legrand


Niezawodna instalacja systemów alarmowych i sygnalizacji włamania

aktualizacja: 14-04-2015, 11:50 – artykuł promocyjny


LSN to narzędzie testowe firmy Bosch, któe powstało z myślą o instalatorach systemów alarmowych przeciwpożarowych i sygnalizacji włamania. Służy ono do szybkiego sprawdzenia okablowania w trakcie instalacji oraz do identyfikacji błędów i usterek w działającym już systemie. Dzięki LSN można nie tylko skrócić czas instalacji i obniżyć jej koszt, ale także zwiększyć niezawodność systemu.

 

Bosch Security Systems - narzędzie testowe LSN

 

- Prawidłowa instalacja jest podstawą niezawodnego działania systemu. Dzięki LSN można w ciągu kilku minut upewnić się, że okablowanie i peryferia zostały poprawnie zainstalowane. Do tej pory nie było sposobu, by w czasie instalacji sprawdzić, czy okablowanie jest odpowiednio ułożone. Teraz można to zrobić w prosty sposób i to nawet przed zainstalowaniem centrali. Wystarczy tylko połączyć przewody z zaawansowanym narzędziem testowym LSN i nacisnąć przycisk start. Urządzenie pozwala użytkownikowi sprawdzić, czy wszystko zostało zainstalowane zgodnie z planem i wskazuje, czy nie ma błędów i usterek okablowania oraz czy każdy element został odpowiednio okablowany. Wszelkie ewentualne błędy i usterki są lokalizowane przez narzędzie i pokazywane przez nie bezpośrednio na grafice przedstawiającej topologię okablowania - wyjaśnia Monika Kołodziejczyk z Bosch Security Systems.

LSN firmy Bosch jest odpowiedzią na dwa największe problemy, z którymi mają do czynienia instalatorzy poszukując usterek, czyli na presję czasu i brak niezależności. Nowa walizka testowa firmy Bosch, zaraz po podłączeniu do linii pętlowej, pozwala na wykrywanie błędów i usterek w niedostępny do tej pory sposób. Identyfikuje ich typ oraz szybko i precyzyjnie je lokalizuje. Efekty pracy urządzenia przedstawiane są bezpośrednio na komputerze. Praca instalatora była dotychczas uzależniony od pozwolenia na dostęp do okablowania. Działo się tak na przykład podczas szukania usterek w hotelach, w których konieczne było uzyskanie zgody na wejście do poszczególnych pokoi. Dzięki LSN cała praca związana z wykryciem usterki może być wykonywana w miejscu instalacji centrali, przez co fizyczny dostęp do kabli konieczny jest wyłącznie w sporadycznych przypadkach. Zaletą LSN jest również brak konieczności sprawdzania kabli, np. dla urządzeń peryferyjnych, montowanych bardzo wysoko lub w miejscach trudno dostępnych. W ten sposób instalator oszczędza czas, zyskuje swobodę i niezależność działania, a także zwiększa komfort swojej pracy.

Najniebezpieczniejsze są usterki, które nie pojawiają się w czasie normalnej pracy, ale po uruchomieniu alarmu. To właśnie one mogą doprowadzić do tego, że wszystkie urządzenia sygnalizacyjne i urządzenia wyjściowe nie zostaną aktywowane w czasie alarmu przeciwpożarowego. W takim przypadku nie da się zachować bezpieczeństwa, a na szukanie rozwiązań naprawczych będzie za późno. LSN pomaga serwisantom w wykrywaniu błędów okablowania oraz lokalizowaniu ich we wszystkich trybach obsługi, więc może zapobiec takiej sytuacji. Dzięki temu urządzenie znacząco przyczynia się do spełnienia wymogów bezpieczeństwa i niezawodności systemów, które określa norma EN 54-13.

LSN umożliwia również sprawdzanie lokalizacji urządzeń i drogi ułożenia kabla. Sygnalizatory akustyczne i optyczne, jak również diody LED detektorów i ręcznych ostrzegaczy pożarowych, mogą być aktywowane pojedynczo lub w grupach. Pojedyncza aktywacja umożliwia szybką identyfikację położenia każdego urządzenia oraz sprawdzenie jego adresu logicznego. Przy wielokrotnym wyborze detektorów, miganie diod LED odbywa się sekwencyjnie, aby instalator mógł sprawdzić drogę ułożenia okablowania.

Przydatną funkcją LSN jest także pomoc w sporządzaniu dokumentacji technicznej, której wykonanie to nie tylko bardzo istotne, ale także czasochłonne zadanie. Wszystkie wyniki i dane, w tym topologia sieci okablowania z lokalizacją usterek i zestawieniem materiałów, mogą zostać zapisane bezpośrednio w dokumencie tekstowym. Jeśli nie wykryto błędów i usterek, informacja ta także zostanie zarejestrowana. Wystarczy więc kilka kliknięć, aby instalator mógł dostarczyć swoim partnerom pełną dokumentację.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
tel. +48 22 715 41 00
www: www.boschsecurity.pl
mail: securitysystems@pl.bosch.com


Zobacz także
Technologia ePoE w kamerach Dahua

Technologia ePoE w kamerach Dahua

Wychodząc naprzeciw potrzebom związanym z zasilaniem systemów nadzoru wizyjnego... ¬ więcej...

 
Systemy zabezpieczeń technicznych - przegląd oferty producentów

Systemy zabezpieczeń technicznych - przegląd oferty producentów

Techniczne systemy zabezpieczeń służą do zabezpieczanie pomieszczeń, zwłaszcza... ¬ więcej...

 
Videodomofony Dahua

Videodomofony Dahua

Domofony i videodomofony są urządzeniami stosowanymi w celu zapewnienia kontroli... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj