Klimatyzatory do domów i mieszkań


W Polsce coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzatora w domu lub mieszkaniu. Ceny klimatyzatorów w ostatnich latach znacznie spadły, co spowodowało, że zainteresowanie tymi urządzeniami wzrosło. Polacy wybierają najczęściej klimatyzatory przenośne, montowane na ścianie oraz kasetonowe.

 

 

Klimatyzatory do domów i mieszkań - jakie systemy są wybierane

 

W ciągu ostatnich kilku lat ceny klimatyzatorów spadły na tyle, że ich montaż w mieszkaniach i domach stał się osiągalny dla przeciętnego Kowalskiego.

Analiza zapytań związanych z klimatyzatorami złożonych za pośrednictwem serwisu Oferteo.pl pokazuje, że nad zakupem klimatyzatorów przenośnych zastanawia się 52% osób, nieco mniej nad montowanymi na ścianie - 38%.
O klimatyzatory podsufitowe, zwane także kasetonowymi, pyta natomiast 10 procent zainteresowanych klimatyzowaniem prywatnych powierzchni mieszkalnych.

 

typy klimatyzatorów wybierane do domów i mieszkań

Źródło: Oferteo.pl

 

 

„Najlepszym rozwiązaniem do małych mieszkań są klimatyzatory ścienne lub sufitowe z jednostką zewnętrzną, połączone instalacją freonową” - mówi Piotr Jędral,właściciel firmy FRIGUS. „Wysokie parametry energetyczne (współczynnik EER i COP), niski poziom hałasu, wbudowane filtry, jonizacja czy oczyszczanie powietrza to dodatkowe elementy oferowane przez producentów klimatyzatorów, które wpływają na komfort i niskie koszty ich eksploatacji” - wyjaśnia ekspert.

W porównaniu do tych urządzeń, klimatyzatory przenośne mają pewne ograniczenia. „Przy ich montażu zachodzi konieczność wyprowadzenia dużej rury na zewnątrz pomieszczenia. Powodują większy hałas, charakteryzują się wąskim zakresem pracy (16-35°C). Mają również niższe parametry energetyczne niż wspomniane urządzenia ścienne lub sufitowe” - dodaje Jędral.

 

 

Jakie powierzchnie obejmujemy klimatyzacją w mieszkaniach?

 

Analiza danych z serwisu Oferteo.pl pokazuje, że Polacy najchętniej kupują klimatyzatory do małych pomieszczeń czy mieszkań - najczęściej do 25 metrów kwadratowych (40% odpowiedzi), od 26 do 40 m2 (27%) i od 41 do 55 m2 (18% odpowiedzi). Znacznie rzadziej klienci deklarowali potrzebę klimatyzowania powierzchni od 56 m2 do 100 m2 (11%) i ponad 100 m2 (4%).

 

powierzchnie klimatyzowane w prywatnych domach i mieszkaniach

Źródło: Oferteo.pl

 

 

 

Jak zmieniają się te statystyki, biorąc pod uwagę rodzaj klimatyzatorów dobierany w zależności od wielkości pomieszczenia, które ma być chłodzone?

 

Do mniejszych powierzchni (do 40 metrów kwadratowych) najczęściej wybierane są klimatyzatory przenośne (57% zapytań w tej kategorii), rzadziej montowane na ścianie (33%). Co dziesiąta osoba zastanawia się nad klimatyzatorami podsufitowymi.

Dla pomieszczeń o większych powierzchniach (od 41 do 100 m2) zapytania dotyczą równie często klimatyzatorów przenośnych, jak i montowanych na ścianie. Klimatyzatory podsufitowe wybierane są rzadziej (8% zapytań), co wynika z braku podwieszanych sufitów w mieszkaniach.


Przedstawione dane pochodzą z analizy 300 zapytań ofertowych zamieszczanych w serwisie Oferteo.pl przez osoby planujące zakup klimatyzatora do swojego domu lub mieszkania.


Opracowanie: Redakcja
Źródło: Oferteo.pl


Zobacz także
Pełna dostępność magazynowa klimatyzatorów marki Gree - tylko w Wienkra

Pełna dostępność magazynowa klimatyzatorów marki Gree - tylko w Wienkra

Firma Wienkra - dystrybutor GREE, zapewnia pełną dostępność magazynową klimatyzatorów... ¬ więcej...

 
Klimatyzator ścienny Gree Bora z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R32

Klimatyzator ścienny Gree Bora z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R32

Połączenie ponadczasowego designu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi... ¬ więcej...

 
Systemy kontroli i sterowania klimatyzacją - sterowniki Mitsubishi Electric

Systemy kontroli i sterowania klimatyzacją - sterowniki Mitsubishi Electric

Instalacja klimatyzacyjna i sterownik muszą być idealnie z sobą zgrane. Zgodnie... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji Daikin     Ventec Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech ecoplastol       Uniwersal     Winterwarm Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.    Lindab    Onninen     Dimplex    Metalplast      Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors     Kaisai
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet