zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

GlenDimplex

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Zdalne sterowanie ogrzewaniem i aplikacje mobilne

aktualizacja: 10-12-2019, 08:06 – artykuł promocyjny


Bardzo szybki rozwój systemów sterowania i nadzoru instalacjami grzewczymi sprawił, że na dobre zagościły one w naszych domach. Pozwalają użytkownikowi na łatwe nadzorowanie i sterowanie ogrzewaniem domu z dowolnego miejsca. Dużym plusem jest możliwość integracji systemu z serwisem. Co zyskujemy i jak działają tego typu rozwiązania?

fot.: Salus

 

Zdalne sterowanie

 

Większość systemów zdalnego sterowania bazuje na platformach internetowych w połączeniu z urządzeniami cyfrowymi tj. smartfony, tablety i zwykłe komputery. Taka platforma oferuje zaawansowany dostęp do informacji ważnych dla osoby mającej wpływ na zarządzanie parametrami instalacji.

Zdalny nadzór oznacza, że możemy wpływać na pracę ogrzewania, nie będąc na miejscu. W praktyce daje możliwość jeszcze oszczędniejszej pracy instalacji, ponieważ operując nastawami, wpływamy na wymagane temperatury w ogrzewanym budynku oraz wody użytkowej. Wykorzystując dostępne przeglądarki internetowe, użytkownik może zmieniać programy czasowe (czasy pracy urządzenia z wyższymi i niższymi temperaturami), nastawy temperatur, czy też sprawdzić, czy urządzenie aktualnie pracuje.

W wielu przypadkach możliwa jest m.in. zdalna konfiguracja i parametryzacja systemu, dostęp do adresów serwisowych, podłączenie dodatkowych czujników, zabezpieczeń czy liczników, a co najważniejsze, możliwe jest tworzenie trendów online - co pozwala na analizę pracy układu w dłuższym okresie również dla firm serwisowych.

Do konfiguracji systemu potrzebny jest regulator przy kotle grzewczym oraz dodatkowe urządzenie komunikacyjne. W zależności od instalacji może występować w wariantach przewodowej lub bezprzewodowej. Do poprawnej instalacji wymagany jest także stały dostęp do internetu.

Bezprzewodowy panel kontrolny do listwy L-8 - Tech Sterowniki

fot.: TECH STEROWNIKI - bezprzewodowy panel kontrolny do listwy L-8

Tak uzbrojona instalacja nadzorowana jest całą dobę, co oznacza, że w przypadku wystąpienia zakłócenia w pracy naszego urządzenia grzewczego lub gdy wystąpią inne czynniki wpływające na pracę ogrzewania, zostaniemy o tym poinformowani.

 

Aplikacje mobilne (app)

 

Innowacyjne programy dedykowane na mobilne urządzenia komunikacyjne cieszą się coraz większą popularnością. Przeznaczone dla iPhone, iPad lub telefonów komórkowych z Androidem, otwierają niezliczone możliwości zastosowań, ułatwiających życie i zwiększających komfort.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem - aplikacja SALUS Smart Home
Bardzo poręcznym narzędziem jest też aplikacja SALUS Smart Home, która daje możliwość pełnej kontroli nad domem z dowolnego miejsca na świecie tylko przy użyciu smartfona* (z systemem Android, iOS), tabletu* lub komputera*. Dzięki aplikacji można w bardzo prosty sposób ustawić temperaturę w każdym pomieszczeniu osobno oraz skontrolować budynek i znajdujące się w nim urządzenia systemuiT600 Smart Home. Dzięki regułom OneTouch użytkownik może też skonfigurować system na miarę swoich potrzeb, tworząc spersonalizowane polecenia sterujące kilkoma urządzeniami, grupami urządzeń oraz tworząc zależności między nimi. I tak np. możnazaprogramować je na daną porę dnia, dni tygodnia czy też według indywidualnych preferencji. Z pomocą reguł OneTouch dane urządzenie może być włączane lub wyłączane czasowo albo w zależności od innego działania.

 

Zdalne sterowanie ogrzewaniem i aplikacje mobilne - JunkersHomeSterowanie pracą kotła i całego systemu grzewczego przez Internet to rozwiązanie, z którego można swobodnie korzystać w codziennym życiu, dzięki opracowanej przez firmę Junkers aplikacji JunkersHome. Umożliwia ona swobodne ustawianie żądanej temperatury w pomieszczeniach, z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza, pozwala zaprogramować tryb pracy ogrzewania (do wyboru są następujące tryby: automatyczny, dzienny, nocny i ochrona przeciwzamrożeniowa) oraz ustalić nawet sześć różnych programów ogrzewania, które uwzględnią zapotrzebowanie na określony poziom temperatur w poszczególnych porach i dniach tygodnia.

 

Zdalne sterowanie ogrzewaniem i aplikacje mobilne - Uponor Samtrix PulseUponor Samtrix Pulse to innowacyjny system regulacji ogrzewania/chłodzenia płaszczyznowego, który daje możliwość sterowania temperaturą w całym domu oraz dowolnego regulowania jej w każdym pomieszczeniu. System składa się z jednego centralnego sterownika, do którego podłączone są termostaty zainstalowane w  różnych pomieszczeniach. Ten inteligentny system pozwala na sterowanie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji na urządzeniu mobilnym. Istnieje również możliwość zarządzania systemem za pomocą asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa lub Google Assistant, co zwiększa atrakcyjność dla klientów zainteresowanych zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami.

 

Aplikacja eModul Aplikacja eModul do zarządzania ogrzewaniem także przez Internet z poziomu smartfonu. Podstawowy zestaw należy wzbogacić o moduł ST-507 lub WiFi RS, a na telefonie zainstalować aplikację eModul. Dzięki niej można na bieżąco sprawdzać i zmieniać temperaturę oraz inne parametry bez ograniczeń miejsca oraz czasu i zużywać energię tylko wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebna.

 

Aplikacja Dimplex Smart Room HeatingAplikacja Dimplex Smart Room Heating ułatwia osiągnięcie maksymalnej wydajności małym nakładem pracy. Łączy ona najwyższy możliwy komfort z najwyższą wydajnością. Korzystając z aplikacji Dimplex Smart Room Heating każdy może indywidualnie regulować temperaturę aż w dziesięciu pomieszczeniach.
 

 

 

 

Aplikacja DOMINUSAplikacja DOMINUS dedykowana jest do zdalnego zarządzania systemem grzewczym Immergas. Prosta i intuicyjna aplikacja pozwala na elastyczne dopasowanie ogrzewania do indywidualnego rytmu dnia czy nagłej zmiany planów. Użytkownik może dowolnie modyfikować temperaturę w mieszkaniu czy domu, w każdej chwili i z dowolnego miejsca na świecie. Taki rodzaj sterowania instalacją grzewczą poprawia jej wydajność i ekonomiczność, dzięki czemu jest energooszczędnym rozwiązaniem przyjaznym środowisku.

 

System NEA SMART 2.0 od REHAUSystem NEA SMART 2.0 od REHAU składa się z centralnej jednostki, która współpracuje z pokojowymi regulatorami temperatury, czujnikami temperatury na zewnątrz i wewnątrz budynku oraz jest połączona z naszym smartfonem. Standardowe urządzenie obsługuje do 8 pomieszczeń (do 12 pętli ogrzewania), ale możliwe jest zmodyfikowanie systemu i jego rozbudowa. System wykorzystuje zaawansowany mechanizm rozpoznawania mowy Amazon Alexa, dzięki czemu możliwe jest sterowanie głosowe urządzeniem.

 

DD Home Control DD Home Control to aplikacja do zdalnego sterowania kotłami lub kaskadami kotłów wyposażonych w regulację Diematic marki De Dietrich. Obsługiwana przez urządzenia z systemem Android. Możliwość samodzielnego montażu modemu przewodowego lub bezprzewodowego. Jej zadaniem jest zdalna zmiana podstawowych ustawień kotła.

 

 

Aplikacja Daikin Online Control HeatingAplikacja Daikin Online Control Heating pozwala użytkownikom kontrolować i monitorować status systemu grzewczego z dowolnego miejsca, a także planować harmonogramy pracy. Sterowanie 24h/dobę to wygodne, bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie, idealne do nowoczesnych systemów grzewczych.

 

Z każdego miejsca można łatwo kontrolować i sterować instalacją ogrzewania. Za pomocą telefonu komórkowego lub przeglądarki internetowej mamy stały dostęp do naszego domowego układu grzewczego.

 

Przeczytaj również:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: TECH STEROWNIKI, Daikin, De Dietrich, Rehau, unkers, Salus, Immergas, Glen Dimplex, Uponor

Zobacz także
Równoważenie hydrauliczne za pomocą technologii AFC

Równoważenie hydrauliczne za pomocą technologii AFC

Równoważenie hydrauliczne systemów grzewczych jest koniecznością ze... ¬ więcej...

 
Pulsator w walce o Czyste Powietrze

Pulsator w walce o Czyste Powietrze

Zbliża się nowy rok, a co za tym idzie kolejne edycje programów mających... ¬ więcej...

 
Armatura Perfekt System - kurki kulowe

Armatura Perfekt System - kurki kulowe

Marka Perfekt System wchodząca w skład marek własnych Przedsiębiorstwa Produkcyjno-... ¬ więcej...

 All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet