gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Zdalne sterowanie ogrzewaniem i aplikacje mobilne

aktualizacja: 17-06-2020, 11:09 – artykuł promocyjny


Bardzo szybki rozwój systemów sterowania i nadzoru instalacjami grzewczymi sprawił, że na dobre zagościły one w naszych domach. Pozwalają użytkownikowi na łatwe nadzorowanie i sterowanie ogrzewaniem domu z dowolnego miejsca. Dużym plusem jest możliwość integracji systemu z serwisem. Co zyskujemy i jak działają tego typu rozwiązania?

fot.: Salus

 

Zdalne sterowanie - jak to działa

 

Większość systemów zdalnego sterowania funkcjonuje w połączeniu platformy internetowej z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfony, tablety i komputery. Z owej platformy mamy dostęp do zaawansowanych  informacji, które mają wpływ na zarządzanie parametrami instalacji.

Zdalne sterowanie - jak to działa

fot.: Sterownikitech.pl - moduł internetowy ecoNET300do zdalnego zarządzania pracą urządzeń przez Internet

Zdalny nadzór daje możliwość sterowania pracą ogrzewania, nie będąc na miejscu. W praktyce zyskujemy jeszcze jedno - zwiększamy oszczędną pracę instalacji, ponieważ operując nastawami, realnie manipulujemy wymaganą temperaturą w ogrzewanym budynku oraz wody użytkowej. Potrzebny jest nam jedynie dostępne do przeglądarki internetowe, by zmieniać programy czasowe, nastawy temperatur, czy sprawdzić, czy urządzenie aktualnie pracuje.

Zdlane sterowanie instalacją - jak to działa

fot.: Euroster - EQ7 to innowacyjny regulator temperatury do sterowania wszelkimi urządzeniami grzewczymi i klimatyzacyjnymi, z funkcją uczenia się - adaptacją do parametrów cieplnych pomieszczenia

W wielu przypadkach możliwa jest m.in. zdalna konfiguracja i parametryzacja systemu, dostęp do adresów serwisowych, podłączenie dodatkowych czujników, zabezpieczeń czy liczników. Kolejny ważnym aspektem jest proces tworzenie trendów online, które pozwalą analizować pracę układu w dłuższym okresie.
 

Bezprzewodowy panel kontrolny do listwy L-8 - Tech Sterowniki

fot.: TECH STEROWNIKI - bezprzewodowy panel kontrolny do listwy L-8

Tak uzbrojona instalacja nadzorowana jest całą dobę, co oznacza, że w przypadku wystąpienia zakłócenia w pracy naszego urządzenia grzewczego lub gdy wystąpią inne czynniki wpływające na pracę ogrzewania, zostaniemy o tym poinformowani. Automatyczna diagnostyka skraca czas pracy serwisanta obniżając koszty czynności naprawczych i przeglądowych.

fot.: NTS-Energy

 

Aplikacje mobilne (app)

 

Innowacyjne programy dedykowane na mobilne urządzenia komunikacyjne cieszą się coraz większą popularnością. Przeznaczone dla iPhone, iPad lub telefonów komórkowych z Androidem, otwierają niezliczone możliwości zastosowań, ułatwiających życie i zwiększających komfort. Do konfiguracji systemu potrzebny jest regulator przy kotle grzewczym oraz dodatkowe urządzenie komunikacyjne. W zależności od instalacji może występować w wariantach przewodowej lub bezprzewodowej. Wymagany jest także stały dostęp do internetu.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem - aplikacja SALUS Smart Home
Bardzo poręcznym narzędziem jest też aplikacja SALUS Smart Home, która daje możliwość pełnej kontroli nad domem z dowolnego miejsca na świecie tylko przy użyciu smartfona* (z systemem Android, iOS), tabletu* lub komputera*. Dzięki aplikacji można w bardzo prosty sposób ustawić temperaturę w każdym pomieszczeniu osobno oraz skontrolować budynek i znajdujące się w nim urządzenia systemuiT600 Smart Home. Dzięki regułom OneTouch użytkownik może też skonfigurować system na miarę swoich potrzeb, tworząc spersonalizowane polecenia sterujące kilkoma urządzeniami, grupami urządzeń oraz tworząc zależności między nimi. I tak np. możnazaprogramować je na daną porę dnia, dni tygodnia czy też według indywidualnych preferencji. Z pomocą reguł OneTouch dane urządzenie może być włączane lub wyłączane czasowo albo w zależności od innego działania.

 

Zdalne sterowanie ogrzewaniem i aplikacje mobilne - JunkersHomeSterowanie pracą kotła i całego systemu grzewczego przez Internet to rozwiązanie, z którego można swobodnie korzystać w codziennym życiu, dzięki opracowanej przez firmę Junkers aplikacji JunkersHome. Umożliwia ona swobodne ustawianie żądanej temperatury w pomieszczeniach, z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza, pozwala zaprogramować tryb pracy ogrzewania (do wyboru są następujące tryby: automatyczny, dzienny, nocny i ochrona przeciwzamrożeniowa) oraz ustalić nawet sześć różnych programów ogrzewania, które uwzględnią zapotrzebowanie na określony poziom temperatur w poszczególnych porach i dniach tygodnia.

 

Zdalne sterowanie ogrzewaniem i aplikacje mobilne - Uponor Samtrix PulseUponor Samtrix Pulse to innowacyjny system regulacji ogrzewania/chłodzenia płaszczyznowego, który daje możliwość sterowania temperaturą w całym domu oraz dowolnego regulowania jej w każdym pomieszczeniu. System składa się z jednego centralnego sterownika, do którego podłączone są termostaty zainstalowane w  różnych pomieszczeniach. Ten inteligentny system pozwala na sterowanie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji na urządzeniu mobilnym. Istnieje również możliwość zarządzania systemem za pomocą asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa lub Google Assistant, co zwiększa atrakcyjność dla klientów zainteresowanych zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami.

 

Aplikacja eModul Aplikacja eModul do zarządzania ogrzewaniem także przez Internet z poziomu smartfonu. Podstawowy zestaw należy wzbogacić o moduł ST-507 lub WiFi RS, a na telefonie zainstalować aplikację eModul. Dzięki niej można na bieżąco sprawdzać i zmieniać temperaturę oraz inne parametry bez ograniczeń miejsca oraz czasu i zużywać energię tylko wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebna.

 

Aplikacja Dimplex Smart Room HeatingAplikacja Dimplex Smart Room Heating ułatwia osiągnięcie maksymalnej wydajności małym nakładem pracy. Łączy ona najwyższy możliwy komfort z najwyższą wydajnością. Korzystając z aplikacji Dimplex Smart Room Heating każdy może indywidualnie regulować temperaturę aż w dziesięciu pomieszczeniach.
 

 

 

 

Aplikacja DOMINUSAplikacja DOMINUS dedykowana jest do zdalnego zarządzania systemem grzewczym Immergas. Prosta i intuicyjna aplikacja pozwala na elastyczne dopasowanie ogrzewania do indywidualnego rytmu dnia czy nagłej zmiany planów. Użytkownik może dowolnie modyfikować temperaturę w mieszkaniu czy domu, w każdej chwili i z dowolnego miejsca na świecie. Taki rodzaj sterowania instalacją grzewczą poprawia jej wydajność i ekonomiczność, dzięki czemu jest energooszczędnym rozwiązaniem przyjaznym środowisku.

 

System NEA SMART 2.0 od REHAUSystem NEA SMART 2.0 od REHAU składa się z centralnej jednostki, która współpracuje z pokojowymi regulatorami temperatury, czujnikami temperatury na zewnątrz i wewnątrz budynku oraz jest połączona z naszym smartfonem. Standardowe urządzenie obsługuje do 8 pomieszczeń (do 12 pętli ogrzewania), ale możliwe jest zmodyfikowanie systemu i jego rozbudowa. System wykorzystuje zaawansowany mechanizm rozpoznawania mowy Amazon Alexa, dzięki czemu możliwe jest sterowanie głosowe urządzeniem.

 

DD Home Control DD Home Control to aplikacja do zdalnego sterowania kotłami lub kaskadami kotłów wyposażonych w regulację Diematic marki De Dietrich. Obsługiwana przez urządzenia z systemem Android. Możliwość samodzielnego montażu modemu przewodowego lub bezprzewodowego. Jej zadaniem jest zdalna zmiana podstawowych ustawień kotła.

 

 

Aplikacja Daikin Online Control HeatingAplikacja Daikin Online Control Heating pozwala użytkownikom kontrolować i monitorować status systemu grzewczego z dowolnego miejsca, a także planować harmonogramy pracy. Sterowanie 24h/dobę to wygodne, bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie, idealne do nowoczesnych systemów grzewczych.

 

Z każdego miejsca można łatwo kontrolować i sterować instalacją ogrzewania. Za pomocą telefonu komórkowego lub przeglądarki internetowej mamy stały dostęp do naszego domowego układu grzewczego.

 

Przeczytaj również:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: TECH STEROWNIKI, Euroster, Daikin, De Dietrich, Rehau, Junkers, Salus, Immergas, Glen Dimplex, Uponor, Sterownikitech.pl, NTS-Energy


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

W każdej instalacji znajdują się połączenia, na których spoczywa spora... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet