Junkers - patron


Kotły kondensacyjne - zestawienie oferty producentów

aktualizacja: 12-02-2018, 08:06 – artykuł promocyjny


Wybór rodzaju kotła kondensacyjnego nie ogranicza się do wyboru paliwa grzewczego, a związany jest także z podziałem na modele wiszące i stojące. Oba wybory są powiązane, ponieważ kotły olejowe to wyłącznie kotły stojące, natomiast kotły gazowe kondensacyjne posiadają modele wiszące. Na bazie rodzajów kotłów kondensacyjnych możemy w prosty sposób sporządzić ich ranking. Kocioł może ogrzewać wodę do c.o. lub też pełnić dwie funkcje: ogrzewać dom i przygotowywać ciepłą wodę użytkową, stąd nazwy jedno i dwufunkcyjny.

 

 

Kotły kondensacyjne wiszące

 

To przeważnie kotły wiszące gazowe. Główne zalety to szybki i sprawny montaż gotowego już kotła w zestawie z kompletem dobranych elementów montażowych. Takie rozwiązanie wpływa na estetyczny wygląd urządzenia. Gładka obudowa i kompaktowe rozmiary sprawiają, że wiszący kocioł kondensacyjny wtapia się w wystrój łazienki czy kuchni, a nawet przedpokoju. Z drugiej strony, skomplikowana struktura urządzenia wiszącego jest bardziej podatna na usterki w porównaniu z kotłami stojącymi. Niezaprzeczalną zaletą jest oszczędność miejsca, jeżeli kocioł wiszący ma wbudowany zasobnik, pod nim jest przestrzeń, którą można dowolnie wykorzystać.

 

 

Kotły kondensacyjne stojące

 

Stojące kotły kondensacyjne to zarówno kotły kondensacyjne gazowe, jak i kotły kondensacyjne olejowe. W tym przypadku główną zaletą jest możliwość wyboru rodzaju paliwa grzewczego, której brak w przypadku kotłów wiszących. Jest to ważne szczególnie gdy przyłączenie do sieci gazu ziemnego jest niemożliwe bądź  jest kwestią sporną. Kotły stojące kondensacyjne zapewniają możliwość korzystania z oleju opałowego. Inną zaletą, częstokroć podkreślaną przez specjalistów i samych użytkowników jest fakt, że kondensacyjne kotły stojące są bardzo trwałe i solidne, gwarantują jakość na lata. Minusem mogą być spore rozmiary niektórych modeli kotłów stojących kondensacyjnych. Jednak istnieją także modele kompaktowe, na które łatwiej znaleźć miejsce.

 

 

Kotły olejowe kondensacyjne

 

Główną zaletą kotłów kondensacyjnych olejowych jest fakt, iż można je zastosować tam, gdzie nie istnieje możliwość przyłączenia budynku do sieci gazu ziemnego. Pozwalają one zatem uniknąć związanych z tym wydatków. Ponadto kotły te wykorzystując proces kondensacji pary wodnej zawartej w spalinach, podobnie jak kotły kondensacyjne gazowe potrafią osiągać sprawność ponad 100%. Kondensacja jest możliwa dzięki zastosowaniu w budowie kotła olejowego kondensacyjnego specjalnej stali nierdzewnej z dodatkiem chromu, niklu i molibdenu. Nowoczesne kotły olejowe kondensacyjne mogą współpracować zarówno z ogólnodostępnym olejem opałowym, jak i  z olejem o obniżonej zawartości siarki. Instalacje z ich udziałem wzbogacona o kolektory słoneczne zapewni wyjątkowo sprawny system grzewczy.

Wadą kotłów olejowych jest fakt, że zaoszczędzone  na przyłączeniu do gazociągu pieniądze należy wydać na zamontowanie (najczęściej pod ziemią) zbiornika na olej, który będzie trzeba regularnie uzupełniać. Oprócz pamiętania o zamawianiu w porę dostawy oleju warto jest być obecnym przy jego nalewaniu i sprawdzić jego jakość. Inną wadą kotłów olejowych kondensacyjnych jest fakt, że osiągają one sprawności nieco niższe niż gazowe kotły kondensacyjne.

 

 

Kotły gazowe kondensacyjne

 

Mimo problemu z podłączeniem do sieci gazowej, zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że zwracają się jego koszty dzięki wysokiej wydajności kotła kondensacyjnego gazowego, a przede wszystkim nie trzeba się wówczas martwić o dostawy paliwa grzewczego, tak jak jest to w przypadku kotłów olejowych kondensacyjnych. Zaletą jest ich niezwykle wysoka wydajność (nawet 109%) oraz komfort obsługi. Podobnie jak olejowe kotły kondensacyjne, także i kotły gazowe kondensacyjne wykonane są ze specjalnie dobranej stali nierdzewnej.

 

 

Przegląd oferty kotłów kondensacyjnych

 

Junkers - kocioł kondensacyjny Cerapur Acu Smart ZWSB 30-4A Producent: Junkers  
Model: Cerapur Acu Smart ZWSB 30-4A 
Sposób montażu: wiszący 
Sposób pracy: Dwufunkcyjny ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody
Sprawność (%): do 108,8%
Rodzaj palnika: Z płynną modulacją, stal szlachetna
Komora spalania: Kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania
Pojemność kotła (l): 7
Ciężar kotła (kg): 78 
Wymiary:
Wysokość (mm): 880
Szerokość (mm): 600
Głębokość (mm): 480 
Cena: 9273 PLN brutto

Informacje dodatkowe:
 • Moc kotła na cele ogrzewania 24 kW, na cele ciepłej wody 30 kW.
 • Wysoki komfort c.w.u., wydajność do 16,6 l/min (690 l/h przy Δt 35 K). Możliwość podłączenia cyrkulacji c.w.u.
 • Bogate wyposażenie podstawowe: automatyka Bosch Heatronic® 4, regulacja pogodowa z opcjonalnym czujnikiem temperatury zewnętrznej, czytelny wielofunkcyjny wyświetlacz, funkcja Solar ControlUnit Inside, funkcja komfort/Eco, tryby lato/zima, ochrona przeciw zamarzaniu,  zabezpieczenie przed zablokowaniem pompy, automatyczna blokada taktowania,  autodiagnostyka, funkcje serwisowe
 • Wbudowany zasobnik wężownicowy c.w.u. 48 l
 • pompa 3-stopniowa c.o., zawór 3-drogowy, dwa naczynia przeponowe (c.o. i c.w.u.), automatyczny odpowietrznik, manometr, płyta montażowa z zaworami odcinającymi, adapter powietrzno-spalinowy, komplet zabezpieczeń.
 • Współpraca z systemami regulacji serii Fx
 • Niewielka powierzchnia zabudowy, łatwa obsługa, łatwy i szybki montaż, możliwość instalacji w układach kaskadowych, cicha praca


   
Junkers - kocioł kondensacyjny Cerapur Smart ZSB/ZWB...-3C Producent: Junkers  
Model: Cerapur Smart ZSB/ZWB…-3C
Sposób montażu: wiszący 
Sposób pracy: Dwufunkcyjny lub jednofunkcyjny fabrycznie przygotowany do współpracy z zasobnikiem ciepłej wody lub jednofunkcyjny
Sprawność (%): do 107,4
Rodzaj palnika: Z płynną modulacją, stal szlachetna
Komora spalania: Kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania
Pojemność kotła (l): 3
Ciężar kotła (kg): 41-44
Wymiary:
Wysokość (mm): 850
Szerokość (mm): 400
Głębokość (mm): 370 
Cena: Od 5952 do 7527 PLN brutto

Informacje dodatkowe:
 • Trzy modele w typoszeregu. Dwa jednofunkcyjne o mocach nominalnych 14 i 22 kW przygotowane do współpracy z zasobnikami ciepłej wody. Jeden model dwufunkcyjny o mocy 22 kW na c.o. i 28 kW na c.w.u.
 • Bogate wyposażenie podstawowe: automatyka Bosch Heatronic® 3, czytelny wielofunkcyjny wyświetlacz, funkcja Solar ControlUnit Inside, funkcja komfort/Eco, tryby lato/zima, ochrona przeciw zamarzaniu,  zabezpieczenie przed zablokowaniem pompy, automatyczna blokada taktowania,  autodiagnostyka, funkcje serwisowe.
 • Pompa 3-stopniowa, zawór 3-drogowy, naczynie przeponowe, automatyczny odpowietrznik, manometr, płyta montażowa z zaworami odcinającymi, adapter powietrzno-spalinowy, komplet zabezpieczeń, wymiennik c.w.u. ze stali szlachetnej (wersja ZWB).
 • Współpraca z systemami regulacji serii Fx.
 • Niewielka powierzchnia zabudowy, łatwa obsługa, łatwy i szybki montaż, możliwość instalacji w układach kaskadowych, cicha praca.


   
Buderus - kocioł kondensacyjny Logmax plus GB 172 T Producent: Buderus
Model: Logamax plus GB 172 T
Sposób montażu: stojący
Sposób pracy: Dwufunkcyjny ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody
Sprawność (%): do 109
Rodzaj palnika: Modulowany, stal nierdzewna
Komora spalania: Kondensacyjny, zamknięta komora spalania
Pojemność kotła (l): 7
Ciężar kotła (kg): 108-166
Wymiary:
Wysokość (mm): 1515-1860
Szerokość (mm): 600
Głębokość (mm): 600 
Cena: 9273 PLN: Od 13529 do 19679 PLN brutto

Informacje dodatkowe:
 • Siedem modeli ze zintegrowanymi zasobnikami warstwowymi c.w.u., podgrzewaczami pojemnościowymi i biwalentnymi 100, 120, 150, 210 l zapewniającymi wysoki komfort użytkowania ciepłej wody.
 • Moce nominalne na potrzeby grzewcze 14, 20 i 24 kW. Intuicyjny sterownik kotła BC25 z czytelnym wyświetlaczem LCD, regulacja kotłowa lub pogodowa z dodatkowym czujnikiem temp. zewnętrznej, funkcje „booster” i „ciepły start”, menu serwisowe, funkcja optymalizacji zysków solarnych dla c.w.u., funkcja Booster zwiększająca moc grzewczą na cele c.w.u. Bogate wyposażenie m.in.  pompa elektroniczna c.o. (klasa A – oszczędność energii elektrycznej do 150kWh/rok), pojemne naczynie wzbiorcze 12 l, automatyczny odpowietrznik, adapter do szybkiego podłączenia przewodów powietrzno-spalinowych.
 • Modele z GB172T..SR - kompletnie wyposażone do współpracy z systemami kolektorów słonecznych (m.in. solarna grupa pompowa, solarne naczynie wzbiorcze 18 l, moduł regulacji solarnej SM10).
 • Współpraca z Logamatic EMS (Energy Management System) specjalistycznym systemem zarządzania energią zorientowanym na wydajną, oszczędną i spójną pracę całej instalacji grzewczej, a także łatwą i wygodną obsługę.
 • Współpraca z systemem regulacji serii Logamatic 4000.
 • Kompaktowe wymiary i prestiżowy wygląd.

 
Buderus - kocioł kondensacyjny Logamax plus GB 162 T Producent: Buderus
Model: Logamax plus GB 162
Sposób montażu: wiszący
Sposób pracy: Jednofunkcyjny do współpracy z podgrzewaczem pojemnościowym ciepłej wody
Sprawność (%): do 110,9
Rodzaj palnika: Modulowany, ceramiczny
Komora spalania: Kondensacyjny, zamknięta komora spalania
Pojemność kotła (l): 2,5 - 4,0
Ciężar kotła (kg): 45-48
Wymiary:
Wysokość (mm): 695
Szerokość (mm): 520
Głębokość (mm): 465
Cena: 9273 PLN: Od 9650 do 15361 PLN brutto
Informacje dodatkowe:
 • Cztery modele o zróżnicowanych mocach nominalnych 15, 25, 35, 45 kW. Intuicyjny sterownik kotła BC10 z czytelnym wyświetlaczem, regulacja kotłowa, funkcje „booster” i „ciepły start”, menu serwisowe.
 • Skrajnie wysokie sprawności i żywotność dzięki innowacyjnej technologii ALUplus (proces polimeryzacji plazmowej elementów wymiennika ciepła. Wysoka efektywność wymiany ciepła na małej powierzchni dzięki skrętnemu przepływowi w rurach ożebrowanych.
 • ETAplus inteligentny i oszczędny tryb pracy palnika. Elastyczność i dodatkowa oszczędność energii elektrycznej dzięki systemowi FLOWplus. Oszczędna praca modulowanej pompy c.o. klasy energetycznej A względem mocy oraz różnicy ciśnień. Samoczynna regulacja pompy umożliwia automatyczne dopasowanie się kotła do instalacji.
 • Współpraca z Logamatic EMS (Energy Management System) specjalistycznym systemem zarządzania energią zorientowanym na wydajną, oszczędną i spójną pracę całej instalacji grzewczej, a także łatwą i wygodną obsługę. Współpraca z systemem regulacji Logamatic 4000.
 • Brak wymagań odnośnie minimalnego przepływu.
 • Niska emisja dźwięku dzięki wewnętrznej izolacji obudowy.
 • Niska emisja tlenków węgla i azotu w spalinach


 
Immergas - kocioł kondensacyjny Victrix 26 2I

Producent: Immergas Polska Sp. z o.o.
Model: VICTRIX 26 2I
Sposób montażu:
wiszący
Sposób pracy: dwufunkcyjny przepływowy
Sprawność (%): do 108,1
Moc (kW): 3-23,6 c.o. / 3-26 c.w.u.
Rodzaj palnika: PRE-MIX
Komora spalania: zamknięta
Pojemność wodna kotła (l): 5,7
Ciężar kotła (kg): 39 - 42,4
Wymiary:
Wysokość (mm): 795
Szerokość (mm): 440

Głębokość (mm): 250
Cena: 5720 zł netto
Gwarancja: 5 lat
Dodatkowe cechy:

 • najnowocześniejsza technologia kondensacyjna z wymiennikiem ze stali nierdzewnej
 • oszczędności w zużyciu gazu oraz energii elektrycznej
 • bardzo niska emisja szkodliwych substancji dzięki technologii kondensacyjnej
 • urządzenia zakwalifikowane do klasy 5 - najbardziej ekologicznych wg normy UNI EN 297 oraz UNI EN 483 (europejskie standardy kwalifikacji).
 • szerokie możliwości regulacji temperatur poprzez współpracę z sterownikiem CARV2 i sondą zewnętrzną z dowolnego pomieszczenia, dzięki przeniesieniu funkcji sterowania z panelu kotła na sterownik
 • kompaktowe wymiary – tylko 25 cm głębokości
 • elegancki i intuicyjny panel sterujący
 • najwyższa jakość i żywotność urządzenia potwierdzona 5 letnim okresem gwarancji
   

 

Immergas - kocioł kondensacyjny Hercules Solar

Producent: Immergas Polska Sp. z o.o.
Model: HERCULES SOLAR 26 1A
Sposób montażu:
stojący
Sposób pracy: Dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. fabrycznie przystosowany do współpracy z kolektorami słonecznymi
Sprawność (%): do 108,8
Moc (kW): 3-23,6 c.o. / 3-26 c.w.u.
Rodzaj palnika: PRE-MIX
Komora spalania: zamknięta
Pojemność wodna kotła (l): 12
Ciężar kotła (kg): 193,8 - 404,4
Wymiary:
Wysokość (mm): 1970
Szerokość (mm): 600

Głębokość (mm): 750
Cena: 18 190 zł netto
Gwarancja: 5 lat
Dodatkowe cechy:

 • wbudowany systemem solarny do produkcji ciepłej wody
 • wbudowany zasobnik c.w.u o poj. 200 l wykonany ze stali INOX
 • bardzo wysoka funkcjonalność i wszechstronność pracy - kocioł może obsługiwać aż 3 niezależne strefy grzewcze, w tym dwie niskotemoperaturowe (podłogowe) za pomocą opcjonalnych zestawów montowanych wewnątrz obudowy
 • sterowanie pogodowe wszystkich stref grzewczych za pomocą jednej systemowej sondy zewnętrznej; niezależnie ustawiane krzywe grzewcze dla każdej strefy
 • zainstalowane pompy sterowane elektronicznie o obniżonym zużyciu energii
 • funkcja codziennej autodiagnostyki elektroniki kotła
 • funkcja automatycznego odpowietrzania instalacji grzewczej
 • automatyczna funkcja antylegionella (termiczna dezynfekcja zasobnika c.w.u.)
 • duży, podświetlany, czytelny wyświetlacz
 • proste w obsłudze, intuicyjne menu
 • bardzo niska emisja szkodliwych substancji dzięki technologii kondensacyjnej – urządzenia zakwalifikowane do klasy 5 - najbardziej ekologicznych wg normy UNI EN 297 oraz UNI EN 483 (europejskie standardy kwalifikacji)
 • najwyższa jakość i żywotność urządzenia potwierdzona 5-letnim okresem gwarancji


 
Ferroli DIVACONDENS Producent: Ferroli
Model:
 DIVACONDENS F24
Sposób montażu: wiszący
Sposób pracy: dwufunkcyjny
Sprawność (%): do 103,5%
Moc znamionowa (kW): 24
Rodzaj palnika: ze stali nierdzewnej zapewniający cichą pracę
Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania  (%): 87 Poziom mocy akustycznej (dB): 57 Emisja NOx (mg/kWh): 130
Klasa efektywności energetycznej podgrzewania wody: A
Dzienne zużycie energii elektrycznej
(kWh): 0,099
Roczne zużycie energii elektrycznej
(kWh): 22
Efektywność energetyczna podgrzewania wody
(%): 82
Dzienne zużycie paliwa
(kWh): 24,156
Roczne zużycie paliwa
(GJ) 19
Ciężar kotła bez wody (kg):
35
Wymiary (mm):
 400 x 680 x 330
Zalety:
 • jeden z najtańszych gazowych kotłów kondensacyjnych na rynku
 • Modulacja mocy palnika w całym zakresie pracy
 • Aluminiowy wymiennik kondensacyjny
 • Wymiennik c.w.u. ze stali nierdzewnej
 • Energooszczędna pompa obiegowa
 • Pełna autodiagnostyka
 • Ochrona przeciwzamrożeniowa kotła
 • możliwość obsługi przy pomocy smartfonu i zdalnego nadzoru Julia
 • 5 lat gwarancji
   
Ferroli BLUEHELIX B S K 100

Producent: Ferroli
Model:
BLUEHELIX B S 32 K 100
Sposób montażu: stojący
Sposób pracy: jednofunkcyjny ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. ze stali nierdzewnej (poj. 100 l)
Sprawność (%): do 108,8%
Moc cieplna (kW): 32
Rodzaj palnika: sferyczny palnik ze stali nierdzewnej z wstępnym mieszaniem

Klasa efektywności energetycznej [ErP]:
Grzanie: A
c.w.u.: A
Wydajność c.w.u.:
Δt 30°C (l/10 min): 270
Δt 30°C (l/h): 1000
Ciśnienie pracy c.o. Maks. (bar): 3
Ciśnienie c.w.u. Maks. (bar): 9
Wymiary Szer. x Wys. x Gł. (mm): 500 x 1500 x 535
Masa kotła bez wody (kg): 86
Zalety:
 • Innowacyjny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej AISI 316 Ti
 • Wysoki komfort przygotowania c.w.u. dzięki zastosowaniu dualnej wężownicy INOX
 • Maksymalna długość systemu kominowego (Ø 80/125) aż 28 metrów!
 • Modulacja mocy palnika w całym zakresie pracy
 • Wbudowana automatyka pogodowa z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym
 • Kocioł przystosowany do współpracy z zasobnikami c.w.u.
 • Energooszczędna pompa obiegowa
 • Pełna autodiagnostyka
 • Programowana ochrona przeciw bakteriom Legionella
 • Ochrona przeciwzamrożeniowa kotła
 • Zabezpieczenie przed zbyt niskim ciśnieniem w instalacji
 • Możliwość zasilania gazem ziemnym lub LPG
 • Izolacja termoakustyczna
 • Łatwy i szybki montaż
 • 5 lat gwarancji

   
SBS - kocioł kondensacyjny Keller Windsor Blujet

Producent: SBS
Model: kocioł kondensacyjny KELLER WINDSOR BLUJET 25 - dwufunkcyjny
Moc cieplna przy temp. 80/60°C (kW): 2,8 - 24,5
Moc cieplna przy temp. 50/30°C (kW): 3,0 - 27
Sprawność użyteczna kotła dla częściowego obciążenia i temp. wody powrotnej 30°C (%): 107,8
Sprawność użyteczna kotła przy znamionowym obciążeniu i śr. temp. wody kotłowej 70°C (%): 97,6
Zakres modulacji (%): 11-100
Max. ciśnienie wody w obiegu c.o. (MPa): 0,3
Max. temperatura pracy c.o. (°C ): 100
Pojemność naczynia wzbiorczego (l): 8

Wymiary (mm): 750x400x334
Pobierana moc elektryczna (W): 200
Rodzaj napięcia elektrycznego (V): 230
Informacje dodatkowe:
 • niski poziom hałasu - poniżej 42dB
 • nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem elektronicznym
 • odczyt historii błędów na wyświetlaczu
 • pompa z automatycznym odpowietrznikiem
 • sterowanie pogodowe, ogrzewanie podłogowe
 • dostosowany do pracy w układach solarnych, kaskadowych, wspomaga pracę pomp ciepła
 • wysoki komfort ciepłej wody użytkowej
 • wbudowany zawór trójdrożny

 
kocioł Pulsator 60

Producent: Auer Polska
Model: Kocioł pulsacyjny PULSATOR 60kW
Moc cieplna przy temp. 80/60°C (kW): 59
Moc cieplna przy temp. 50/30°C (kW): 65
Sprawność [PCI]: do 109%
Poziom hałasu (dB): 44,5
Wymiary WxSxG (mm): 1366 x 530 x 655
Waga (kg): 150
Sterowanie i programowanie: Sterowanie dla 3 odrębnych obiegów, czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury wewnętrznej, czujnik c.w.u., programacja tygodniowa/24h, tryb wakacyjny
Informacje dodatkowe:

 • kocioł pulsacyjny nie wymaga regulacji i czyszczenia. Oznacza to znaczne oszczędności w każdym sezonie grzewczym.
 • bardzo prosta budowa kotła i doskonała jakość użytych materiałów (inox 316L) zapewniają funkcjonowanie kotła przez dużo dłuższy okres niż w przypadku kotłów z palnikiem
 • bogaty standard wyposażenia: standardowe sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych, czujnik temperatury wewnętrznej z jej dodatkową korekcją, czujnik pogodowy.
 • PULSATOR to najbardziej ekologiczne urządzenie gazowe (dla kotła o mocy 20kW emisja 10mg NOx/kWh). Doskonale współpracuje z alternatywnymi źródłami ciepła i może być zasilany zarówno gazem ziemnym jak i LPG.
LEILA MIXTE

Producent: Auer Polska
Model: Leila Mixte
CIEPŁA WODA UŻYTKOWA
Moc modulowana kW: 8 do 30
Wydajność wody ?T30 (l/min): 14,5
Zakres temperatury wody użytkowej °C: 40-60
Maksymalne ciśnienie obiegu sanitarnego (bary): 7
OGRZEWANIE
Moc 50°C / 30°C (kW): 26,4
Moc 80°C / 60°C (kW): 24
Sprawność PCI 38 / 30: 109%


Zużycie gazu:
Gaz naturalny (m3/h): 2,59
Propan (kg/h): 1,97
Min. / max. ciśnienie obiegu ogrzewania (bary): 0,5 / 3
Zakres regulacji temperatury °C: 30 / 85
Pojemność naczynia wzbiorczego (l): 8
Wymiary WxSxG (mm): 741 x 460 x 285
Waga (kg): 47
Zasilanie elektryczne: 230V - 50Hz
Zużycie energii elektrycznej (W): 115
Informacje dodatkowe:
 • zgrupowanie wszystkich elementów w jednym miejscu, zapewnia maksymalnie łatwy dostęp do każdego z nich i zmniejszenie wymiarów zewnętrznych kotła.
 • Eleganckie wzornictwo i kompaktowe wymiary kotła sprawiają, że doskonale komponuje się on we wnętrzu każdego domu.
 • Obsługa kotłów serii LELIA jest bardzo prosta. Panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem umożliwia instynktowne sterowanie i precyzyjnie przekazuje dane z komputera. LELIA wyposażona jest standardowo w czujnik pogodowy.

 
Saymon - kocioł kondensacyjny typu BK Producent: P.H.U Saymon Sp. z o.o.
Model: kocioł kondensacyjny typu BK 50
Moc znamionowa: 30 - 49
Max ciśnienie robocze: 3
Pojemność wodna: 95
Temperatura spalin - olej i gaz: 20-45
Średnica wylotu spalin/długość czopucha: 80/125
Komora spalania: Kondensacyjny
Pojemność wymiennika ciepła (l): 3,8 - 5,6
Ciężar kotła (kg): 300
Wymiary:
Wysokość (mm): 1400
Szerokość (mm): 630
Głębokość (mm): 1880
Informacje dodatkowe:
 • z wentylatorowym palnikiem olejowym lub gazowym
 • Korpus komory spalania i wymiennika kondensacyjnego kotła wykonane są z wysokogatunkowej stali
 • Ekstremalnie wysoka sprawność

 
MCR3 24/28 MI

Producent: De Dietrich
Model: MCR3 24/28 MI
Znamionowa moc cieplna: 6,1-24,8 kW
Funkcje: naścienny gazowy kocioł kondensacyjny 2-funkcyjny wstępnie wyregulowany fabrycznie,ogrzewanie c.o. i c.w.u.
Sprawność (%): przy 30% obciążenia do 109,2 %
System: powietrze/gaz
Moc grzewcza
w kW - 6,1-24,8
Maksymalna temperatura zasilania - 90o C
Wymiary: dł/szer/wys - 370 x 550 x 360 mm
Masa w kg: 25

Informacje dodatkowe:
 • niska emisja zanieczyszczeń NOX<60 mg/kWh
 • kompaktowy, monoblokowy wymiennik o wysokiej sprawności, odlewany ze stopu aluminiowo-krzemowego wyjątkowo odporny na osadzanie się kamienia kotłowego, z unikalną 8-letnią gwarancją
 • moduł powietrze/gaz zawierający palnik gazowy modulujący w zakresie 24 do 100% mocy z klapą zwrotną do pracy z systemami odprowadzania spalin pod ciśnieniem, jednostkę centralną, venturi, wentylator z tłumikiem zasysania powietrza oraz przewód zasilania gazem
 • moduł hydrauliczny zawierający pompę c.o. o wskaźniku, zawór przełączający c.o./c.w.u., duży wymiennik płytowy ze stali nierdzewnej do produkcji c.w.u., zawór bezpieczeństwa c.o. 3 bar, ogranicznik przepływu, detektor przepływu

 
Lumea MPX

Producent: De Dietrich
Model: Lumea MPX 20/24 MI
Znamionowa moc cieplna: 23,4; 29,2 kW
Funkcje: naścienny, dwufunkcyjny gazowy kocioł kondensacyjny segmentu STANDARD, średnioroczna efektywność energetyczna kotła wynosi aż 93%
Sprawność (%): roczna sprawność eksploatacyjna do 109
System: powietrze/gaz
Wymiary: dł/szer/wys - 345/450/763
Masa w kg: 34,5

Informacje dodatkowe:

 • wyposażony w system GAC gwarantujący optymalizację spalania
 • klasa efektywności energetycznej: A dla c.o i c.w.u.
 • prosta i funkcjonalna sterownicza konsola pogodowa z wyświetlaczem LCD
 • niska emisja zanieczyszczeń.

 

Zobacz koniecznie:

 Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Junkers, Immergas, Buderus, EWFE-Polonia, Immergas Polska, P.H.U Saymon, De Dietrich, SBS, Auer Polska


Zobacz także
Grupy pompowe DN20 firmy ESBE

Grupy pompowe DN20 firmy ESBE

Grupy pompowe są urządzeniami, które w jednej zwartej i dobrze izolowanej... ¬ więcej...

 
Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe

Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe

Grupy pompowe łączą w jednej zwartej i dobrze izolowanej obudowie kilka elementów... ¬ więcej...

 
Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu - poznaj sterownik ST-11 Eco Circulation

Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu - poznaj sterownik ST-11 Eco Circulation

Ciepłą wodę chcielibyśmy mieć w kranie przez cały rok. Niestety za wygodne rozwiązania... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj