gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet

   Dragon Kotły

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

GlenDimplex

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers


Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kotły kondensacyjne - zestawienie oferty producentów

aktualizacja: 12-12-2019, 07:26 – artykuł promocyjny


Wybór rodzaju kotła kondensacyjnego nie ogranicza się do wyboru paliwa grzewczego, a związany jest także z podziałem na modele wiszące i stojące. Oba wybory są powiązane, ponieważ kotły olejowe to wyłącznie kotły stojące, natomiast kotły gazowe kondensacyjne posiadają modele wiszące. Na bazie rodzajów kotłów kondensacyjnych możemy w prosty sposób sporządzić ich ranking. Kocioł może ogrzewać wodę do c.o. lub też pełnić dwie funkcje: ogrzewać dom i przygotowywać ciepłą wodę użytkową, stąd nazwy jedno i dwufunkcyjny.

 

ZOBACZ KONIECZNIE >> Instalacja gazowa w domu jednorodzinnym

 

 

Kotły kondensacyjne wiszące

 

To przeważnie kotły wiszące gazowe. Główne zalety to szybki i sprawny montaż gotowego już kotła w zestawie z kompletem dobranych elementów montażowych. Takie rozwiązanie wpływa na estetyczny wygląd urządzenia. Gładka obudowa i kompaktowe rozmiary sprawiają, że wiszący kocioł kondensacyjny wtapia się w wystrój łazienki czy kuchni, a nawet przedpokoju. Z drugiej strony, skomplikowana struktura urządzenia wiszącego jest bardziej podatna na usterki w porównaniu z kotłami stojącymi. Niezaprzeczalną zaletą jest oszczędność miejsca, jeżeli kocioł wiszący ma wbudowany zasobnik, pod nim jest przestrzeń, którą można dowolnie wykorzystać.

 

SPRAWDŹ TAKŻE >> Kocioł gazowy - jaki wybrać, rodzaje, technologie

 

 

Kotły kondensacyjne stojące

 

Stojące kotły kondensacyjne to zarówno kotły kondensacyjne gazowe, jak i kotły kondensacyjne olejowe. W tym przypadku główną zaletą jest możliwość wyboru rodzaju paliwa grzewczego, której brak w przypadku kotłów wiszących. Jest to ważne szczególnie gdy przyłączenie do sieci gazu ziemnego jest niemożliwe bądź  jest kwestią sporną. Kotły stojące kondensacyjne zapewniają możliwość korzystania z oleju opałowego. Inną zaletą, częstokroć podkreślaną przez specjalistów i samych użytkowników jest fakt, że kondensacyjne kotły stojące są bardzo trwałe i solidne, gwarantują jakość na lata. Minusem mogą być spore rozmiary niektórych modeli kotłów stojących kondensacyjnych. Jednak istnieją także modele kompaktowe, na które łatwiej znaleźć miejsce.

 

 

Kotły olejowe kondensacyjne

 

Główną zaletą kotłów kondensacyjnych olejowych jest fakt, iż można je zastosować tam, gdzie nie istnieje możliwość przyłączenia budynku do sieci gazu ziemnego. Pozwalają one zatem uniknąć związanych z tym wydatków. Ponadto kotły te wykorzystując proces kondensacji pary wodnej zawartej w spalinach, podobnie jak kotły kondensacyjne gazowe potrafią osiągać sprawność ponad 100%. Kondensacja jest możliwa dzięki zastosowaniu w budowie kotła olejowego kondensacyjnego specjalnej stali nierdzewnej z dodatkiem chromu, niklu i molibdenu. Nowoczesne kotły olejowe kondensacyjne mogą współpracować zarówno z ogólnodostępnym olejem opałowym, jak i  z olejem o obniżonej zawartości siarki. Instalacje z ich udziałem wzbogacona o kolektory słoneczne zapewni wyjątkowo sprawny system grzewczy.

Wadą kotłów olejowych jest fakt, że zaoszczędzone  na przyłączeniu do gazociągu pieniądze należy wydać na zamontowanie (najczęściej pod ziemią) zbiornika na olej, który będzie trzeba regularnie uzupełniać. Oprócz pamiętania o zamawianiu w porę dostawy oleju warto jest być obecnym przy jego nalewaniu i sprawdzić jego jakość. Inną wadą kotłów olejowych kondensacyjnych jest fakt, że osiągają one sprawności nieco niższe niż gazowe kotły kondensacyjne.

 

 

Kotły gazowe kondensacyjne

 

Mimo problemu z podłączeniem do sieci gazowej, zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że zwracają się jego koszty dzięki wysokiej wydajności kotła kondensacyjnego gazowego, a przede wszystkim nie trzeba się wówczas martwić o dostawy paliwa grzewczego, tak jak jest to w przypadku kotłów olejowych kondensacyjnych. Zaletą jest ich niezwykle wysoka wydajność (nawet 109%) oraz komfort obsługi. Podobnie jak olejowe kotły kondensacyjne, także i kotły gazowe kondensacyjne wykonane są ze specjalnie dobranej stali nierdzewnej.

 

 

Przegląd oferty kotłów kondensacyjnych


Junkers - kocioł kondensacyjny Bosch Condens 7000i

Producent: Junkers  
Model: Bosch Condens 7000i (GC 7000iW 14P)
Sposób montażu: wiszący 
Efektywność energetyczna kotła: 93% (klasa A)
Masa (kg): 43 
Wymiary:
Wysokość (mm): 840
Szerokość (mm): 440
Głębokość (mm): 360 
Poziom mocy akustycznej Lwa [dB]: 47

Informacje dodatkowe:
 • kotły kondensacyjne Bosch Condens GC7000iW to trzy modele o mocach nominalnych 14, 35 i 42 kW dostępne z obudową frontową w kolorze białym (kotły o mocach 14, 24, 35 i 42 kW dostępne są z obudową w kolorze białym, a model o mocy 24 kW w kolorze białym lub czarnym).
 • wszystkie modele wyposażone w modulowaną pompę elektroniczną
 • wszystkie modele wyposażone w zawór trójdrogowy umożliwiający podłączenie i współpracę z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej
 • kocioł stanowi znakomite połączenie nowoczesnego designu oraz najwyższej jakości. 
 • Frontowa obudowa wykonana jest ze specjalnego hartowanego szkła.
 • Kocioł wyposażony jest w czytelny wyświeltacz LCD, a pokrywa z zamknięciem magnetycznym zapewnia niezwykle wygodną obsługę sterownika.
 •  
Junkers - kocioł kondensacyjny Bosch Condens GC9000iWM Producent: Junkers  
Model: Bosch Condens GC9000iWM 30/150
Znamionowa moc cieplna Prated [kW]: 29
Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń ηS [%]: 94
Klasa efektywności energetycznej: A
Poziom mocy akustycznej Lwa [dB]: 49
Efektywność energetyczna podgrzewania wody ηwh [%]:82
Klasa efektywności energetycznej podgrzewania wody: A
Masa (kg): 136 
Wymiary:
Wysokość (mm): 1560
Szerokość (mm): 620
Głębokość (mm): 670 
Informacje dodatkowe:
 • Nowoczesny Design. Fronty ze szkła tytanowego w kolorach białym lub czarnym.
 • Dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem tekstowym
 • Intuicyjna obsługa dzięki prostej strukturze menu i komunikatom w języku polskim.
 • Moce od 20 do 50 kW.
 • Zasobniki od 100 do 210 litrów.
 • Szeroki zakres modulacji nawet 1:10.
 • Pobór mocy w trybie czuwania poniżej 1,5 W.
 • Opcjonalne zestawy hydrauliczne do zabudowy w kotle.
 • Możliwość zabudowy regulatora i modułów automatyki w kotle.


 
Buderus - kocioł kondensacyjny Logmax plus GB 172 T Producent: Buderus
Model: Logamax plus GB 172 T
Sposób montażu: stojący
Sposób pracy: Dwufunkcyjny ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody
Sprawność (%): do 109
Rodzaj palnika: Modulowany, stal nierdzewna
Komora spalania: Kondensacyjny, zamknięta komora spalania
Pojemność kotła (l): 7
Ciężar kotła (kg): 108-166
Wymiary:
Wysokość (mm): 1515-1860
Szerokość (mm): 600
Głębokość (mm): 600 
Cena: 9273 PLN: Od 13529 do 19679 PLN brutto

Informacje dodatkowe:
 • Siedem modeli ze zintegrowanymi zasobnikami warstwowymi c.w.u., podgrzewaczami pojemnościowymi i biwalentnymi 100, 120, 150, 210 l zapewniającymi wysoki komfort użytkowania ciepłej wody.
 • Moce nominalne na potrzeby grzewcze 14, 20 i 24 kW. Intuicyjny sterownik kotła BC25 z czytelnym wyświetlaczem LCD, regulacja kotłowa lub pogodowa z dodatkowym czujnikiem temp. zewnętrznej, funkcje „booster” i „ciepły start”, menu serwisowe, funkcja optymalizacji zysków solarnych dla c.w.u., funkcja Booster zwiększająca moc grzewczą na cele c.w.u. Bogate wyposażenie m.in.  pompa elektroniczna c.o. (klasa A – oszczędność energii elektrycznej do 150kWh/rok), pojemne naczynie wzbiorcze 12 l, automatyczny odpowietrznik, adapter do szybkiego podłączenia przewodów powietrzno-spalinowych.
 • Modele z GB172T..SR - kompletnie wyposażone do współpracy z systemami kolektorów słonecznych (m.in. solarna grupa pompowa, solarne naczynie wzbiorcze 18 l, moduł regulacji solarnej SM10).
 • Współpraca z Logamatic EMS (Energy Management System) specjalistycznym systemem zarządzania energią zorientowanym na wydajną, oszczędną i spójną pracę całej instalacji grzewczej, a także łatwą i wygodną obsługę.
 • Współpraca z systemem regulacji serii Logamatic 4000.
 • Kompaktowe wymiary i prestiżowy wygląd.

 
Buderus - kocioł kondensacyjny Logamax plus GB 162 T Producent: Buderus
Model: Logamax plus GB 162
Sposób montażu: wiszący
Sposób pracy: Jednofunkcyjny do współpracy z podgrzewaczem pojemnościowym ciepłej wody
Sprawność (%): do 110,9
Rodzaj palnika: Modulowany, ceramiczny
Komora spalania: Kondensacyjny, zamknięta komora spalania
Pojemność kotła (l): 2,5 - 4,0
Ciężar kotła (kg): 45-48
Wymiary:
Wysokość (mm): 695
Szerokość (mm): 520
Głębokość (mm): 465
Cena: 9273 PLN: Od 9650 do 15361 PLN brutto
Informacje dodatkowe:
 • Cztery modele o zróżnicowanych mocach nominalnych 15, 25, 35, 45 kW. Intuicyjny sterownik kotła BC10 z czytelnym wyświetlaczem, regulacja kotłowa, funkcje „booster” i „ciepły start”, menu serwisowe.
 • Skrajnie wysokie sprawności i żywotność dzięki innowacyjnej technologii ALUplus (proces polimeryzacji plazmowej elementów wymiennika ciepła. Wysoka efektywność wymiany ciepła na małej powierzchni dzięki skrętnemu przepływowi w rurach ożebrowanych.
 • ETAplus inteligentny i oszczędny tryb pracy palnika. Elastyczność i dodatkowa oszczędność energii elektrycznej dzięki systemowi FLOWplus. Oszczędna praca modulowanej pompy c.o. klasy energetycznej A względem mocy oraz różnicy ciśnień. Samoczynna regulacja pompy umożliwia automatyczne dopasowanie się kotła do instalacji.
 • Współpraca z Logamatic EMS (Energy Management System) specjalistycznym systemem zarządzania energią zorientowanym na wydajną, oszczędną i spójną pracę całej instalacji grzewczej, a także łatwą i wygodną obsługę. Współpraca z systemem regulacji Logamatic 4000.
 • Brak wymagań odnośnie minimalnego przepływu.
 • Niska emisja dźwięku dzięki wewnętrznej izolacji obudowy.
 • Niska emisja tlenków węgla i azotu w spalinach


 
Kocioł gazowy WOLF Producent: Wolf
Model: CGB-2
Sposób montażu:
wiszący
Sposób pracy: współpracuje z zewnętrznym zasobnikiem wody
Sprawność (%): do 110
Moc (kW): 14, 19, 24
Klasa efektywności grzania: A
Komora spalania: zamknięta
Ciężar kotła (kg): 33
Głośność: maks 49 dB

Wymiary:
Wysokość (mm): 790
Szerokość (mm): 440
Głębokość (mm): 378

 • Technologia Standby: minimalne zużycie energii w trybie Standby, oszczędne i inteligentne sterowanie
 • 5 lat gwarancji
gazowo-solarna kondensacyjna centrala grzewcza dwufunkcyjna

Producent: Wolf
Model: CSZ-2R
Sposób montażu:
stojący
Sposób pracy: gazowo-solarna kondensacyjna centrala grzewcza dwufunkcyjna
Moc:
Tryb grzania w (kW) - 14 ; 19 ; 24
Przygotowanie ciepłej wody użytkowej w (kW)- 13,5 ; 22,2 ; 27,1
Klasa efektywności grzania: A+
Ciężar kotła (kg): 160
Głośność: maks 48 dB

Wymiary:
Wysokość (mm): 1850
Szerokość (mm): 600
Głębokość (mm): 1013

 • urządzenie może być bardzo łatwo kontrolowane za pomocą moduł rozszerzenia i zintegrowane w system typu SmartHome
 • Energia słoneczna pozwala na pokrycie przez model CSZ-2R do 60% kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej
 • Technologia Standby: minimalne zużycie energii w trybie Standby, oszczędne i inteligentne sterowanie
 • 5 lat gwarancji
 
Immergas - kocioł kondensacyjny Victrix 26 2I

Producent: Immergas Polska Sp. z o.o.
Model: VICTRIX 26 2l
Sposób montażu:
wiszący
Sposób pracy: dwufunkcyjny przepływowy
Sprawność (%): do 108,1
Moc (kW): 3-23,6 c.o. / 3-26 c.w.u.
Rodzaj palnika: PRE-MIX
Komora spalania: zamknięta
Pojemność wodna kotła (l): 5,7
Ciężar kotła (kg): 39 - 42,4
Wymiary:
Wysokość (mm): 795
Szerokość (mm): 440

Głębokość (mm): 250
Cena: 5720 zł netto
Gwarancja: 5 lat
Dodatkowe cechy:

 • najnowocześniejsza technologia kondensacyjna z wymiennikiem ze stali nierdzewnej
 • oszczędności w zużyciu gazu oraz energii elektrycznej
 • bardzo niska emisja szkodliwych substancji dzięki technologii kondensacyjnej
 • urządzenia zakwalifikowane do klasy 5 - najbardziej ekologicznych wg normy UNI EN 297 oraz UNI EN 483 (europejskie standardy kwalifikacji).
 • szerokie możliwości regulacji temperatur poprzez współpracę z sterownikiem CARV2 i sondą zewnętrzną z dowolnego pomieszczenia, dzięki przeniesieniu funkcji sterowania z panelu kotła na sterownik
 • kompaktowe wymiary – tylko 25 cm głębokości
 • elegancki i intuicyjny panel sterujący
 • najwyższa jakość i żywotność urządzenia potwierdzona 5 letnim okresem gwarancji
   

 

Immergas - kocioł kondensacyjny Hercules Solar

Producent: Immergas Polska Sp. z o.o.
Model: HERCULES SOLAR 26 1A
Sposób montażu:
stojący
Sposób pracy: Dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. fabrycznie przystosowany do współpracy z kolektorami słonecznymi
Sprawność (%): do 108,8
Moc (kW): 3-23,6 c.o. / 3-26 c.w.u.
Rodzaj palnika: PRE-MIX
Komora spalania: zamknięta
Pojemność wodna kotła (l): 12
Ciężar kotła (kg): 193,8 - 404,4
Wymiary:
Wysokość (mm): 1970
Szerokość (mm): 600

Głębokość (mm): 750
Cena: 18 190 zł netto
Gwarancja: 5 lat
Dodatkowe cechy:

 • wbudowany systemem solarny do produkcji ciepłej wody
 • wbudowany zasobnik c.w.u o poj. 200 l wykonany ze stali INOX
 • bardzo wysoka funkcjonalność i wszechstronność pracy - kocioł może obsługiwać aż 3 niezależne strefy grzewcze, w tym dwie niskotemoperaturowe (podłogowe) za pomocą opcjonalnych zestawów montowanych wewnątrz obudowy
 • sterowanie pogodowe wszystkich stref grzewczych za pomocą jednej systemowej sondy zewnętrznej; niezależnie ustawiane krzywe grzewcze dla każdej strefy
 • zainstalowane pompy sterowane elektronicznie o obniżonym zużyciu energii
 • funkcja codziennej autodiagnostyki elektroniki kotła
 • funkcja automatycznego odpowietrzania instalacji grzewczej
 • automatyczna funkcja antylegionella (termiczna dezynfekcja zasobnika c.w.u.)
 • duży, podświetlany, czytelny wyświetlacz
 • proste w obsłudze, intuicyjne menu
 • bardzo niska emisja szkodliwych substancji dzięki technologii kondensacyjnej – urządzenia zakwalifikowane do klasy 5 - najbardziej ekologicznych wg normy UNI EN 297 oraz UNI EN 483 (europejskie standardy kwalifikacji)
 • najwyższa jakość i żywotność urządzenia potwierdzona 5-letnim okresem gwarancji


 
kocioł kondensacyjny Beretta Exclusive Green E 25 CSI Producent: Beretta
Model:
 Exclusive Green E 25 C.S.I.
Sezonowa sprawność grzewcza/klasa efektywności energetycznej: A
Klasa efektywności energetycznej dla funkcji c.w.u.: A
Profil poboru c.w.u.: XL
Moc grzewcza (kW): 20
Poziom głośności (dB): 52
Sezonowa sprawność grzewcza (%): 94
Pobór mocy:
przy pełnym obciążeniu (W): 30
przy częściowym obciążeniu (W): 12
w trybie stand-by (W): 4,3
Waga: 41 kg
Wymiary:
Wysokość (mm): 845
Szerokość (mm): 400
Głębokość (mm): 358 
Zalety:
 • Wbudowany moduł regulacji pogodowej
 • Ciekłokrystaliczny, czytelny wyświetlacz LCD
 • Możliwość indywidualnego programowania parametrów pracy kotła
 • System Automatycznej Regulacji S.A.R.
 • System autodiagnostyki z precyzyjnym określeniem rodzaju ewentualnej usterki poprzez kody błędów
 • Wysoka sprawność do 109,6%
   
kocioł kondensacyjny Beretta MYNUTE GREEN E 25 C.S.I

Producent: Beretta
Model:
 MYNUTE GREEN E 25 C.S.I.
Sezonowa sprawność grzewcza/klasa efektywności energetycznej: A
Klasa efektywności energetycznej dla funkcji c.w.u.: A
Profil poboru c.w.u.: XL
Moc grzewcza (kW): 20
Poziom głośności (dB): 49
Sezonowa sprawność grzewcza (%): 94
Pobór mocy:
przy pełnym obciążeniu (W): 28
przy częściowym obciążeniu (W): 10,1
w trybie stand-by (W): 2,4

 

Waga: 38,4 kg
Wymiary:
Wysokość (mm): 780
Szerokość (mm): 400
Głębokość (mm): 358 
Zalety:

 • Wbudowany moduł regulacji pogodowej
 • Wyświetlacz LCD
 • System Automatycznej Regulacji S.A.R.
 • System autodiagnostyki z precyzyjnym określeniem rodzaju ewentualnej usterki poprzez kody błędów
 • Możliwość sterowania dwoma lub trzema obiegami grzewczymi c.o. (CONNECT AT-BT LE, CONNECT BASE MIX 1 LE lub CONNECT BASE MIX 2 LE)
 • Cykl antyzamarzaniowy
 • Wysoka sprawność do 109,6%

 
SBS - kocioł kondensacyjny Keller Wimdsor S

Producent: SBS
Model: Kocioł kondensacyjny KELLER Windsor S dwufunkcyjny
Moc cieplna przy temp. 50/30°C (kW): 3,0 - 38,8
Sprawność użyteczna kotła dla częściowego obciążenia i temp. wody powrotnej 30°C (%): 109
Sprawność użyteczna kotła przy znamionowym obciążeniu i śr. temp. wody kotłowej 70°C (%): 95
Max. ciśnienie wody w obiegu c.o. (bar): 6
Max. temperatura pracy c.o. (°C ): 95
Pojemność naczynia wzbiorczego (l): 6

Wymiary (mm): 777x400x285
Klasa sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń: A
Informacje dodatkowe:
 • spełniają zaostrzone wymogi unijne dotyczące sprawności energetycznej
 • dodatkowa izolacja dźwiękochłonna zapewniająca wysoki komfort akustyczny – hałas na poziomie zaledwie 48 dB
 • kompaktowy wymiennik ciepła w postaci pojedynczej, spiralnie skręconej wężownicy wykonanej ze stali nierdzewnej – co zmniejsza ryzyko odkładania się kamienia
 • bardzo wysoki komfort c.w.u. – nawet do 19,0 l/min przy ?t=30°C
 • wysokoefektywna pompa obiegowa (EEI≤0,23) – z automatycznym odpowietrznikiem
 • system komunikacji Open-Therm
 • urządzenie dostosowane do pracy w układach solarnych i kaskadowych – możliwa współpraca z pompami ciepła

 
kocioł Pulsator 60

Producent: Auer Polska
Model: Kocioł pulsacyjny PULSATOR 60kW
Moc cieplna przy temp. 80/60°C (kW): 59
Moc cieplna przy temp. 50/30°C (kW): 65
Sprawność [PCI]: do 109%
Poziom hałasu (dB): 44,5
Wymiary WxSxG (mm): 1366 x 530 x 655
Waga (kg): 150
Sterowanie i programowanie: Sterowanie dla 3 odrębnych obiegów, czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury wewnętrznej, czujnik c.w.u., programacja tygodniowa/24h, tryb wakacyjny
Informacje dodatkowe:

 • kocioł pulsacyjny nie wymaga regulacji i czyszczenia. Oznacza to znaczne oszczędności w każdym sezonie grzewczym.
 • bardzo prosta budowa kotła i doskonała jakość użytych materiałów (inox 316L) zapewniają funkcjonowanie kotła przez dużo dłuższy okres niż w przypadku kotłów z palnikiem
 • bogaty standard wyposażenia: standardowe sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych, czujnik temperatury wewnętrznej z jej dodatkową korekcją, czujnik pogodowy.
 • PULSATOR to najbardziej ekologiczne urządzenie gazowe (dla kotła o mocy 20kW emisja 10mg NOx/kWh). Doskonale współpracuje z alternatywnymi źródłami ciepła i może być zasilany zarówno gazem ziemnym jak i LPG.
LEILA MIXTE

Producent: Auer Polska
Model: Leila Mixte
CIEPŁA WODA UŻYTKOWA
Moc modulowana kW: 8 do 30
Wydajność wody ?T30 (l/min): 14,5
Zakres temperatury wody użytkowej °C: 40-60
Maksymalne ciśnienie obiegu sanitarnego (bary): 7
OGRZEWANIE
Moc 50°C / 30°C (kW): 26,4
Moc 80°C / 60°C (kW): 24
Sprawność PCI 38 / 30: 109%


Zużycie gazu:
Gaz naturalny (m3/h): 2,59
Propan (kg/h): 1,97
Min. / max. ciśnienie obiegu ogrzewania (bary): 0,5 / 3
Zakres regulacji temperatury °C: 30 / 85
Pojemność naczynia wzbiorczego (l): 8
Wymiary WxSxG (mm): 741 x 460 x 285
Waga (kg): 47
Zasilanie elektryczne: 230V - 50Hz
Zużycie energii elektrycznej (W): 115
Informacje dodatkowe:
 • zgrupowanie wszystkich elementów w jednym miejscu, zapewnia maksymalnie łatwy dostęp do każdego z nich i zmniejszenie wymiarów zewnętrznych kotła.
 • Eleganckie wzornictwo i kompaktowe wymiary kotła sprawiają, że doskonale komponuje się on we wnętrzu każdego domu.
 • Obsługa kotłów serii LELIA jest bardzo prosta. Panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem umożliwia instynktowne sterowanie i precyzyjnie przekazuje dane z komputera. LELIA wyposażona jest standardowo w czujnik pogodowy.

 
Saymon - kocioł kondensacyjny typu BK Producent: P.H.U Saymon Sp. z o.o.
Model: kocioł kondensacyjny typu BK 50
Moc znamionowa: 30 - 49
Max ciśnienie robocze: 3
Pojemność wodna: 95
Temperatura spalin - olej i gaz: 20-45
Średnica wylotu spalin/długość czopucha: 80/125
Komora spalania: Kondensacyjny
Pojemność wymiennika ciepła (l): 3,8 - 5,6
Ciężar kotła (kg): 300
Wymiary:
Wysokość (mm): 1400
Szerokość (mm): 630
Głębokość (mm): 1880
Informacje dodatkowe:
 • z wentylatorowym palnikiem olejowym lub gazowym
 • Korpus komory spalania i wymiennika kondensacyjnego kotła wykonane są z wysokogatunkowej stali
 • Ekstremalnie wysoka sprawność

 
MCR3 24/28 MI

Producent: De Dietrich
Model: MCR3 24/28 MI
Znamionowa moc cieplna: 6,1-24,8 kW
Funkcje: naścienny gazowy kocioł kondensacyjny 2-funkcyjny wstępnie wyregulowany fabrycznie,ogrzewanie c.o. i c.w.u.
Sprawność (%): przy 30% obciążenia do 109,2 %
System: powietrze/gaz
Moc grzewcza
w kW - 6,1-24,8
Maksymalna temperatura zasilania - 90o C
Wymiary: dł/szer/wys - 370 x 550 x 360 mm
Masa w kg: 25

Informacje dodatkowe:
 • niska emisja zanieczyszczeń NOX<60 mg/kWh
 • kompaktowy, monoblokowy wymiennik o wysokiej sprawności, odlewany ze stopu aluminiowo-krzemowego wyjątkowo odporny na osadzanie się kamienia kotłowego, z unikalną 8-letnią gwarancją
 • moduł powietrze/gaz zawierający palnik gazowy modulujący w zakresie 24 do 100% mocy z klapą zwrotną do pracy z systemami odprowadzania spalin pod ciśnieniem, jednostkę centralną, venturi, wentylator z tłumikiem zasysania powietrza oraz przewód zasilania gazem
 • moduł hydrauliczny zawierający pompę c.o. o wskaźniku, zawór przełączający c.o./c.w.u., duży wymiennik płytowy ze stali nierdzewnej do produkcji c.w.u., zawór bezpieczeństwa c.o. 3 bar, ogranicznik przepływu, detektor przepływu

 
Lumea MPX

Producent: De Dietrich
Model: Lumea MPX 20/24 MI
Znamionowa moc cieplna: 23,4; 29,2 kW
Funkcje: naścienny, dwufunkcyjny gazowy kocioł kondensacyjny segmentu STANDARD, średnioroczna efektywność energetyczna kotła wynosi aż 93%
Sprawność (%): roczna sprawność eksploatacyjna do 109
System: powietrze/gaz
Wymiary: dł/szer/wys - 345/450/763
Masa w kg: 34,5

Informacje dodatkowe:

 • wyposażony w system GAC gwarantujący optymalizację spalania
 • klasa efektywności energetycznej: A dla c.o i c.w.u.
 • prosta i funkcjonalna sterownicza konsola pogodowa z wyświetlaczem LCD
 • niska emisja zanieczyszczeń.

 

Kocioł kondensacyjny - zobacz jaki komin wybrać:

 


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Junkers, Immergas, Wolf, Buderus, Beretta, EWFE-Polonia, Immergas Polska, P.H.U Saymon, De Dietrich, SBS, Auer Polska


Zobacz także
Patent na poprawnie działającą instalację

Patent na poprawnie działającą instalację

Wysoce efektywne źródła ciepła są coraz bardziej popularne, a cechą charakterystyczną... ¬ więcej...

 
Kocioł na ekogroszek Eco Mini od Metalbet

Kocioł na ekogroszek Eco Mini od Metalbet

Kocioł Eco Mini to urządzenie dostępne w asortymencie firmy Metalbet wykonane z... ¬ więcej...

 
Nowoczesny system grzewczy - znakomita inwestycja na długie lata

Nowoczesny system grzewczy - znakomita inwestycja na długie lata

Funkcjonalny system grzewczy to rozwiązanie, dzięki któremu z pewnością... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet