gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Wysokoefektywna pompa ciepła do montażu wewnątrz budynku

aktualizacja: 30-04-2015, 07:57 – artykuł promocyjny


Właściciele domów jednorodzinnych oraz budynków mieszkalnych coraz częściej wybierają system grzewczy bazujący na pompie ciepła. Rozwiązanie to swoją rosnącą popularność zawdzięcza głównie komfortowi użytkowania i niskim kosztom eksploatacyjnym. Decydując się na instalację z pompą ciepła, powinniśmy wybierać najbardziej efektywne produkty sprawdzonych dostawców, aby uniknąć w przyszłości problemów z jej działaniem. Najwyższy współczynniki efektywności energetycznej na rynku posiada pompa Ciepła WPF… cool od firmy Stiebel Eltron. Jest ona przeznaczona do instalacji wewnątrz budynku. Zaletą tego urządzenia są także jego niewielkie rozmiary.

Pompa ciepła WPF…cool typu solanka/woda dostępna jest w 6 modelach różniących się mocą grzewczą. Najmniejsza ma moc 4,77 kW, największa 17,02 kW. Mechanizm służy do automatycznego ogrzania wody grzewczej do temperatury zasilania +60 st. C,  przystosowany jest do pracy w systemach ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz ciepłej wody użytkowej. Urządzenie to charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem efektywności energetycznej na rynku COP=5,0 wg EN 14511. Pompa ciepła WPF...cool Stiebel Eltron została wyposażona w zintegrowany regulator pracy systemu WPMi3, który zapewnia optymalną regulację systemu grzewczego, systemu chłodzenia oraz pełni funkcje zabezpieczające. W pompach serii WPF...cool Stiebel Eltron dodatkowo wbudowany jest wymiennik płytowy chłodzenia pasywnego oraz zawór 3-drogowy do przełączania między ogrzewaniem a chłodzeniem. Chłodzenie pomieszczeń odbywa się poprzez tłoczenie solanki przez dodatkowy wymiennik ciepła, w którym ciepło odbierane jest z wody grzewczej i oddawane do chłodniejszego gruntu. Urządzenie wyposażone jest fabrycznie w elementy zabezpieczające oraz ogranicznik prądu rozruchowego. W standardowym wyposażeniu są również: elektroniczna pompa obiegowa dolnego źródła, 2 naczynia wzbiorcze solanki i systemu grzewczego o pojemności 24 litrów każde, jak również kompletna grupa bezpieczeństwa. Pompa posiada fabrycznie wbudowane elektryczne ogrzewanie dodatkowe/awaryjne. Warto podkreślić, że w monoenergetycznym trybie pracy, przy przekroczeniu dolnej granicy punktu biwalentnego, zostaje włączona elektryczna grzałka dodatkowa. Wszystko po to, aby zapewnić stałe ogrzewanie i wysoką temperaturę ciepłej wody.
 

Poza najwyższymi parametrami efektywności energetycznej na rynku, kolejną zaletą pompy ciepła WPF…cool Stiebel Eltron jest jej kompaktowa budowa. Dzięki temu urządzenie zajmuje mało miejsca wewnątrz budynku. Co ważne, elementy obudowy pompy wykonane są z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i lakierowanej proszkowo. Przedni panel zrobiony jest z kolei z aluminium. Cała konstrukcja została wyposażona w izolację dźwiękochłonną. Dodatkowo, w celu zminimalizowania emisji hałasu i drgań, układ chłodniczy zamocowano na specjalnej płycie tłumiącej wibracje. Udogodnieniem jest również wbudowany i wstępnie uformowany izolowany blok przyłączy elastycznych, który umożliwia bezpośrednie podłączenie pompy WPF…cool do systemu instalacyjnego, bez konieczności lutowania i skręcania.

Nowoczesne pompy ciepła to energooszczędne rozwiązania zapewniające komfortową obsługę i obniżenie kosztów eksploatacji. Oferta firmy Stiebel Eltron zawiera szeroki wachlarz innowacyjnych rozwiązań inspirowanych naturą, w której każdy inwestor znajdzie system odpowiadający jego wymaganiom. Wysokoefektywna pompa ciepła WPF…cool idealnie sprawdzi się w roli markowego dostawcy energii użytkowej niezbędnej do ogrzania budynku oraz ciepłej wody użytkowej.

 

  • Pompa ciepła WPF 04 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 32 200zł
  • Pompa ciepła WPF 05 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 33 100zł
  • Pompa ciepła WPF 07 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 35 200zł
  • Pompa ciepła WPF 10 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 37 400zł
  • Pompa ciepła WPF 13 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 39 500zł
  • Pompa ciepła WPF 16 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 42 500zł


 

Kontakt w sprawie produktów:

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 609 20 30
www: www.stiebel-eltron.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Czym zastąpić kocioł starego typu

Czym zastąpić kocioł starego typu

Do niedawna najczęściej wybieranym paliwem w Polsce był węgiel. Jego popularność... ¬ więcej...

 
Wiemy jak być SMART - Inwerterowa Gruntowa pompa ciepła NIBE S

Wiemy jak być SMART - Inwerterowa Gruntowa pompa ciepła NIBE S

Żyjemy w świecie który ciągle ewoluuje, a technologia która nas otacza... ¬ więcej...

 
Czas na ekologiczną rewolucję z marką De Dietrich

Czas na ekologiczną rewolucję z marką De Dietrich

Ekologiczne systemy grzewcze są coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet