biologicznych.

 

Poczytaj więcej na stronie: http://www.gama-plastic.pl/

 

Kontakt w sprawie produktów:

GAMA PLASTIC
tel. 509 684 774, 510 341 331
www: gama-plastic.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Korzyści płynące z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków

Korzyści płynące z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków

Duża część z nas boi się zmian. Wybieramy stare, dobrze nam znane metody i podążamy... ¬ więcej...

 
Oczyszczalnia biologiczna ratunkiem w czasie suszy

Oczyszczalnia biologiczna ratunkiem w czasie suszy

Zmiany klimatyczne postępują coraz szybciej. Ocieplenie i związane z tym rosnące... ¬ więcej...

 
Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków

Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków

Firma EKO-BIO to ogólnopolskie przedsiębiorstwo, które swe ogromne doświadczenie... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet