Zmiana parametrów pracy zaworów kulowych

aktualizacja: 22-02-2016, 08:23 – artykuł promocyjny


Zawory, jako integralna część instalacji wodnych, wymagają ciągłego usprawniania tak, aby zapewniały szczelność i bezpieczeństwo. Grupa Armatura podjęła się udoskonalenia dotychczasowych modeli, wprowadzając już na etapie produkcji innowacyjne rozwiązania.

 

Grupa Armatura zawór

 

Wykorzystanie trwalszych materiałów w procesie wytwarzania zaworów pełnoprzepływowych, pozwoliło na jednoczesne zwiększenie dopuszczalnego ciśnienia roboczego i temperatury. Połączenie kutego mosiądzu i wielozwojowych gwintów korpusu z teflonowymi uszczelnieniami, umożliwiło wzrost ciśnienia z 1,6 MPa do 2,5 MPa. Tym samym zawory o mniejszych średnicach, charakteryzują się obecnie podobnymi parametrami jak dotychczasowe o dużych średnicach. Temperatura robocza, z uprzedniego zakresu 0°C - 95°C, została podniesiona aż do 150°C. Pozwala to na wykorzystanie zaworów w nawet najbardziej wymagających instalacjach.

Udoskonalając dotychczasową grupę produktów, Grupa Armatura największy nacisk położyła na ich wytrzymałość. Komfort pracy gwarantuje wykorzystanie teflonu PTFE w produkcji uszczelnień trzpienia i kuli, które zmniejszają opór tarcia ruchu obrotowego. Umożliwiający kompensację luzów dławik, zapewnia natomiast szczelność instalacji w miarę eksploatacji. Co również istotne, dzięki jednolitemu naciskowi kuli na uszczelnienia, wyeliminowano wpływ naprężeń powstałych przy montażu lub wywołanych zmianami temperatur. Obecnie są one przenoszone poprzez zewnętrzny korpus zaworu, którego wytrzymałość połączenia z instalacją gwarantują wielozwojowe gwinty.

Instytut Nafty i Gazu po przeprowadzonych badaniach, dopuścił użycie w zaworach, oprócz wody również roztworu z glikolu z wodą. Dzięki ich pełnej przepustowości, przepływ medium nie jest zakłócany, ani dławiony. Oferta Grupy Armatura obejmuje zawory w wielu wymiarach oraz wyposażone w różne modele kurków. Produkt objęty jest 5 -letnią gwarancją.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Systemy rur wielowarstwowych DIAMOND PEX

Systemy rur wielowarstwowych DIAMOND PEX

Dla właścicieli nieruchomości duże znaczenie ma długa żywotność wszystkich... ¬ więcej...

 
Preizolowane rury Ecoflex - elastyczne rozwiązanie od Uponor

Preizolowane rury Ecoflex - elastyczne rozwiązanie od Uponor

Bezproblemowy i szybki transport czynnika wewnątrz i na zewnątrz budynków... ¬ więcej...

 
Przewaga kilku warstw - dlaczego warto postawić na rury wielowarstwowe?

Przewaga kilku warstw - dlaczego warto postawić na rury wielowarstwowe?

Decyzja dotycząca wyboru instalacji często bywa ciężka ze względu na szeroki wybór... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet