nVent - ogrzewanie przeciwobloedzeniowe


Ochrona rur przed zamarzaniem

aktualizacja: 25-06-2018, 12:25 – artykuł promocyjny


Zimą, kiedy temperatura spada znacznie poniżej zera stopni, może dochodzić do pękania rur, uszkodzenia rurociągów i powstawanie strat na skutek wycieku wody. W takiej warunkach sama izolacja termiczna nie jest w stanie zabezpieczyć rur przed zamarzaniem. Aby uniknąć problemów należy zastosować samoregulujące systemy grzejne firmy Raychem.

 

System orurowania Raychem

 

Systemy zabezpieczenia przed zamarzaniem firmy Raychem chronią rury wodociągowe, hydrantowe, systemy tryskaczy i przewody olejowe/paliwowe przed mrozem w czasie surowych warunków zimowych.

 

 

Korzyści ze stosowania samoregulujących przewodów grzejnych Raychem:

 

  • ochrona przez zamarzaniem rurociągów nawet w skrajnie niskich temperaturach
  • niskie zużycie energii, które jest możliwe dzięki technologii samoregulacji mocy przewodów grzejnych - przewody grzejne dostosowują swoją moc grzewczą do temperatury otoczenia, które w połączeniu z jednostką sterującą RAYSTAT-ECO-10 tworzą energooszczędny system zabezpieczający rury przed zamarzaniem. Jednostka sterująca RAYSTAT-ECO wykorzystuje technologię sterowania proporcjonalnego względem temperatury otoczenia (PASC) do obliczenia optymalnego zapotrzebowania na moc grzewczą w systemie
  • inteligentne sterowanie systemem przeciwzamarzaniowym dzięki innowacyjnym regulatorom temperatury
  • solidne i trwałe elementy połączeniowe - dzięki systemowi złączy RayClic możliwe jest skrócenie czasu instalacji o 80%. Montaż systemu zabezpieczenia rur przed zamarzaniem Raychem polega na włożeniu przewodu ze zdjętą izolacją do modułu RayClic i dokręcenia dwóch śrub.

 

Raychem

 

 

Samoregulujące przewody grzejne Raychem

 

Samoregulujące przewody grzejne marki Raychem składają się z dwóch ułożonych równolegle żył osadzonych w samoregulującym rdzeniu grzewczym wykonanym z przewodzącego polimeru. Dzięki usieciowaniu za pomocą promieniowania, rdzeń zachowuje niezawodność przez długi okres czasu. Przewody Raychem mogą się krzyżować na zaworach, kranach lub głowicach tryskaczy nie powodując ryzyka przegrzania.

przewody grzejne Raychem ForstGuard

Prąd elektryczny przepływający od jednego przewodnika przez przewodzący rdzeń polimerowy do drugiego przewodnika powoduje wytwarzanie ciepła. W miarę spadku temperatury otoczenia, zwiększa się liczba ścieżek przewodzenia w rdzeniu i wytwarzana jest większa ilość ciepła. I odwrotnie, w miarę wzrostu temperatury, w rdzeniu występuje mniejsza liczba ścieżek przewodzenia i wytwarzana jest mniejsza ilość ciepła.


 

Kontakt w sprawie produktów:

nVent Thermal Polska
tel. 22 33 12 950
www: www.nventthermal.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Dobrze przygotowani na zimę

Dobrze przygotowani na zimę

Zima ma dwa oblicza - dla jednych to czas wypoczynku na świeżym powietrzu i sezon... ¬ więcej...

 
Automatyczne przewody grzejne z termostatem PFP

Automatyczne przewody grzejne z termostatem PFP

W ofercie firmy Fenix Polska pojawiło się nowe rozwiązanie do ochrony rur wodnych... ¬ więcej...

 
RAYCHEM XL-TRACE - nowość w ofercie nVent

RAYCHEM XL-TRACE - nowość w ofercie nVent

RAYCHEM XL-TRACE to jedna z nowości, która pojawiła się w ofercie firmy nVent.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet