gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Jak dopasować grzejnik do pomieszczenia

aktualizacja: 15-07-2015, 11:44 – artykuł promocyjny


Trendem, który obecnie króluje podczas urządzania pomieszczeń w domach i mieszkaniach, jest przestronność. W wyniku dążenia do uzyskania efektu nieograniczonej przestrzeni, pojawiają się dotychczas niespotykane funkcje pomieszczeń. Oryginalnym pomysłem jest otwarcie łazienki na sypialnię lub też połączenie kuchni z pokojem gościnnym. W takich przypadkach grzejnik otrzymuje dodatkowe zastosowania i role.

 

 

Grzejnik jako ścianka działowa

 

Grzejniki od dawna już nie ograniczają się tylko do ogrzewania pomieszczeń czy suszenia rzeczy. Nowoczesne doskonale sprawdzają się w roli ścianek działowych, oddzielających strefy użytkowe w pomieszczeniach.

 

Grzejnik Zehnder Excelsior jako ścianka działowaGrzejnik Zehnder RODA jako ścianka działowa

fot.: Zehnder Excelsior                                       fot.: Zehnder Roda    

 

- W takiej wersji zainstalowane urządzenia grzewcze nie tylko służą do ogrzewania, ale stanowią również funkcjonalny, a przy tym estetyczny element wnętrza. Ażurowa konstrukcja grzejnika przepuszcza światło, rozdzielając pomieszczenia w naturalny sposób, bez kreowania przegród sztywno dzielących przestrzeń. Montuje się je prostopadle do ściany. W ten sposób zapewniony jest też lepszy obieg ciepła w pomieszczeniu, a tym samym uzyskujemy większą efektywność grzewczą i mniejsze straty energii. W naszej ofercie posiadamy kilka modeli, które mogą pełnić rolę ścianki działowej, np. Zehnder Yucca Asymetryczna. Dzięki nieszablonowemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu - kolektory mogą być umiejscowione z prawej lub lewej strony, co pozwala na łatwe zawieszanie ręczników z boku grzejnika - mówi Jerzy Stosiek, dyrektor generalny firmy Zehnder Polska, producenta i wynalazcy pierwszego grzejnika łazienkowego.

 

 

Dopasowane do pomieszczenia

 

Zdarza się, że urządzenia grzewcze musimy dopasować do zastanych kształtów pomieszczeń. Kiedy nie możemy tradycyjnie umiejscowić grzejnika pod oknem, wówczas warto zastanowić się nad niekonwencjonalnym rozwiązaniem. Taką możliwość dają grzejniki w formie łuku, które mogą stać się wyjątkowym elementem dekoracyjnym wnętrza.

 

Grzejnik Zehnder Nova w formie łukuGrzejnik Zehnder Charleston w formie łuku

 fot.: Zehnder Nova                                           fot.: Zehnder Charleston

 

- Na specjalnie zamówienie klienta, wykonujemy formy łukowe oraz załamania pod dowolnym kątem, dopasowane do niestandardowych wnętrz. Możemy je dostosować do każdego pomieszczenia, a na specjalne życzenie tworzymy modele nawet o wysokości 30 - 600 cm - mówi Jerzy Stosiek.

 

 

Grzejniki z lustrem, półką lub siedziskiem

 

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są grzejniki, które oprócz emitowania ciepła mogą pełnić funkcje innych elementów aranżacji wnętrza. W holu czy wąskim przedsionku sprawdzą się grzejniki dekoracyjne z lustrem i wieszakami, na których można powiesić i wysuszyć wierzchnie okrycie. Lustro może być umieszczone w punkcie centralnym bądź z boku grzejnika.

 

Grzejnik Zehnder Yucca Mirror z lustremGrzejnik Zehnder Nova Mirror z lustrem

fot.: Zehnder Yucca Mirror                             fot.: Zehnder Nova Mirror

 

- Dostępny jest także wariant z półką na drobiazgi. W przedpokoju warto zainstalować grzejnik z siedziskiem, który ogrzewa jego wnętrza, a dzięki wygodnej ławce ułatwia zakładanie i zdejmowanie obuwia. Jest to szczególne przydatne, jeśli mieszkańcami domu są dzieci lub osoby starsze. Bogata gama kolorów, dostępnych w naszym asortymencie, daje nieograniczone możliwości wkomponowania dowolnego modelu kaloryfera w aranżację każdego pomieszczenia - tłumaczy Jerzy Stosiek.

 

Grzejnik Zehnder Bank-radiator z siedziskiem, grzejnik ławkowyGrzejnik Zehnder Charleston Relax z siedziskiem, grzejnik ławkowy

fot.: Zehnder Bank-radiator                              fot.: Zehnder Charleston Relax

 

Dobierając grzejniki warto kierować się nie tylko funkcjonalnością, ale także ich wyglądem. Jeśli będą dobrze korespondowały z wnętrzem z pewnością staną się ozdobą przestrzeni mieszkalnej.


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Zehnder Polska


Zobacz także
Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19 pokazała, jak ważne jest wprowadzenie... ¬ więcej...

 
REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

Chłodzenie pomieszczenia za pomocą pompy ciepła jest możliwe tylko wtedy, gdy posiadamy... ¬ więcej...

 
Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Największą popularnością cieszą się wnętrza ciepłe i przytulne. Niemal każdy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
regulus