gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Odprowadzanie kondensatu z kotłów kondensacyjnych

aktualizacja: 09-02-2015, 13:10 – artykuł promocyjny


W wyniku pracy kotłów kondensacyjnych powstaje kondensat, który musi zostać odprowadzony. Może on bowiem sprawiać spore problemy zwłaszcza w przypadku, kiedy instalacja kanalizacyjna znajduje się powyżej kotłowni.

Firma SFA posiada w swojej ofercie urządzenia przeznaczone do przetłaczania kondenstu powstałego w wyniku pracy kotłów kondensacyjnych (Sanicondens Mini, Sanicondens Plus), oraz specjalną pompę zaopatrzoną w neutralizator skroplin (Sanicondens Best). Nowością jest grawitacyjny neutralizator skroplin wraz ze złożem (Sanineutral.

Pompy Sanicondens Mini, Plus i Best zapewniają łatwe przyłączenie do wszelkiego typu kotłów kondensacyjnych, a także do klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych.

 

 

Sanicondens Mini jest najmniejszym urządzeniem, które przepompowuje skropliny do o wysokości 2 m i na odległość do 20 m, moc 35 W. Pompę można zainstalować na ścianie lub postawić na podłodze. Sanicondens Plus jest większym i mocniejszym urządzeniem o parametrach pompowania: 4,5 m w górę i do 50 m w poziomie. W przypadku tego urządzenia istnieje możliwość podłączenia alarmu, moc 60 W.

Sanicondens Best to pompa zaopatrzona w neutralizator skroplin, moc 60 W. Zapewnia podniesienie skroplin do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie. Urządzenie posiada 4 wejścia - po dwa przyłącza zarówno z prawej, jak i z lewej strony, dzięki czemu przystosowuje się do każdego typu instalacji. W komplecie znajduje się adapter umożliwiający przyłączenie pompy do rur o różnych średnicach oraz zawór zwrotny. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V). Pompa Sanicondens Best składa się z pompy Sanicondens Plus i pojemnika neutralizującego wypełnionego granulkami. Kwaśny kondensat przechodzi przez czynnik zobojętniający (węglan wapnia i magnezu), gdzie dalej tłoczony jest z neutralnym PH spełniając określone wymogi i normy UE.


Nowością w ofercie firmy SFA jest Sanineutral - urządzenie przeznaczone do neutralizacji kondensatu z kotłów kondensacyjnych. Produkt ten służy do eliminacji kwaśnego kondensatu przed jego odprowadzeniem do kanalizacji, szamba lub oczyszczalni ścieków. Działa na zasadzie grawitacyjnego przepuszczenia kondensatu przez złoże neutralizujące bez użycia pompy. Może być stosowane razem z pompami Sanicondens Mini i Plus. W przypadku zastosowanie razem z pompami Sanicondens MINI i Plus, Sanineutral musi zostać zamontowany jako pierwszy.  

Urządzenie do neutralizacji kondensatu z kotłów kondensacyjnych Sanineutral


Zobacz więcej informacji na stronie www.sfapoland.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

SFA Poland Sp. z o.o.
tel. (22) 732 00 32
www: www.sfapoland.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Instalacja gazowa w domu wymaga rozwiązań bezpiecznych i sprawdzonych. Łatwy montaż... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet