Czyste powietrze na halach produkcyjnych

Podłogowe ogrzewanie kanałowe

artykuł promocyjny


Współczesna rola i wygląd grzejnika znacznie odbiega od tego, co jeszcze znaliśmy kilka lat temu. Żeliwny kaloryfer umieszczony na ścianie pod oknem coraz rzadziej pojawia się w nowoczesnych wnętrzach. Nawet same funkcje zmieniły się, bo grzejnik przestał być tylko elementem grzewczym, a jest częścią aranżacji, stanowi wystrój wnętrza. Obecnie traktowane są na równi z pozostałym wyposażeniem i muszą komponować się stylistycznie z otoczeniem.

Ogrzewanie podłogowe kanałowe - estetyka i nowatorskie rozwiązania

 

Użytkownicy oczekują także dynamicznej i precyzyjnej pracy, przy zachowaniu możliwie najniższych kosztów ogrzewania i znakomitej jakości - grzejnik to przecież zakup na lata. Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL spełnia wszystkie te  wymagania, oferując produkty znakomicie dostosowane do aktualnych trendów, dostępne finansowo i łatwe do zastosowania zarówno w obiektach nowych, jak i remontowanych.

 

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

 

Podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system - prosta konstrukcja i montaż

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL składa się z miedziano-aluminiowego grzejnika, tzw. wymiennika kanałowego, wanny z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo oraz podestu. Wanna zabudowana jest w kanale w posadzce, wewnątrz wanny umieszczony jest wymiennik oraz najczęściej także wentylator wspomagający jego pracę i zapewniający odpowiednią dynamikę precyzyjnie sterowanego procesu grzania. Kanał przykryty jest ażurowym drewnianym lub metalowym podestem. Jedynym widocznym elementem systemu jest więc estetyczna kratka (podest).

 

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

Montaż kanałów grzewczych jest prosty, wystarczy przygotować otwór dobrany parametrami do wymiarów wybranego zestawu. Należy jedynie pamiętać o zachowaniu kontynuacji warstw posadzki obok i pod wanną kanału grzewczego. Nie oznacza to jednak, że system ogrzewania kanałowego musi być zaplanowany na etapie projektu architektonicznego - w dowolnym momencie można zastosować wersję z wentylatorem REGULUS-system CANAL VENT o grubości zaledwie 8 cm!

 

Dynamika i oszczędność energii z wymiennikami kanałowymi REGULUS-system

 

Wymiennik kanałowy REGULUS-system różni się od innych systemów dostępnych na rynku. Przede wszystkim cechuje go mała pojemność wodna, która decyduje o dynamice pracy. Grzejnik bardzo szybko reaguje na zapotrzebowanie na ciepło, będąc jednocześnie elementem łatwym do zastopowania i sterowania. Dzięki dynamiczności pracy oszczędności energii są oczywiste - grzejnik dostarcza dokładnie tyle ciepła, ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury.

Korzystając z systemu kanałów grzewczych, można ogrzewać wybrane, newralgiczne segmenty obiektu, pomijając pozostałe - tzw. ogrzewanie strefowe. Odpowiednio rozmieszczając i dobierając typ wymienników kanałowych (grzejników), można podzielić przestrzeń na strefy o różnym stopniu nagrzania, a nawet pominąć wybrane. Rozwiązanie to przydaje się zwłaszcza w przypadku wnętrz wielofunkcyjnych, gdzie w różnych strefach jest różne zapotrzebowanie na ciepło.

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALDynamika i oszczędność energii z wymiennikami kanałowymi REGULUS-system

 

 

Wysoki komfort użytkowania grzejników kanałowych

 

Grzejniki kanałowe mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie lub pełnić funkcję ogrzewania wspomagającego i być używane okresowo poza sezonem grzewczym. Rozlokowane wzdłuż przeszkleń działają jako kurtyna ciepłego powietrza i chronią pomieszczenie przed napływem zimnego powietrza z tarasu, balkonu, przed dużymi przeszkleniami, w wiatrołapach i korytarzach.

Zastosowanie wentylatora powoduje, że ruch powietrza wywołany przez grzejnik z wentylatorem zapewnia zaplanowany rozkład temperatury i wspomaga wentylację, a cichy wentylator gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Pielęgnacja i utrzymanie czystości wewnątrz wanny kanału jest bardzo łatwe: wystarczy unieść podest, by oczyścić grzejnik i wannę odkurzaczem. Można też przetrzeć elementy systemu szmatką z dodatkiem delikatnego detergentu. Istotne jest również to, że nawet jeśli do wanny kanału dostanie się woda, nie ma zagrożenia korozją - grzejniki REGULUS-system są wykonane z miedzi i aluminium, a wanna z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo lakierem epoksydowym do stosowania na zewnątrz, są więc odporne na działanie wody i środków piorących.

 

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

Grzejniki kanałowe REGULUS®-system - najlepszy wybór do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami

 

W nowo powstających budynkach coraz popularniejsze stają się duże przeszklenia – salon z dużym wyjściem na taras, szklane fasady zawierające przesuwne drzwi i stałe przeszklenia. W takich warunkach wybór grzejnika ma ogromne znaczenie dla komfortu wnętrza oraz jego estetyki. Rozwiązaniem, które idealnie wpisuje się w taką aranżację, są grzejniki kanałowe.
 

Rozmieszczone liniowo, wzdłuż witryn, chronią pomieszczenie przed napływem zimnego powietrza. Poza funkcją grzania gwarantują stałe utrzymanie dobrej widoczności przez witryny (działają jak kurtyna ciepłego powietrza). Co więcej to łatwo sterowalne i precyzyjne urządzenia – dostarczają ciepła, tyle ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury. Szybko reagują na sygnał ze sterownika, będąc zarazem elementem łatwym do zastopowania (to niezwykle istotne w przypadku przeszkleń o dużych rozmiarach, aby podczas dni o dużym nasłoneczniu uniknąć przegrzania domu). To dzięki miedziano-aluminiowej konstrukcji oraz małej pojemności wodnej możliwa jest tak dynamiczna praca grzejników kanałowych.

 

  • energooszczędne – grzejniki nie tylko bardzo szybko, ale również niewielkim nakładem energii rozpoczynają grzanie. Warto zastosować czujnik temperatury i sterownik dobowy, przez co po osiągnięciu zadanej temperatury prawie natychmiast przestają grzać –  wnętrze nie będzie przegrzane ani niedogrzane (co można obserwować w przypadku grzejników lub ogrzewania o dużej pojemności wodnej, np. wodnego płaszczyznowego ogrzewania podłogowego).
  • estetyka – grzejniki kanałowe nie zajmują miejsca na ścianie, a więc nie ograniczają przestrzeni. Zastosowanie grzejników kanałowych umożliwia swobodny wybór materiału na podłogę, która może być z desek, parkietu, paneli, dowolnej wykładziny, kamienia czy laminatu. Jedyny widoczny element systemu to podest, przykrywa schowany w kanale grzejnik. Zatem istotne dla inwestora stają się cechy podestów: rodzaj materiału, technologia wykonania, wzór, kolor. W ofercie REGULUS®-system dostępne są podesty doskonale komponujące się ze współczesnymi wnętrzami.
     

- Podesty aluminiowe oferowane są w dwóch wersjach zestawiania szczebli: w poprzek osi kanału – podesty poprzeczne (dostępne w wersji zwijanej roll i sztywnej fix) oraz w wersji wzdłuż osi kanału (tylko fix). Szczeble podestów zestawia się w dystansach: 7, 10 lub 13 mm. Szczeble, tuleje dystansowe oraz obramowanie podestu mogą zostać pomalowane na dowolny kolor z palety RAL K7, wskazany przez klienta. W przypadku wyboru wykonania standardowego, podest malowany jest na kolor srebrzysty perłowy. W ofercie również podesty anodowane – dostępne w czterech kolorach: C-0 naturalny, C-31 inox, C-33 oliwka, C-35 czarny. Anodowane są szczeble, tuleje dystansowe i obramowanie podestów.

Podesty aluminiowe

Podesty aluminiowe

- Podesty drewniane dostępne są z wysokiej jakości dębu lub buku. W wykonaniu standardowym podesty impregnowane są 50% roztworem lakieru bezbarwnego nitro (dostępne również nieimpregnowane). Podesty drewniane występują wyłącznie w wersji zwijanej (roll), w dwóch wzorach: listwa oraz kość. Dystans między szczeblami wynosi 17 mm dla wzoru kość i 11 mm w przypadku listwy. Wzór kość nie ma aluminiowych elementów dystansujących, które występują we wzorze listwa i wykonane są z aluminium, standardowo pomalowane są na kolor RAL 8015 (kolor kasztanowy) – mogą pozostać surowe lub być pomalowane na inny kolor z palety RAL K7 zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Podesty drewniane

Podest drewniany

- Podest posezonowy rodzaj płytkiej wanny, którą należy wypełnić tym samym materiałem, z którego wykonana jest podłoga otaczająca kanał grzewczy. Wypełniony podest posezonowy wstawiany jest po zakończeniu sezonu grzewczego (w ciepłych porach roku) w miejsce podestu ażurowego. Zabezpiecza systemu ogrzewania kanałowego przed zabrudzeniem, to także doskonały element maskujący. Dobrze sprawdza się w przypadku grzejników kanałowych umieszczonych przed wyjściem na taras i w wiatrołapach, czyli aktywnie uczęszczanych szlakach komunikacyjnych. Ze względów praktycznych, podest posezonowy wykonuje się w odcinkach o długości od 1 do 1,4 m.

Podest posezonowy

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe - estetyka i nowatorskie rozwiązania

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe pozwala zaoszczędzić miejsce, które do tej pory zajmowały grzejniki ścienne, a atrakcyjne wzornictwo ażurowych podestów doskonale komponuje się zarówno z otoczeniem o nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce. We wnętrzach o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych świetnie sprawdza się wersja z wentylatorem REGULUS-system CANAL VENT. To zestawy o mniejszej wielkości, które zdecydowanie łatwiej rozmieścić.

REGULUS-system poleca również podest posezonowy - innowacyjne i oparte na unikatowej koncepcji rozwiązanie. Płytki metalowy podest wstawiany jest w miejsce podestu ażurowego, użytkownik wypełnia go materiałem, z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga, lub w inny dowolny sposób. Podest posezonowy chroni wymiennik kanałowy przed zabrudzeniem po sezonie grzewczym, a przy tym znakomicie maskuje kanał grzewczy.

 

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

 

Uniwersalne zastosowanie systemu podłogowego ogrzewania kanałowego

 

Systemy podłogowego ogrzewania kanałowego świetnie się sprawdzają w budynkach  jedno- i wielorodzinnych, apartamentowcach, obiektach sportowych, budowlach sakralnych, zabytkowych, a także w lokalach usługowych, salonach wystawienniczych, samochodowych i innych, w których poza funkcją grzania, istotnym celem jest stałe utrzymanie dobrej widoczności przez witryny wystawowe.

Uniwersalne zastosowanie systemu podłogowego ogrzewania kanałowego

Parametry charakterystyki cieplnej REGULUS-system CANAL, ich wysoka dynamika grzania, duża wydajność w niskiej temperaturze czynnika grzewczego, długa żywotność, lekkość, estetyczny design, szybka dostępność i korzystna cena sprawiają, że jest to oferta uniwersalna i optymalna do zastosowania w dowolnej instalacji c.o.

 

Zobacz także:


Jak zamontować zestaw kanałowy REGULUS-system Canal


 

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Technologia budowania współczesnych domów wraz z coraz to wyższymi wymaganiami... ¬ więcej...
 
Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Ogrzewanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb to klucz do komfortu i oszczędności... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Co roku wraz z początkiem sezonu grzewczego mnóstwo osób zadaje sobie to... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet







regulus

regulus





Facebook