zwiń
gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra    Lindab

znajdź fachowca

NTS Energy


Wysokoefektywna pompa ciepła do montażu wewnątrz budynku

aktualizacja: 30-04-2015, 07:57 – artykuł promocyjny


Właściciele domów jednorodzinnych oraz budynków mieszkalnych coraz częściej wybierają system grzewczy bazujący na pompie ciepła. Rozwiązanie to swoją rosnącą popularność zawdzięcza głównie komfortowi użytkowania i niskim kosztom eksploatacyjnym. Decydując się na instalację z pompą ciepła, powinniśmy wybierać najbardziej efektywne produkty sprawdzonych dostawców, aby uniknąć w przyszłości problemów z jej działaniem. Najwyższy współczynniki efektywności energetycznej na rynku posiada pompa Ciepła WPF… cool od firmy Stiebel Eltron. Jest ona przeznaczona do instalacji wewnątrz budynku. Zaletą tego urządzenia są także jego niewielkie rozmiary.

Pompa ciepła WPF…cool typu solanka/woda dostępna jest w 6 modelach różniących się mocą grzewczą. Najmniejsza ma moc 4,77 kW, największa 17,02 kW. Mechanizm służy do automatycznego ogrzania wody grzewczej do temperatury zasilania +60 st. C,  przystosowany jest do pracy w systemach ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz ciepłej wody użytkowej. Urządzenie to charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem efektywności energetycznej na rynku COP=5,0 wg EN 14511. Pompa ciepła WPF...cool Stiebel Eltron została wyposażona w zintegrowany regulator pracy systemu WPMi3, który zapewnia optymalną regulację systemu grzewczego, systemu chłodzenia oraz pełni funkcje zabezpieczające. W pompach serii WPF...cool Stiebel Eltron dodatkowo wbudowany jest wymiennik płytowy chłodzenia pasywnego oraz zawór 3-drogowy do przełączania między ogrzewaniem a chłodzeniem. Chłodzenie pomieszczeń odbywa się poprzez tłoczenie solanki przez dodatkowy wymiennik ciepła, w którym ciepło odbierane jest z wody grzewczej i oddawane do chłodniejszego gruntu. Urządzenie wyposażone jest fabrycznie w elementy zabezpieczające oraz ogranicznik prądu rozruchowego. W standardowym wyposażeniu są również: elektroniczna pompa obiegowa dolnego źródła, 2 naczynia wzbiorcze solanki i systemu grzewczego o pojemności 24 litrów każde, jak również kompletna grupa bezpieczeństwa. Pompa posiada fabrycznie wbudowane elektryczne ogrzewanie dodatkowe/awaryjne. Warto podkreślić, że w monoenergetycznym trybie pracy, przy przekroczeniu dolnej granicy punktu biwalentnego, zostaje włączona elektryczna grzałka dodatkowa. Wszystko po to, aby zapewnić stałe ogrzewanie i wysoką temperaturę ciepłej wody.
 

Poza najwyższymi parametrami efektywności energetycznej na rynku, kolejną zaletą pompy ciepła WPF…cool Stiebel Eltron jest jej kompaktowa budowa. Dzięki temu urządzenie zajmuje mało miejsca wewnątrz budynku. Co ważne, elementy obudowy pompy wykonane są z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i lakierowanej proszkowo. Przedni panel zrobiony jest z kolei z aluminium. Cała konstrukcja została wyposażona w izolację dźwiękochłonną. Dodatkowo, w celu zminimalizowania emisji hałasu i drgań, układ chłodniczy zamocowano na specjalnej płycie tłumiącej wibracje. Udogodnieniem jest również wbudowany i wstępnie uformowany izolowany blok przyłączy elastycznych, który umożliwia bezpośrednie podłączenie pompy WPF…cool do systemu instalacyjnego, bez konieczności lutowania i skręcania.

Nowoczesne pompy ciepła to energooszczędne rozwiązania zapewniające komfortową obsługę i obniżenie kosztów eksploatacji. Oferta firmy Stiebel Eltron zawiera szeroki wachlarz innowacyjnych rozwiązań inspirowanych naturą, w której każdy inwestor znajdzie system odpowiadający jego wymaganiom. Wysokoefektywna pompa ciepła WPF…cool idealnie sprawdzi się w roli markowego dostawcy energii użytkowej niezbędnej do ogrzania budynku oraz ciepłej wody użytkowej.

 

  • Pompa ciepła WPF 04 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 32 200zł
  • Pompa ciepła WPF 05 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 33 100zł
  • Pompa ciepła WPF 07 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 35 200zł
  • Pompa ciepła WPF 10 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 37 400zł
  • Pompa ciepła WPF 13 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 39 500zł
  • Pompa ciepła WPF 16 cool firmy Stiebel Eltron, cena netto 42 500zł


 

Kontakt w sprawie produktów:

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 609 20 30
www: www.stiebel-eltron.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Modułowe pompy ciepła na ekologiczny czynnik CO2

Modułowe pompy ciepła na ekologiczny czynnik CO2

Innowacyjne modułowe pompy ciepła powietrze-woda Q-ton wykorzystujące CO2... ¬ więcej...

 
Pompa ciepła Edel-Woda - chłodzenie i ciepła woda gratis

Pompa ciepła Edel-Woda - chłodzenie i ciepła woda gratis

Edel – Woda marki Auer to sprawdzona na całym rynku europejskim pompa ciepła... ¬ więcej...

 
Technologia pompy ciepła

Technologia pompy ciepła

Przez długi czas konwencjonalne systemy grzewcze do ogrzewania budynku używały paliw... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet