gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

NTS Energy


Pompy ciepła - inwestycja w przyszłość

aktualizacja: 18-09-2017, 06:51 – artykuł promocyjny


W systemach grzewczych opartych o innowacyjną technologię pomp ciepła energia grzewcza jest pozyskiwnana z otoczenia (gruntu, wody lub powietrza). Dlatego też tematyka tych systemów jest bardzo często poruszana w publikacjach z branży budownictwa. W czasach ciągłych podwyżek cen paliw zastosowanie instalacji z pompą ciepła stanowi gwarancję stabilności i przewidywalności kosztów ogrzewania. Ponadto do walorów tego rozwiązania zalicza się także komfort użytkowania oraz pro-ekologiczny charakter tego systemu ogrzewania.

Bezpośredniej korelacji pomiędzy sytuacją globalnej gospodarki a wysokością rachunków za ogrzewanie w przykry sposób doświadczyli użytkownicy systemów grzewczych opartych o paliwa tradycyjne (olej, gaz, węgiel) - przez kilka ostatnich lat ceny konwencjonalnych nośników energii grzewczej wzrosły nawet o ponad 100%, tym samym mocno obciążając domowe budżety. Zastosowanie pomp ciepła nie tylko skutkuje ograniczeniem kosztów eksploatacji systemów grzewczych, ale zapewnia niezależność od wahań na światowych rynkach surowców i polityki energetycznej państwa.  

 

Hydro-Tech - Alpha-InnoTec - Pompa LWC powietrze/woda do ustawienia wewnętrznego produkcji Alpha-InnoTec

fot.: Alpha-InnoTec - Pompa LWC powietrze/woda do ustawienia wewnętrznego produkcji Alpha-InnoTec

 

 

Czym kierować się wyberając pompę ciepła

 

Niemniej jednak instalacja systemu grzewczego z pompą ciepła to nie zakup pralki, tylko inwestycja obliczana na dziesięciolecia bezawaryjnego użytkowania. Mając na uwadze jej długoterminowy charakter, rozważając wybór konkretnego producenta pomp ciepła warto - poza ceną samego urządzenia - kierować się kilkoma kryteriami:

 

  • Stopień specjalizacji producenta. Niektórzy producenci z branży ogrzewnictwa traktują pompy ciepła jako uzupełnienie swoich ofert produktów opartych o konwencjonalne źródła energii. Stwarza to zagrożenie dla jakości i poziomu innowacyjności produktów spoza trzonu działalności firmy. Wąska specjalizacja i koncentracja produkcji w jednym obszarze daje możliwość ciągłego doskonalenia wytwarzanych produktów i pracy nad innowacyjnością nawet najdrobniejszych komponentów. W efekcie otrzymuje się produkty najwyższej jakości, najbardziej zaawansowane technologicznie oraz zoptymalizowane pod kątem potrzeb użytkownika.

 

Hydro-Tech -

fot.: Alpha-InnoTec - Fabryka Alpha-InnoTec w miejscowości Kasendorf w Bawarii

 

  • Szeroki zakres mocy pomp ciepła. Każda inwestycja budowlana jest unikalnym zbiorem rozwiązań inżynieryjnych uzależnionych od wizji klienta, wytycznych administracyjnych, założeń projektowych oraz uwarunkowań naturalnych. Dobór optymalnego systemu grzewczego opartego o tę właściwą pompę ciepła wymaga od projektanta dostępu do szerokiej gamy produktów o różnorodnych parametrach, dostosowanych do pokrycia zapotrzebowania na ciepło dla każdego rodzaju inwestycji. Bogaty asortyment producenta zapewnia jak najlepsze dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb każdej inwestycji, eliminując ryzyko przeszacowania lub niedoszacowania zapotrzebowania na moc grzewczą, a w efekcie wpływając na dalszą optymalizację kosztów grzewczych.

 

Hydro-Tech -

fot.: Alpha-InnoTec - Szeroki asortyment pomp ciepła Alpha-InnoTec

 

  • Opieka serwisowa producenta - druga linia wsparcia. Montaż pompy ciepła i synchronizacja całego systemu grzewczego jest zazwyczaj ostatnim etapem instalacji, aczkolwiek firmy instalacyjne w ramach swoich usług gwarantują serwis po-montażowy. W sytuacji, w której następuje awaria systemu wykraczająca poza ich kompetencje, optymalnym rozwiązaniem jest wsparcie autoryzowanego serwisu producenta. Warto sprawdzić dostępność tej opcji w ofertach producentów pomp ciepła.

 

Hydro-Tech -

fot.: Alpha-InnoTec - Autoryzowany serwis producenta pomp ciepła Alpha-InnoTec

 

  • Dodatkowe możliwości - chłodzenie, wentylacja, sterowanie przez Internet. Instalacja pompy ciepła daje możliwość wykorzystania trybu chłodzenia w dwóch wariantach: pasywnym i aktywnym. Pompa ciepła to serce systemu grzewczego, ale najlepsze wyniki osiąga przy współpracy ze zintegrowanym systemem wentylacyjnym z rekuperacją. W wyniku połączenia i synchronizacji tych dwóch systemów otrzymuje się stały dopływ świeżego powietrza przy jednoczesnym zachowaniu założonych temperatur w pomieszczeniach, a odzysk ciepła/chłodu z wymienianego powietrza skutkuje dalszą oszczędnością energii, a więc - obniżeniem kosztów eksploatacyjnych. Z perspektywy użytkowania bardzo wygodna jest możliwość sterowania całym systemem przez Internet, która pozwala na optymalne ustawienie temperatur w budynku z każdego miejsca na świecie.

 

Hydro-Tech -

fot.: Alpha-InnoTec - Innowacyjny regulator Luxtronik II z możliwością podłączenia do Internetu

 

  • Nowoczesny wygląd. Względy estetyczne pompy ciepła nie należą do najistotniejszych kryteriów doboru urządzenia, ale na pewno są warte rozważenia, szczególnie gdy decydujemy się na pompę ciepła w ustawieniu zewnętrznym (typ powietrze/woda). Dbałość o wysoką sprawność urządzeń, przy jednoczesnym zapewnieniu nowoczesnego, estetycznego wyglądu obudowy wskazuje na duże zaangażowanie producenta w kierunku optymalnego spełnienia potrzeb klienta.

 

Hydro-Tech -

fot.: Alpha-InnoTec - Pompa LWA powietrze/woda do ustawienia zewnętrznego produkcji Alpha-InnoTec

 

Hydro-Tech -

fot.: Alpha-InnoTec - Pompa LWD powietrze/woda typu split produkcji Alpha-InnoTec

 

Hydro-Tech -

fot.: Alpha-InnoTec - Kaskada pomp LWA powietrze/woda produkcji Alpha-InnoTec

 

 

Alpha-InnoTec - Specjaliści od pomp ciepła

 

Konsekwentna polityka innowacyjna, ciągły rozwój techniczny i właściwe reakcje na sygnały płynące z rynku pozwoliły średniej wielkości firmie Alpha-InnoTec GmbH przeistoczyć się w jednego z wiodących producentów pomp ciepła na rynku europejskim. Wysoka specjalizacja, dbałość o ciągłe podnoszenie jakości oraz niezwykła precyzja wykonania oferowanych urządzeń zaowocowały uznaniem tysięcy europejskich inwestorów i przyniosły Alpha-InnoTec przydomek „Mercedesa pomp ciepła”. W Szwajcarii, „kraju pomp ciepła", Alpha-InnoTec jest najczęściej wybieraną marką.

Siedziba firmy i hala produkcyjna znajdują się w miejscowości Kasendorf, w Górnej Frankonii. Na powierzchni ponad 14.500 metrów kwadratowych pracuje dla dobra klientów ok. 450 kompetentnych i wysoko wykwalifikowanych pracowników.

 

Hydro-Tech -

fot.: Alpha-InnoTec - Fabryka Alpha-InnoTec w miejscowości Kasendorf w Bawarii

 

Różnorodność potrzeb klientów znajduje swoje odzwierciedlenie w ofercie: Alpha-InnoTec oferuje kompletne i optymalne rozwiązania systemów grzewczych dla małych i wielkich inwestycji budowlanych, zarówno dla nowych budynków, jak i modernizowanych.

 

 

Alpha-InnoTec działa w trzech obszarach:

 

  • Produkcja pomp ciepła dla domów jednorodzinnych, tak nowo budowanych, jak i modernizowanych
  • Specjalne pompy ciepła dla budynków wielorodzinnych, przemysłowych i obiektów handlowych
  • Kontrolowana wentylacja pomieszczeń

 

Dla wszystkich tych dziedzin zapewnia także kompetentną obsługę serwisową, dzięki czemu ewentualne, choć niezwykle rzadkie, awarie są szybko usuwane w trosce o zadowolenie i komfort klienta.

Wyłącznym przedstawicielem i partnerem Alpha-InnoTec na terenie Polski jest Przedsiębiorstwo Hydro-Tech Konin. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, jak również do odwiedzenia naszych stron internetowych: www.hydro-tech.pl oraz www.alpha-innotec.pl


Kontakt w sprawie produktów:

alpha innotec - pompy ciepła.
Przedsiębiorstwo Hydro-Tech Konin:
wyłączny przedstawiciel marki w Polsce

tel. 58 778 90 90
www: www.alphainnotec.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Naturalny czynnik R290 w pompach ciepła alpha innotec

Naturalny czynnik R290 w pompach ciepła alpha innotec

O tym, że przyszłość branży pomp ciepła należy do naturalnych czynników... ¬ więcej...

 
Naturalne chłodzenie w gruntowych pompach ciepła

Naturalne chłodzenie w gruntowych pompach ciepła

Współczesny inwestor coraz częściej docenia komfort i kompleksowe rozwiązania... ¬ więcej...

 
Monoblokowa pompa ciepła HPA-O Premium STIEBEL ELTRON

Monoblokowa pompa ciepła HPA-O Premium STIEBEL ELTRON

STIEBEL ELTRON oferuje szeroką gamę wysokowydajnych pomp ciepła do ogrzewania, przygotowania... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet