LEDIN - patron sekcji - źródła swiatla


Profile aluminiowe do montażu taśm LED

aktualizacja: 09-11-2017, 09:01 – artykuł promocyjny


Profile aluminiowe służą do montażu taśmy LED. Liniowe źródła światła estetycznie schowane są w niewielkich korytkach, które w zależności od naszych preferencji mogą być narożne lub proste. Tego typu listwy są alternatywą dla taśm montowanych w specjalnie do tego celu przygotowanych frezach, przez co montaż możliwy jest nawet w trakcie użytkowania już mebli.

 

Zastosowanie profili aluminiowych


Tego typu profile mogą być stosowane do podświetlenia różnych powierzchni, choć najczęściej wybierane są do mebli, np. kuchennych, szaf w garderobie lub w łazience. Równie dobrze sprawdzą się przy schodach. Ich największą zaletą jest fakt, że mają niewielkie rozmiary, estetyczne wykończenie oraz eliminują nieprzyjemny dla oka efekt punktowego rozłożenia diod LED na taśmie. Kupując listwy wybieramy rodzaj szkła, które może być matowe lub mleczne, długość oraz kształt.


fot.: LEDIN - profil aluminiowy na szybę 6 mm do TAŚM LED 2 metry

Profile aluminiowe do taśm LED oprócz waloru estetycznego spełniają również dużo ważniejsze role takie jak zabezpieczenie paska przed uszkodzeniem mechanicznym, czy odprowadzenie ciepła z taśmy, co pozwala na dłuższą oraz bezproblemową pracę elementu świecącego.

fot.: LEDIN - profil aluminiowy okrągły OVAL

 

Rodzaje profili

 

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów profili. W ofercie znajdują się:

  • profile niskie,
  • profile wysokie,
  • profile wpuszczane,
  • profile kątowe,
  • profile półokrągłe, okrągłe

fot.: Soled - profile aluminiowe ZOK - wersja standardowa do zamontowania w gotowych szafkach, oprawy wpuszczane w płytę (wymagany frez w szafkach nad blatem roboczym) oraz oprawy kątowe do montażu w rogu między szafką a ścianą

 

Montaż profili aluminiowych

 

W przypadku montażu  przez stolarza w czasie projektowania mebli profiluje się specjalne frezy, którymi prowadzi się później taśmy. Jednka, gdy mamy już gotowe i zawieszone meble wystarczy kupić jeden z zestawów przystosowanych do tego typu aranżacji. Konieczne jest również dobranie odpowiedniej taśmy LED, którą kupuje się oddzielnie oraz zasilacz.


Zobacz koniecznie:
Taśmy LED - jak wybrać najlepszą


Zasilacz LED dobiera się do wielkości zestawu. Czasem wystarczy jeden, a w przypadku większych obwodów lepiej jest zastosować kilka. Niektórzy producenci oferują dodatkowo zaślepiki końcowe, które stanowią delikatne wykończenie, zwłaszcza w miejscach widocznych. Zamawiając gotowy zestaw otrzymamy komplet, który będzie docięty na wymiar naszego blatu. Jeśli kupujemy poszczególne elementy konieczne będzie samodzielne docięcie. Oprawy LED montuje się za pomocą wkrętów lub kleju montażowego (czasem dostępne w zestawie). Trzeba również pamiętać o podłączeniu zasilacza do instalacji lub gniazdka. Najwygodniejsze w użytkowaniu są włączniki dotykowe, dziękli którym światło samoistnie zapali się, gdy przysuniemy dłoń do oprawy oświetleniowej.


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Soled, LEDIN, LEDALUPROFILE


Zobacz także
Nie ma mocnych na nowe lampy LED line® TRI-PROOF

Nie ma mocnych na nowe lampy LED line® TRI-PROOF

Solidne, niezniszczalne, a w dodatku pracują w naprawdę ekstremalnych warunkach -... ¬ więcej...

 
Wymiana tradycyjnych żarówek na lampy LED - ile można oszczędzić

Wymiana tradycyjnych żarówek na lampy LED - ile można oszczędzić

Każdemu z nas zależy na obniżeniu kosztów za energię elektryczną. To właśnie... ¬ więcej...

 
Lampa LED line® ES111 GU10

Lampa LED line® ES111 GU10

W pomieszczeniach pożytku publicznego bardzo często... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetNEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj