Instal-Projekt - grzejniki


Ścienne panele grzewcze - system grzewczy i chłodzący

aktualizacja: 02-03-2017, 11:46 – artykuł promocyjny


Ścienne panele grzewcze SANHA to system grzania i chłodzenia, zapewniający wyjątkowy komfort mieszkania, prosty montaż, znacznie większą efektywność energetyczną dzięki niższej temperaturze pomieszczenia. System ten można stosować zarówno w nowych budynkach, jak i podczas remontów. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że panele dostarczane są gotowe - z powierzchnią nadającą się do bezpośredniego tapetowania lub malowania.

 

SANHA - ścienny panel grzewczy

 

 

Budowa

 

Ścienne panele grzewcze SANHA to gotowy element, który montuje się podobnie jak grzejniki płytkowe. Składa się z ocynkowanej ramy z blachy stalowej, wktórą wbudowana jest rura wielowarstwowa (PE-RT/AL/PE-HD) otynkowana specjalną zaprawą przewodzącą ciepło. Element obłożony jest papierem kartonowym.

 

 

Zalety ściennych paneli grzewczych SANHA:

 

  • Wyjątkowy komfort mieszkania

Ścienne panele grzewcze wytwarzają ciepło podobne do ciepła pieca kaflowego dzięki wykorzystaniu ciepła promieniowania w zakrsie IR-C.
Ocieplają również meble i ściany, które nie są bezpośrednio ogrzewane, i oddają ciepło promieniowania.
Panele można również stosować do wychładzania.
Szybka regulacja temperatury dzięki zastosowaniu opatentowanej zaprawy z zawartością węgla.
Można umieszczać w dowolonym położeniu, w zależności od warunków powierzchni mieszkalnej.
 

  • Bardzo prosty montaż

Ścienne panle grzewcze dostarczane są gotowe, z powierzchnią nadającą się do bezpośredniego malowania lub tapetowania.
Instalator może wykonac wszystkie prace od montażu po przyłączenie do systemu grzewczego.
Ścienne panele grzewcze można rozmieścić podobnie jak normalne grzejniki. Można osiagnąć maks. moc wynoszącą 210 W/m2. Panele działaja niskotemperaturowo (maks. TV 60°C)
Ścienne panele grzewcze można montować na murze, ścianach drewnianych i w konstrukcjach nośnych suchej zabudowy, jak również na pochyłych sufitach.
Panele mozna montowac poziomo i pionowo, a przyłącza mogą znajdowac się na górze lub na dole.
4 rodzaje długości umożliwiają różnorakie rozwiązania.
Ścienne panele grzewcze mogą stanowić uzupełnienie dla ogrzewania konwencjonalnymi grzejnikami lub całkowicie je zastąpić.
 

  • Znacznie większa efektywność energetyczna

Dzięki ciepłu promieniowania średnią temperaturę pomieszczenia można utrzymywac o ok. 3-4°C niżej. Już samo to oznacza oszczędność 15-20% kosztów ogrzewania.
Ścienne panele grzewcze można łączyć zarówno z wszystkimi konwencjonalnymi, jak również wszystkimi nowoczesnymi systemami grzewczymi, np. pompami cieplnymi itd.
Ogrzewanie niskotemperaturowe jest wyżej oceniane w świadectwie charakterystyki energetycznej budynku niż konwencjonalne rozpraszacze ciepła.
Dzięki temu, że panele szybko się nagrzewają, można dostosowac intensywność ogrzewania ściśle do potrzeb.
 

  • Szczególnie przyjazne dla zdrowia

Ścienne panele grzewcze są dobrze tolerowane przez alergików, ponieważ konwekcja praktycznie nie występuje i nie dochodzi też prawie wcale do zawirowań kurzu.
Dzięki ogrzewanym, a tym samym suchym, ścianom zapobiega się powstawaniu pleśni, często występującej w odnowionym starym budownictwie.
Oprócz czysto zdrowotnego aspektu zapewnia to także istotną ochronę substancji budowlanej.
Dzięki zastosowaniu ciepło promieniowania nie powstaje niezdrowe, suche powietrze.
Stosowane ekologicznie wartościowe tworzywa z naturalnych i miejscowych źródeł przyczyniają się również do zdrowych warunków mieszkalnych.

 

 

SANHA - ścienne panele grzewcze

 

 

Rozmieszczenie i planowanie ściennych paneli grzewczych

 

Ścienne panele grzewcze SANHA nadają się zarówno do użytku w nowych budynkach, jak i starszych, remontowanych budynkach. Z paneli może się składac cała instalacja grzewcza mieszkania lub można je stosować w połączeniu z innymi systemami ogrzewania powierzchniowego i/lub konwencjonalnymi systemami grzewczymi. W odpowoednich warunkach możliwe jest również chłodzenie powierzchni za pomocą paneli.Pozycje montażu


Ścienne panele grzewcze SANHA można za pomocą odpowiedniego zestawu do mocowania zamontować pionowo lub poziomo.

 

Sanha - ściennne panele grzewcze montaż

 

Panele można montować zarówno na murze, jak i ścianach drewnianych czy metalowych konstrukcjach nośnych. Można je zamieścić na ścianach zewnętrznych lub wewnętrznych (zgodnie z EnEv, niemieckim Rozporządzeniem w sprawie oszczędzania energii). Panele można również bezproblemowo zamontować na pochyłych sufitach o kącie nachylenia wynoszącym co najmniej 45°.

 

Sanha - ściennne panele grzewcze montaż

 


Połączenie równoległe i szeregowe

W przypadku umieszczenia kilku paneli w jednym pomieszczeniu można połączyc je zarówno równolegle, jak i szeregowo.


Połączenie równoległe
W przypadku połączenia równoległego nalezy zwrócić uwagę na to, aby mozliwe było osobne odcięcie każdego panelu. Stosowane urządzenia odcinające muszą być wyposażone w przyrząd regulujący i spustowy/płukający aby możliwe było wykonanie prawidłowego wyrównania hydraulicznego i odpowietrzania/płukania.

 

Sanha - połaczenie równoległe ściennych paneli grzewczych

 


Połączenie szeregowe

W przypadku połączenia szeregowego wymagany jest tylko centralny przyrząd odcinający/regulujący i przyrząd spustowy/płukający dla całej grupy paneli. Podczas kalkulacji sieci przewodów i wyrównania hydraulicznego należy uwzględnić wyższą stratę ciśnienia oraz or przewodu łączącego i złączek. Współczynnik oporu i straty ciśnienia w przypadku rur MultiFit® i złączek 3fit®-Press znajdują się w tabelach technicznych.
 

Sanha - połaczenie szeregowe ściennych paneli grzewczych

 


Warunki montażu


Aby uniknąć rozprężenia paneli, powierzchnia ściany, na któej montowany jest panel, musi byc względem tolerancji kątów i równości odpowiadać wymaganiom DIN 18 202. Nierówne ściany można wyrównać za pomocą konstrukcji ściennej z lekkich materiałów, łat wyrównawczych lub tynku wyrównawczego.Konstrukcja nośna musi odznaczać się wystarczającą trwałością i sztywnością zgodnie z wymaganiami dla suchej zabudowy zgodnie z DIN 4103, aby mogła utrzymac panele. Ściana musi być nośna, wolna od zanieczyszczeń i pozbawiona luźnych części. Instalacja sanitarna i lektryczna musi być zamknięta, a szczeliny wentylacyjne muszą być wypełnione. Trzeba uważać na rury i przewody elektryczne występujące w ścianie. Jeśli to możliwe, montaż paneli powinien mieć miejsce przed położeniem jastrychu, aby możliwe było położenie przewodów przyłączeniowych pod jastrychem.Izolacja cieplna


W przypadku ścian zewnętrznych należy przestrzegać wymagań niemieckiego rozporządzenia EnEv, dotyczącej izolacji cieplnej budynków. Jeśli współczynnik przenikania ciepła U ściany zewnętrznej przekracza 0,45 W/m2K, to zaleca się montaż z zastosowaniem dodatkowej izolacji. W przypadku ścian wewnętrznych dodatkowa izolacja nie jest wymagana. Należy uważać na przenikanie ciepła do nieogrzewanych pomieszczeń.

 

 

Obróbka i montaż ściennych paneli grzewczych

 

Ścienne panele grzewcze SANHA można dzięki ich wymiarom (62,5 cm szerokości; 2,5 cm głębokości; 75 cm, 125 cm, 200 cm i 250 cm długości) optymalnie wbudować do standardowej konstrukcji nośnej ze wspornikami do suchej zabudowy wzgl. zamieścić bezpośrednio na ścianie nośnej za pomocą odpowiednich szyn montażowych. Bezproblemowo można je również umieszczać na skośnych sufitach. Panele można montować pionowo i poziomo. Zagwarantowana jest zatem szybka obróbka, nie dochodzi do strat przebudowanej przestrzeni, a ponadto można szybko z powrotem zamieszkać w pomieszczeniach.

Ścienne panele grzewcze SANHA dostarczane są gotowe i otynkowane, z nawierzchnią nadającą się do bezpośredniego malowania lub tapetowania. Z tego powodu instalator może przy zastosowaniu tego systemu z łatwością wykonać wszystkie prace od montażu po przyłączenie do systemu grzewczego. Dzięki temu nie mają miejsca nieprzyjemne i wymagające dodatkowego nakładu czasu dyskusje między poszczególnymi wykonawcami - to bardzo ważny argument, w szczególności podczas odnawiania czy remontu.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Sanha


Zobacz także
Wieszak grzejnikowy Mikado - ekologiczny design od Jaga

Wieszak grzejnikowy Mikado - ekologiczny design od Jaga

Wygląda jak japońska bierka. Łączy naturalne drewno i designerskie wykończenie,... ¬ więcej...

 
Suszarka elektryczna SUSHI - idealna do każdego wnętrza

Suszarka elektryczna SUSHI - idealna do każdego wnętrza

SUSHI to minimalistyczna i funkcjonalna suszarka elektryczna. Projektanci - Karolina... ¬ więcej...

 
Grzejnik TRICK - bioniczne piękno

Grzejnik TRICK - bioniczne piękno

TRICK to elegancki i intrygujący produkt. Firma INSTAL-PROJEKT stworzyła grzejnik... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

regulus

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj