gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kotły gazowe i olejowe kondensacyjne małej oraz średniej mocy


Unical wprowadza na rynek najnowocześniejsze rozwiązania, pozwalające na maksymalne wykorzystanie energii dostępnych paliw. Do takich urządzeń można niewątpliwie zaliczyć całą gamę kotłów kondensacyjnych typoszeregów Alkon, Modulex EXT oraz stalowy kocioł kondensacyjny XC-K.

 

 

Kotły Unical - typoszereg Alkon

 

Typoszereg Alkon to modele o  mocy od 3,6 do 90 kW w jednej jednostce grzewczej oraz szerokie możliwości rozbudowy kotłów w układach kaskadowych - zarówno wiszących, jak i stojących. Wszystkie stosowane w naszych urządzeniach wymienniki ciepła są odlewem stopu aluminium/magnezu/krzemu, charakteryzują się bardzo dużym stopniem przewodności cieplnej przy jednocześnie dużej odporności na kwaśny kondensat. Specjalnie perforowana powierzchnia wewnętrzna wymienników pozwala na dwukrotne zwiększenie powierzchni kontaktu spalin z wodą. We wszystkich urządzeniach zastosowano palnik premiksowy - ze wstępnym mieszaniem gazu i powietrza. Zaawansowana elektronika sterująca wraz z automatyką pogodową  zapewnia świetną modulację w stosunku 1:5 lub 1:7.

Unical - kocioł kondensacyjny Alkon 50Unical - kocioł kondensacyjny Alkon 70

   fot.: kocioł ALKON 50                                fot.: kocioł ALKON 70

 

Alkon 50 lub 70 osiąga sprawność w trybie kondensacji do 109%. Jest to wiszący jednofunkcyjny kocioł, o głębokości zaledwie 26,6 mm, stanowi doskonałą alternatywę dla małych kotłowni. W ofercie instalatorzy znajdą również kotłownie stojące Alkon 90. Wszystkie jednostki mają możliwość rozbudowy w układy kaskadowe do 8 kotłów w kaskadzie, dzięki automatyce E8 stosowanej we wszystkich naszych kotłach. Istnieje również możliwość rozbudowy instalacji do 16 niezależnie sterowanych układów grzewczych.

 

Unical - kocioł kondensacyjny Alkon 90

fot.: kocioł ALKON 90

 

 

Modułowy kocioł kondensacyjny MODULEX EXT

 

Sztandarowym produktem w typoszeregu kotłów kondensacyjnych firmy Unical jest modułowa kaskada - Modulex EXT. Modulacja w zakresie 12-350 kW dla jednostki Modulex EXT 350 oraz 24-900 kW dla jednostki Modulex EXT 900 została doceniona przez największe biura projektowe. Standardowo instalowana automatyka E8 umożliwia niezależne sterowanie dwoma obiegami grzewczymi z podmieszaniem względem temperatury zewnętrznej, a także produkcję c.w.u. wraz z programowaniem cyrkulacji. Oprócz wskazań anomali pracy poprzez automatykę, serwisant ma 100% skuteczność określenia powodu usterki. Dla przykładu: w typowych urządzeniach brak odczytu jonizacji przez elektrodę unieruchamia całą jednostkę. Automatyka Modulexa odłącza moduł awaryjny, przekazując parametry pracy owego modułu równomiernie na pozostałe.

 

Unical - kocioł modułowy kondensacyjny MODULEX EXT

 

Szczególnym podzespołem jest moduł BCM, który w przypadku błędnego zaprogramowania przez użytkownika lub awarii głównego programatora informuje o usterce, wysyłając zdalny sygnał alarmowy jednocześnie przejmując pracę nad jednostką. Urządzenie na czas ponownego zaprogramowania regulatora E8 nadal pracuje na awaryjnym parametrze 82°C. Oczywiście serwis ma możliwość zmniejszenia tego parametru do 38°C. Modulex dzięki swoim niewielkim rozmiarom w stosunku do mocy jest idealnym urządzeniem dla instalacji nowych, jak i modernizowanych. Istnieje możliwość zmiany położenia komina (3 warianty), poboru powietrza do kotła (3 warianty) zmiany kierunku (z lewej lub prawej) przyłączeń rury zasilania gazem oraz  zasilania i powrotu z instalacji bez ingerencji w system, zamieniając tylko przyłącza w kotle. Niepodważalnym argumentem Modulexa jest jego waga oraz wymiary - jednostka 900 kW gabarytowo jest mniejsza od stołu - a waga to niecałe 1000 kg wraz ze zładem wody.

 

Zobacz więcej informacji o kotłach MODULEX.

 

 

Stalowy kocioł kondensacyjny XC-K

 

Nowością w ofercie jest stalowy kocioł kondensacyjny XC-K o mocy od 124 do 2160 kW. Urządzenia są wykonane ze stali Inox AISI 316, zostały wyposażone w opatentowane płomieniówki ze stopu aluminium. Duży zład kotła oraz jego płaszcz pozwala na własną cyrkulację wody i bezpieczne odprowadzenie ciepła, sprawność przy pełnej kondensacji wynosi 109%. Urządzenie posiada dwa króćce powrotu z instalacji - jedno wysoko, drugie niskotemperaturowe. Kotły przystosowane są do współpracy z gazowymi palnikami nadmuchowymi.

 

Unical - Stalowy kocioł kondensacyjny XC-K

fot.: Kocioł gazowy kondensacyjny UNICAL POLSKA XC-K 1140


 


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Unical Polska Sp. z o.o.
Autor: Bartosz Świetliński


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Instalacja gazowa w domu wymaga rozwiązań bezpiecznych i sprawdzonych. Łatwy montaż... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet