gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Ekonomiczne ogrzewanie z kotłami kondensacyjnymi Immergas

aktualizacja: 10-05-2017, 08:55 – artykuł promocyjny


Marka Immergas, obecna od ponad 40 lat w branży grzewczej, to jedna z wiodących firm dostarczających na rynek najnowocześniejsze technologie grzewcze. Od początku istnienia jej misją jest innowacyjność. Firma Immergas jako jeden z pierwszych producentów wprowadziła na rynek polski kotły kondensacyjne, które dzięki swym cechom i zastosowanej technologii są zdecydowanie bardziej ekonomicznym i wydajnym rozwiązaniem w stosunku do kotłów tradycyjnych. Ta grupa produktów jest stale rozwijana, by w jak największym stopniu dopasowywać ją do potrzeb użytkowników. W ofercie dostępna jest zarówno linia kompaktowa, dla użytkowników poszukujących sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań, jak również wersje z bardziej zaawansowaną elektroniką i możliwością połączenia kotła z innym źródłami ciepła, tworząc w ten sposób zintegrowany system grzewczy.

 

 

Kotły kondensacyjne Immergas

 

Ofertę kotłów kondensacyjnych Immergas można podzielić na cztery linie:

  • linia VICTRIX - kompaktowe kotły wiszące bez zasobnika w wersji jedno- i dwufunkcyjnej dla użytkowników poszukujących sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań
     
  • linia SUPERIOR TOP - kotły wiszące z zaawansowaną elektroniką pozwalającą na optymalne dostosowanie pracy kotła do indywidualnych potrzeb
     
  • linia ZEUS - kotły wiszące dwufunkcyjne z wbudowanym zasobnikiem zapewniające komfort stałego dostępu do ciepłej wody
     
  • linia HERCULES - kotły stojące z wbudowanym zasobnikiem stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy w odniesieniu do domowego komfortu nie uznają żadnych kompromisów.

 

 

VICTRIX 2

 

Wiszący kocioł kondensacyjny z serii Seria VICTRIX 2 Immergas VICTRIX 2 - dwufunkcyjny przepływowy kocioł wiszący o bardzo małych gabarytach, dający praktycznie nieograniczone możliwości wyboru miejsca instalacji, bowiem głębokość urządzenia wynosi jedynie 25 cm. Kotły te wyposażono w specjalny wymiennik pierwotny zintegrowany z modułem kondensacyjnym, zaprojektowanym w taki sposób, aby zapobiegać odkładaniu się kamienia kotłowego. Do jego wykonania użyto stali kwasoodpornej INOX. Zastosowane materiały oraz jakość wykonania, oprócz wpływu na niezawodność i doskonałe parametry funkcjonowania, znacząco zwiększają żywotność całego urządzenia. Technologia kondensacyjna zastosowana w kotłach Victrix 2, połączona z precyzyjną, cyfrową, regulacją spalania powoduje, że emisja szkodliwych substancji jest o wiele niższa od limitów wymaganych w rygorystycznych europejskich normach.

Zestaw VICTRIX 12 ECO PLUS ImmergasZastosowanie zintegrowanej grupy hydraulicznej z elektrycznym zaworem trójdrożnym zapewnia użytkownikom szybką produkcję ciepłej wody, a powiększona powierzchnia wymiany ciepła wymiennika wtórnego, wykonanego ze stali kwasoodpornej INOX gwarantuje wystarczającą jej ilość. Nowoczesna elektronika wykorzystana w kotle umożliwia jego współpracę z cyfrowymi sterownikami z serii CARV2, które w oparciu o pomiar temperatury zewnętrznej pozwalają na dokładne kontrolowanie temperatury pomieszczenia. Takie rozwiązanie zwiększa komfort użytkowania oraz w znacznym stopniu wpływa na ekonomikę pracy urządzenia.

 

 

VICTRIX X 2

 

VICTRIX X 2 powstał z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują ekonomicznego urządzenia o nieskomplikowanej obsłudze, przeznaczonego do pracy na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania. Jest to jednofunkcyjny, kondensacyjny kocioł wiszący, który posiada wszystkie rozwiązania charakterystyczne dla rodziny kotłów VICTRIX 2.

Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość podłączenia zaworu trójdrożnego, co pozwala na zainstalowanie dodatkowego zasobnika c.w.u. rozszerzającego funkcjonalność kotła jednofunkcyjnego o funkcję produkcji ciepłej wody. W przypadku połączenia kotła Victrix X 2 z zasobnikiem posiadającym możliwość podłączenia kolektorów słonecznych, otrzymujemy układ zapewniający maksymalną oszczędność gazu przeznaczonego do produkcji ciepłej wody użytkowej.

 

 

VICTRIX SUPERIOR TOP

 

Zestaw VICTRIX SUPERIOR TOP PLUS Immergas

VICTRIX SUPERIOR TOP - zaawansowane technologicznie dwufunkcyjne, przepływowe kotły gazowe, gwarantujące szeroką gamę korzyści dla użytkowników. Podstawową jest duża oszczędność w zużyciu gazu, co przekłada się na odciążenie domowych budżetów. Seria Victrix Superior TOP to także niska emisja szkodliwych substancji dzięki specjalnemu systemowi redukującemu emisje CO i NOX. Według klasyfikacji Unii Europejskiej EN 297 rodzina Victrix Superior TOP została zakwalifikowana do 5 klasy najbardziej ekologicznych urządzeń. Wszystkie te czynniki sprawiają, że kotły Victrix Superior TOP to rozwiązania idealnie dopasowane do mieszkań oraz niedużych domów jednorodzinnych. Victrix Superior TOP charakteryzuje się eleganckim panelem kontrolnym, pozwalającym na łatwe i intuicyjne nastawianie i odczytywanie parametrów pracy kotła. Seria Victrix Superior jest wyrazem włoskiego wzornictwa przemysłowego, wyróżniającego się na tle innych marek.

Victrix Superior TOP to urządzenia, w których zastosowano opatentowany przez Immergas unikalny system Aqua Celeris - gwarantujący praktycznie natychmiastowy dostęp do wody o oczekiwanej temperaturze. Dodatkowymi elementami wspomagającymi produkcję ciepłej wody jest bardzo dokładna kontrola temperatury za pomocą dwóch sond NTC oraz automatyczna regulacja przepływu, utrzymująca pobór ciepłej wody o żądanej temperaturze na maksymalnym możliwym poziomie. Modulacyjna praca palnika i niska moc minimalna kotła pozwalają na utrzymywanie żądanej temperatury c.w.u. zarówno przy stosunkowo małych, jak i dużych poborach wody.

 

 

VICTRIX SUPERIOR X TOP

 

VICTRIX SUPERIOR X TOP - w ramach linii kotłów Victrix Superior TOP Immergas proponuje również kocioł jednofunkcyjny z możliwością podłączenia zasobnika ciepłej wody użytkowej. Zestawy VICTRIX SUPERIOR TOP PLUS to połączenie kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem ze stali kwasoodpornej INOX o pojemności 80, 120, 200 lub 300 litrów. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik oprócz funkcji centralnego ogrzewania ma również zapewniony komfort c.w.u. W przypadku połączenia kotła Victrix Superior X TOP z zasobnikiem posiadającym możliwość podłączenia kolektorów słonecznych, otrzymujemy układ zapewniający maksymalną oszczędność gazu przeznaczonego do produkcji ciepłej wody użytkowej.

 

 

VICTRIX ZEUS

 

Wiszący kocioł kondensacyjny VICTRIX ZEUS 26 Immergas

VICTRIX ZEUS 26 1 I - kocioł dwufunkcyjny z zasobnikiem c.w.u. o pojemności 45l to kocioł zapewniający najwyższy komfort użytkowania przy minimalnych kosztach inwestycyjnych. Z powodzeniem zadowoli użytkowników mieszkań i małych domów, którzy potrzebują ciepłej wody użytkowej na poziomie wyższym niż z kotła przepływowego. W tym celu urządzenie zostało wyposażone w zasobnik o pojemności 45 litrów z podwójnie zwiniętą wężownicą o powierzchni wymiany ciepła ponad 0,8 m². Victrix Zeus 26 może poszczycić się bardzo szerokim stopniem modulacji - od 3 do 26 kW, co umożliwia jego zastosowanie nawet w małych mieszkaniach, lecz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na c.w.u. Nowoczesne wzornictwo, smukła linia oraz kompaktowe wymiary - głębokość urządzenia wynosi zaledwie 38 cm - stawiają nowy kocioł Victrix Zeus 26 w grupie produktów dedykowanych dla bardzo szerokiej rzeszy użytkowników. Znajdą zastosowanie nawet w domach i mieszkaniach, gdzie nie przewidziano wiele miejsca na ich instalację. Elegancki panel kontrolny jest wyposażony w tradycyjne pokrętła do ustawiania temperatury oraz podświetlany cyfrowy wyświetlacz do łatwiejszego monitorowania pracy kotła. Victrix Zeus 26 może współpracować ze sterownikiem pogodowym CARV2 oraz sondą zewnętrzną, jak również z rozdzielaczami strefowymi Immergas DIMV2.

 

 

VICTRIX ZEUS SUPERIOR

 

Wiszący kocioł kondensacyjny VICTRIX ZEUS SUPERIOR KW Immergas

VICTRIX ZEUS SUPERIOR KW kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. - połączenie możliwości i zalet kotłów z zasobnikiem z niewielkimi rozmiarami urządzeń wiszących. To wygodny kompromis dla osób, które nie chcą rezygnować z komfortu użytkowania cieplej wody, a jednocześnie nie posiadają wystarczającej przestrzeni na zaadaptowanie wolnostojącego zasobnika. W tym celu seria Victrix Zeus Superior kW została wyposażona w budowany zasobnik o pojemności 54 litrów, dzięki któremu ciepła woda jest zawsze gotowa do użycia. Zastosowane w kotłach Victrix Zeus Superior kW materiały oraz jakość wykonania, oprócz wpływu na niezawodność i doskonałe parametry funkcjonowania, znacząco zwiększają żywotność całego urządzenia. Połączenie nowoczesnego wzornictwa oraz ergonomii i funkcjonalności sprawia, że obsługa nowego panelu sterującego kotła jest maksymalnie uproszczona, a samego urządzenia przyjazna użytkownikowi. Elementem informującym o trybie pracy kotła oraz zmianach parametrów jego pracy jest duży, estetyczny wyświetlacz LCD. Nowoczesna elektronika wykorzystana w kotle Victrix Zeus Superior kW umożliwia jego współpracę z dedykowanym sterownikiem pogodowym Super CAR, który w oparciu o odczyt temperatury na zewnątrz budynku oraz temperatury pomieszczenia pozwala na dokładną kontrolę parametrów pracy c.o. Takie rozwiązanie zwiększa komfort użytkowania oraz w znacznym stopniu wpływa na ekonomikę pracy urządzenia. Dodatkową zaletą zastosowanej elektroniki jest możliwość współpracy urządzenia z rozdzielaczami strefowymi Immergas które umożliwiają w prosty sposób podział instalacji centralnego ogrzewania na niezależne strefy grzewcze.

 

 

HERCULES CONDENSING

 

Stojący kocioł kondensacyjny HERCULES CONDENSING 2 Immergas HERCULES CONDENSING 2 - kocioł stojący z wbudowanym zasobnikiem, stworzony dla osób, które w odniesieniu do domowego komfortu, nie uznają żadnych kompromisów. Zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 120 l, wykonany ze stali kwasoodpornej INOX zapewnia zapasy ciepłej wody, zawsze gdy tego potrzebujesz w komfortowej dla Ciebie temperaturze. Specjalna konstrukcja zasobnika (dwie niezależne wężownice) daje także możliwość podłączenia kolektorów słonecznych (lub innego źródła ciepła) wspomagających produkcję cieplej wody. Takie rozwiązanie dodatkowo zapewni oszczędności w domowym budżecie. Konstrukcja kotłów serii Hercules Condensing pozwala na rozdzielenie układu grzewczego na niezależne strefy grzewcze, dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Kotły mogą być dopasowane do układów dzięki specjalnie dedykowanym zestawom, które umożliwiają zaplanowane trzech oddzielnych obiegów grzewczych o różnych temperaturach czynnika (w tym maksymalnie dwóch niskotemperaturowych, np. podłogowych). W rezultacie uzyskujemy możliwość osobnej regulacji temperatury dla każdej strefy. To racjonalne i ekonomiczne wykorzystanie pracy kotła poprzez optymalizację zapotrzebowania na ciepło w każdej z nich. Wszystkie zestawy rozszerzające układ hydrauliczny montowane są wewnątrz kotła, dlatego też w pomieszczeniu kotłowni nie instaluje się żadnych dodatkowych urządzeń, co zwiększa jego estetykę.

 

 

HERCULES SOLAR

 

Stojący kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. Solar - HERCULES SOLAR 26 1A

HERCULES SOLAR - kocioł stojący z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. wyposażony fabrycznie w moduł obsługi kolektorów słonecznych. Hercules Solar 26 to innowacyjne i zaawansowane technologicznie urządzenie zapewniające oszczędność energii, komfort użytkowania i dbałość o środowisko naturalne. Nowoczesna i elegancka linia nowego Herculesa prezentuje perfekcyjne połączenie techniki i designu. Wbudowany zasobnik o pojemności 200 litrów wykonany ze stali nierdzewnej z dwiema podwójnie zwiniętymi wężownicami to rozwiązanie zapewniające komfort cieplej wody użytkowej, nawet przy korzystaniu z tak wymagających urządzeń jak bicze wodne czy wanny z masażem. W przypadku potrzeby szybkiego montażu kotła do jego uruchomienia nie jest wymagana instalacja kolektorów, można podłączyć je w dowolnym momencie. Standardowo kocioł wyposażony jest w zintegrowaną grupę hydrauliczną z pompą cyrkulacyjną, naczyniem wzbiorczym, zaworem mieszającym i zaworem bezpieczeństwa. Proste połączenie z kolektorami słonecznymi jest zatem rozwiązaniem zapewniającym ciepłą wodę użytkową praktycznie za darmo. Dzięki perfekcyjnemu połączeniu kotła z układem solarnym do zarządzania jego podwójną funkcjonalnością wystarcza tylko jeden zintegrowany system. Zastosowana automatyka zarządza zarówno pracą kotła jak i instalacji solarnej. Czytelny wyświetlacz umiejscowiony centralnie na urządzeniu informuje użytkownika o wszystkich parametrach pracy obu instalacji. Hercules Solar 26 daje ogromne możliwości zastosowań w Twoim domu. Podobnie jak w kotłach serii Hercules Condensing 2, opcjonalne dodatkowe zestawy rozbudowujące kocioł o obsługę kolejnych stref grzewczych montowane są pod obudową kotła, co przekłada się na estetykę kotłowni i oszczędność miejsca instalacji.


Więcej informacji na stronie internetowej producenta www.immergas.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Instalacja gazowa w domu wymaga rozwiązań bezpiecznych i sprawdzonych. Łatwy montaż... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet