legrand

Dahua - światowy lider bezpieczeństwa


Planowanie projektów systemów sygnalizacji pożarowej - Planning Software

aktualizacja: 29-01-2018, 09:53 – artykuł promocyjny


Planning Software to oprogramowanie, opracowane przez firmę Bosch, które umożliwia szczegółowe zaprojektowanie, a także stworzenie kalkulacji i kompleksowej oferty systemu sygnalizacji pożarowej. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie internetowej Bosch Security Systems (www.boschsecurity.pl).

 

Oprogramowanie Planning Software Bosch Security Systems

 

Oprogramowanie Planning Software powstało z myślą o architektach, projektantach i inżynierach uczestniczących w planowaniu systemów sygnalizacji pożarowej. Program jest również przydatny dla osób określających wymagania techniczne dla systemów sygnalizacji pożarowej i integrujących systemy w obiektach budowlanych.

Oprogramowanie pozwala na szybkie przybliżenie kosztów i opracowanie szacunkowego kosztorysu, nawet kiedy znanych jest niewiele informacji na temat inwestycji. Umożliwia także stworzenie ogólnego schematu systemu sygnalizacji pożarowej na wstępnym etapie planowania, a kiedy dostępnych jest już więcej danych na temat obiektu, sprawia, że szczegółowe zaprojektowanie całego systemu sygnalizacji pożarowej, wraz z rozmieszczeniem urządzeń peryferyjnych w różnych pętlach, przebiega bardzo sprawnie.

Planning Software automatycznie kalkuluje koszty projektu i ma wbudowaną funkcję kalkulatora zużycia energii oraz materiałów, która umożliwia integratorom systemu szczegółowe oszacowanie kosztów na podstawie numerów katalogowych produktów (program współpracuje z SAPem). Zawiera także narzędzie do kontroli poprawności tworzonych systemów, które eliminuje ryzyko pominięcia ważnych szczegółów planowanej inwestycji.

Program został stworzony przez praktyków dla praktyków, dlatego jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. W każdej chwili na specjalnym ekranie do monitorowania możliwy jest podgląd całego systemu sygnalizacji pożarowej. Dostępne są na nim między innymi szczegółowe dane dotyczące poszczególnych pętli, na przykład ich długość, zużycie prądu, liczba poszczególnych typów produktów oraz przepustowość, a także informacje takie, jak całkowita liczba punktów wykrywania pożaru czy liczba pętli dla poszczególnych paneli w sieci. Aby zapewnić większą przejrzystość systemu, program pozwala na nadanie każdemu panelowi i pętli dowolnej, wybranej przez użytkownika, nazwy. To jednak nie koniec możliwości indywidualizacji, jakie oferuje Planning Software Bosch Security Systems.

Oprogramowanie pozwala na modyfikowanie zawartych w nim szablonów ofert, dodawanie do nich nazwy i loga firmy użytkownika, a także na stworzenie profilu firmy, która będzie podawana jako autor wszystkich powstających w Planning Software materiałów. Tworzone w programie dokumenty są więc zunifikowane i gotowe do natychmiastowego przekazania partnerom projektu w formie elektronicznej lub w wersji papierowej. Planning Software umożliwia również tworzenie indywidualnych bazy danych takich, jak listy obiektów referencyjnych czy katalogi potrzebnych do projektu produktów wraz z ich cenami. W zależności od wymagań danego kraju, regionu lub nawet projektu, konieczne może okazać się wzbogacanie bazy produktów o dodatkowe elementy. Oprogramowanie Planning Software zapewnia w tym zakresie maksymalną elastyczność i pozwala użytkownikowi na dodawanie produktów także innych niż Bosch producentów.

- Oferty powstają w specjalnym kreatorze, który obejmuje wszystkie kategorie produktów systemu sygnalizacji pożarowej. Wchodzące w skład systemu produkty identyfikowane są według standardowych nazw występujących w normach, a nie nazw bądź skrótów stosowanych przez producenta. Pozwala to na opracowanie oferty bez szczegółowej znajomości produktów. Wszystkie ważne informacje techniczne o produkcie wyświetlają się automatycznie, po najechaniu kursorem na jego nazwę, na osobnym ekranie do monitorowania systemu ? wyjaśnia Monika Kołodziejczyk z Bosch Security Systems.

Oprogramowanie jest dostępne w 16 językach, więc może być wykorzystywanie w międzynarodowych projektach. Bazuje na systemie operacyjnym Windows, a powstające w nim dokumenty są zgodne z wytycznymi normy PN-EN 54. Planning Software 4.1. można pobrać bezpłatnie ze strony Bosch Security Systems.


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Robert Bosch Sp. z.o.o.Zobacz także
SLIM LINE - nowe oblicze detekcji ruchu

SLIM LINE - nowe oblicze detekcji ruchu

Z początkiem listopada oferta firmy SATEL została rozszerzona o nową serię czujek... ¬ więcej...

 
Dobór napędów do okien online

Dobór napędów do okien online

Napedyokienne.pl to nowe narzędzie zaprojektowane przez D+H, które umożliwia... ¬ więcej...

 
CD-2600 - domofon cyfrowy firmy Laskomex

CD-2600 - domofon cyfrowy firmy Laskomex

CD-2600 to kolejny domofon cyfrowy firmy Laskomex. Pod względem funkcjonalnym stanowi... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet