Bosch - patron


Rozwiązania zwiększające komfort użytkowania kotłów na biomasę

artykuł promocyjny


W Polce ciągle najpopularniejszą metodą ogrzewania domów, są kotły grzewcze. W ostatnim czasie rośnie popularność technologii spalania paliw alternatywnych, takich jak: pelety, paliwa pochodzenia rolniczego, co ma wpływ na rozwój konstrukcji kotłów na biomasę. Dzisiaj dostępność na rynku kotłów na biomasę zarówno zagranicznych jak i krajowych, jest ogromna.

Z ekonomicznego punktu widzenia idealnym rozwiązaniem jest kocioł umożliwiający spalanie różnych paliw w tym samym urządzeniu, a więc wielopaliwowy, uniwersalny zapewniając nam bezpieczeństwo energetyczne i komfort finansowy, bo nie skazujemy się tylko na jeden rodzaj paliwa.

kocioł na węgiel sortymentu groszek ekogroszek oraz inne paliwa zasypowe SAS AGRO-ECO Wieloletnie doświadczenie w produkcji kotłów na biomasę pozwoliło opracować w ZMK SAS nowatorski system podawania paliwa z mechanizmem dwóch ślimaków oraz kanałem przesypowym (opatentowane rozwiązanie) zastosowanym w kotle SAS AGRO-ECO a także w najnowszym rozwiązaniu – palniku na pelety SAS MULTI FLAME.  Dotychczas dostępne na rynku podajniki biomasy wyposażone w pojedynczą spiralę transportową oraz zabezpieczenie w postaci „strażaka” są uciążliwe w eksploatacji. W przypadku wzrostu temperatury w układzie podającym paliwo następuje otwarcie zaworu - zalania paleniska wodą. Powoduje to konieczność dokładnego czyszczenia komory kotła niezwykle praco- i czasochłonnego. W przypadku podajnika ZMK SAS transport paliwa z zasobnika opału do komory paleniskowej odbywa się tak, aby wyeliminować niebezpieczeństwo cofnięcia płomienia do zasobnika opału w trakcie normalnej pracy, postoju podajnika, a również w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej.

Nowatorskie rozwiązanie oparte o układ dwóch ślimaków z odpowiednio zestopniowaną prędkością podawania paliwa zwiększa bezpieczeństwo użytkowania kotła bez konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego. Standardowo kocioł posiada również zabezpieczenie elektroniczne w postaci czujnika temperatury podajnika.

 

SAS - Palnik na pelety SAS MULTI FLAME

fot.: Palnik na pelety SAS MULTI FLAME


Narażone na wysoką temperaturę części paleniska w kotle SAS AGRO-ECO i w palniku SAS MULTI FLAME wykonane są ze stali żaroodpornej oraz materiałów ceramicznych. Ceramika zapewnia optymalne warunki do procesu spalania peletów zwiększając efektywność paleniska oraz przedłużając jego żywotność. Automatyczny zapłon paliwa oraz system podtrzymania ognia po osiągnięciu żądanej temperatury sprawia, iż kocioł może w pełni sprawnie pracować nawet przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną (możliwość ciągłej pracy oraz współpracy z zasobnikiem c.w.u. w okresie letnim). Dodatkowo wyposażenie paleniska w mechanizm odpopielania (ruszta ruchome) pozwala na zastosowanie paliw „gorszej jakości” posiadających tendencję do wytwarzania szlaki.

Wielopunktowy dopływ powietrza zapewnia optymalne warunki spalania.
Sterownik na kotle steruje pracą wentylatora nadmuchowego, mechanizmu podawania paliwa, czujnika temperatury podajnika. W palniku SAS MULTI FLAME moduł sterujący czuwający nad pracą urządzenia współpracuje ze sterownikiem głównym kotła dzięki komunikacji przewodowej RS.

Zaletą kotła wyposażonego w palnik SAS MULFI FLAME jest prosta obsługa - okresowe uzupełnianie paliwa w zasobniku i usuwanie popiołu z szuflady popielnicowej bez konieczności wygaszania paleniska.

Palnik SAS MULTI FLAME
przystosowany został do łatwego montażu w kotłach podajnikowych SAS MULTI (17-150kW) i SAS SLIM (14-48kW). To rozwiązanie odpowiada aktualnym potrzebom rynku nastawionego na uniwersalność, możliwość szybkiej zmiany paliwa, ale przy zastosowaniu odpowiedniego palnika do wybranego rodzaju paliwa.

Możliwość wyposażenie kotła SAS SLIM w dodatkowy palnik na pelety oprócz standardowej retorty do spalania eko-groszku to nie jedyna zaleta konstrukcji kotła.

SAS - Kocioł SAS SLIM z zamontowanym  palnikiem SAS MULTI FLAMEOddzielne, tradycyjne palenisko pozwala na spalanie także innych paliw np. sezonowanego drewna. Choć kocioł wydaje się podobny do poprzedniego modelu SAS MULTI to jednak ma dodatkowe zalety ważne przy małej kotłowni.  

Rozwiązanie konstrukcyjne z poziomymi kasetami umożliwia łatwe czyszczenie wymiennika i możliwość podłączenia urządzenia nawet w małej kotłowni, czy w budynkach o zapotrzebowaniu cieplnym już od 14 kW. Współczesne domy jednorodzinne budowane według najnowszych standardów, energooszczędne, wymagają odmiennego podejścia. Wyraźna  stała się przewaga w budownictwie domów znacznie mniejszych kubaturowo gdzie każdy metr powierzchni jest starannie zagospodarowany włączając w to pomieszczenie na kotłownię.

Komfort użytkowania kotłów na pelety można dodatkowo podnieść poprzez rozbudowanie systemu podawania paliwa o podawanie z zewnętrznego zasobnika, który pomieści opał na cały sezon grzewczy.

Kontakt w sprawie produktów:

ZMK SAS Spółka z o. o.
tel. 041 378 46 19
www: www.sas.busko.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kompletne i kompaktowe. Grupy pompowe idealne do domów jednorodzinnych

Kompletne i kompaktowe. Grupy pompowe idealne do domów jednorodzinnych

Coraz częściej w domkach jednorodzinnych (do 150m2 bez podpiwniczenia) łączy się... ¬ więcej...
 
Innowacyjne Rozwiązania Grzewcze: Poznaj Potencjał Kotłów Logamax Plus

Innowacyjne Rozwiązania Grzewcze: Poznaj Potencjał Kotłów Logamax Plus

Nowoczesne kotły Logamax Plus - efektywne rozwiązania dla Twojego budynku. Wysoka wydajność,... ¬ więcej...
 
Nowoczesne rozwiązania grzewcze i klimatyzacyjne od marki Beretta

Nowoczesne rozwiązania grzewcze i klimatyzacyjne od marki Beretta

Marka Beretta od lat stoi na czele innowacji w dziedzinie systemów grzewczych,... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2024 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet









Facebook