gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

GlenDimplex

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Grzejnik do nietypowych pomieszczeń - w wielu kolorach i kombinacjach

aktualizacja: 09-11-2015, 12:54 – artykuł promocyjny


Każdy grzejnik ma określone parametry, takie jak: wysokość, szerokość oraz moc grzewczą. Osoby wybierające grzejnik do swojego domu decydują, czy będzie on mały, średni czy duży. Jednak inaczej wygląda sytuacja, kiedy zachodzi konieczność wyboru odpowiedniego grzejnika do niestandardowego pomieszczenia. Rozwiązaniem w takim przypadku jest TUBUS - grzejnik do zadań specjalnych.


Instal-Projekt- grzejnik Tubus Instal-Projekt- grzejnik Tubus

 

 

TUBUS dający możliwość wyboru właściwego rozmiaru, kształtu, mocy oraz koloru grzejnika

 

Trudno w to uwierzyć, ale ten industrialny w swej formie model grzejnika, mając zaledwie trzy wersje stylistyczne, daje łącznie ponad 2 000 konfiguracji. Jest to możliwe dzięki jego modułowości. Konstrukcja TUBUSA opiera się na regulowanej liczbie członów, którą można wybierać z przedziału od 2 do 45. Nie jest to jedyny elastyczny parametr. Równie duży wpływ można mieć na dobór jego wysokości - jest ich aż 12 i mieszczą się w przedziale od 16 cm do 2 m. Dzięki temu możliwe jest stworzenie wysokiego na dwa metry, czteroczłonowego grzejnika do wąskich pomieszczeń, bądź ciągnącej się przez całą długość hallu niskiej, 30 centymetrowej wersji, złożonej z aż 45 elementów. Modułowość TUBUSA to nie tylko zabawa kształtem i kolorem, choć ich wybór jest imponujący. W ofercie Instal-Projektu jest obecnie 37 kolorów w palecie, które są dostępne bez dopłaty przy zakupie tego modelu. Grzejnik ten także, a może przede wszystkim, dzięki szerokiemu wyborowi rozmiaru, ma niesamowite możliwości grzewcze - przedział jego mocy cieplnej rozpina się między 23 a 3047 W.

 

Instal-Projekt- grzejnik Tubus Instal-Projekt- grzejnik Tubus

 

Tubus oprócz niespotykanej elastyczności w zakresie możliwości grzewczych, to także model, który swoim kształtem przywraca wspomnienia. Dzięki jego charakterystycznej formie możemy odtworzyć w domach jednorodzinnych kształt żeliwnych kaloryferów, które były standardowym wyposażeniem bloków z wielkiej płyty. Odtworzyć, bądź... wymienić. Stal węglowa, z której wykonywane są grzejniki marki Instal-Projekt jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż żeliwne grzejniki instalowane przez spółdzielnie w latach 70-tych. Decydując się na TUBUSA, zachowujemy klasyczny kształt, zyskując przy tym modną i bogatą paletę kolorów oraz wydajność grzewczą idealnie dopasowaną do naszych potrzeb.

 

Instal-Projekt- grzejnik Tubus fioletowyInstal-Projekt- grzejnik Tubus

 

Model TUBUS może osiągać długość nawet do 2 metrów. By możliwa była efektywna praca tak dużego grzejnika, wersje składające się z liczby członów przekraczającej 30 elementów produkowane są tylko z przyłączeniem bocznym i powinny być podłączane krzyżowo. Pozostałe modele produkowane są opcjonalnie w wersjach z przyłączeniami bocznymi lub dolnymi typu „V”.

 

 

Grzejniki modułowe do miejsc nietypowych

 

TUBUS doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie zwykłe grzejniki, ograniczone formą, nie będą w stanie dostarczyć odpowiednio dobranej ilości ciepła. Warto jednak przyjrzeć się również pozostałym modelom z grupy MODULUS Instal-Projektu.

Przykładem może być AFRO - elegancka i smukła wersja grzejnika modułowego. Jego prostokątne i prostopadłe do ściany człony mogą tworzyć równie imponujące i różnorodne rozmiary i kształty. Ich maksymalna liczba przebija nawet modele TUBUS i wynosi aż 48 elementów. Grzejniki COVER to z kolei pomysł na płaską płytę grzewczą, zbudowaną z elementów poziomych bądź pionowych. Oczywiście w wielu kolorach i kombinacjach.

Modułowość to coś więcej niż możliwość idealnego dobrania mocy grzewczej. To wolność wyboru w zakresie kształtu, rozmiaru, formy i koloru. Grzejniki z  grupy MODULUS marki Instal-Projekt zostały pomyślane tak, by to one dopasowywały się do wnętrza, a nie wnętrza do nich. Żadna inna grupa nie daje tyle swobody w zakresie projektowania, komponowania i kolorowania instalacji grzewczej. Skorzystajmy z tej okazji i urządzając lub remontując nasze cztery kąty, grzejmy z wyobraźnią i po swojemu.
 

Kontakt w sprawie produktów:

INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. J.
tel. 054 235 59 05
www: www.instalprojekt.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zdalne sterowanie grzejnikami - automatyka TECH Sterowniki

Zdalne sterowanie grzejnikami - automatyka TECH Sterowniki

System do sterowania grzejnikami firmy TECH Sterowniki służy do kontrolowania pracy... ¬ więcej...

 
Euroster 4040 TXRX - funkcjonalność w minimalistycznej formie

Euroster 4040 TXRX - funkcjonalność w minimalistycznej formie

Łatwe i efektywne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach to obowiązkowy element... ¬ więcej...

 
Komfort zimą i latem. Wewnątrz i na zewnątrz.

Komfort zimą i latem. Wewnątrz i na zewnątrz.

Jaga Climate Designers to grzejniki, które precyzyjnie i ekonomicznie zapewniają... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus