legrand

Dahua - światowy lider bezpieczeństwa


Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem i kradzieżą

aktualizacja: 03-03-2017, 06:05 – artykuł promocyjny


Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie mieszkania i domu przed ewentualnym włamianiem i kradzieżą. Pojawiające się na rynku techniki są coraz bardziej skuteczne i dodatkowo pozwalają  zarządzać nie tylko systemem alarmowym, ale również całym domem.

 

 

Techniki ochrony domu

 

Fibar Group - zabezpieczenie domu przed włamaniemNajprostszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa domu pod naszą nieobecność jest oczywiście poproszenie znajomych czy sąsiada o to, by zaglądali do naszego mieszkania, sprawdzali pocztę, włączali światła. Ciemne okna i pełne ulotek skrzynki to wyraźny sygnał dla złodzieja, że nasze lokum jest puste. Warto też zainwestować w rozwiązania, które przed ewentualną kradzieżą będą nas chronić przez cały rok. Można zainstalować odpowiednie rolety i drzwi przeciwwłamaniowe z dobrymi zamkami. Jeśli chodzi o te ostatnie, najzwyklejsze nie stanowią obecnie już dla złodzieja żadnej przeszkody. Dobre zamki powinny mieć wiele unikalnych kombinacji klucza - najlepsze mają ich ponad cztery miliardy. Tylko te z odpowiednimi atestami zapewniają optymalną ochronę, więc nie powinno się na nich oszczędzać. Inwestycję w zabezpieczenie domu należy zaplanować ze stosownym wyprzedzeniem, podobnie jak skorzystanie z usług firmy ochroniarskiej - zarówno sam montaż odpowiednich systemów, jak i załatwianie formalności zabierają sporo czasu. Warto pamiętać, że jeśli chcemy naszą posesję dodatkowo ubezpieczyć, posiadanie tego typu rozwiązań może być przez daną firmę ubezpieczeniową wymagane.

 

 

Dom, który obroni się sam

 

Planując ochronę posesji trzeba brać pod uwagę wszystkie potencjalne zagrożenia. Dlatego właśnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowe pomysły. Tak zwane inteligentne domy to nadal rozwiązanie nowatorskie, ale są one trendem wartym obserwowania. To, co różni je od tradycyjnych metod, to połączenie kilku systemów i możliwość zarządzania nimi za pomocą jednego urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest też dostęp do podglądu mieszkania „na żywo” - dzięki zainstalowanym kamerom możemy zajrzeć do swoich czterech kątów nawet leżąc na plaży.

- Inteligencja budynkowa to przyszłość nie tylko jeśli chodzi o ochronę domu. To także ułatwianie wielu codziennych czynności. System monitoruje pracę wszystkich urządzeń w mieszkaniu i informuje właściciela o ewentualnych problemach. To rozwiązanie, które tak naprawdę myśli za nas. Ułatwia też życie tym, którzy notorycznie zapominają na przykład o zamykaniu okien albo wyłączeniu żelazka - mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków Fibaro.

Za sprawą odpowiednich ustawień taka instalacja zapewnia symulację obecności domowników - nie tylko włącza i wyłącza światła, ale nawet uruchamia telewizor. Dzięki temu ma się wrażenie, że w domu cały czas ktoś przebywa, co pomoże odstraszyć „zainteresowanych” naszym mieszkaniem. - Dużym ułatwieniem dla użytkowników jest system bezprzewodowy. Dzięki temu można zainstalować go dużo szybciej. W przypadku instalacji kablowej czekałby nas spory remont, wiążący się dodatkowo ze znacznie wyższymi kosztami - dodaje Maciej Fiedler z Fibaro.

Chociaż to właśnie w wakacje odnotowuje się najwięcej włamań, o właściwych zachowaniach nie powinniśmy zapominać nigdy. O ochronie domu najlepiej myśleć wcześniej i na inwestycję patrzeć w perspektywie kilku bądź nawet kilkunastu lat. Ważne też, by pamiętać o najprostszych działaniach, których znaczenie jest często niedocenianie. Zamykanie wszystkich drzwi i okien (także tych w garażu czy piwnicy), to podstawowe elementy ochrony. Wszystko to, co utrudni życie złodziejom, działa na naszą korzyść.


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: FibarZobacz także
Osłony zabezpieczające serii OZ-50 - skuteczna ochrona sygnalizatorów SA-K7N, SO-Pd13 produkcji W2

Osłony zabezpieczające serii OZ-50 - skuteczna ochrona sygnalizatorów SA-K7N, SO-Pd13 produkcji W2

W ofercie firmy W2 pojawiły się osłony zabezpieczające serii OZ-50. Jest to nowa... ¬ więcej...

 
Nowy boss mirco od Carel

Nowy boss mirco od Carel

Firma Carel podczas Euroshop 2020 przedstawiła boss micro - nowy format z rodziny... ¬ więcej...

 
Niezawodne systemy domofonowe

Niezawodne systemy domofonowe

Wiosna i lato to idealny moment na wszelkie remonty. Jest ciepło, dni są długie,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet