zwiń


testo


Pochłaniacze dymu tytoniowego


Pochłaniacze dymu tytoniowego i wiaty dla palaczy wychodzą naprzeciw rygorystycznym przepisom prawa w naszym kraju i całej UE. Wedle tych przepisów palić nie wolno prawie nigdzie - od miejsc takich przystanki autobusowe, przez lokale gastronomiczne po służbowy samochód. Głównym motywem ustawodawcy było dbanie o zdrowie osób niepalących, wcześniej zmuszanych do palenia biernego. Dzięki pochłaniaczom dymu tytoniowego, oraz wiatom dla palących, problem ten da się ominąć. Pochłaniacz dymu tytoniowego zainstalowany w wyznaczonych częściach restauracji, firm, czy innych instytucji pozwalają uniknąć dymu tytoniowego osobom niepalącym, a zarazem czuć się swobodnie palaczom. Kabiny i wiaty dla palących są higieniczne i przede wszystkim skuteczne, dzięki zainstalowanym w nich pochłaniaczom, nie wypuszczają dymu tytoniowego na zewnątrz, zarazem zapewniając odpowiednią wentylację wewnątrz kabiny.
 

Klimawent - pochłaniacz dymu tytoniowego Smoking Box
fot.: Smoking Box


SMOKING BOX
jest wydzieloną przestrzenią w postaci kabiny dla palaczy, która zapewnia nałogowym palaczom warunki bezstresowego palenia w higienicznych warunkach. Równocześnie chroni osoby niepalące przed biernym paleniem pracujące w tym samym pomieszczeniu. Kabina dla palaczy SMOKING BOX zapewnia skuteczną ochronę osób niepalących w zakładach pracy, uczelniach, hotelach, lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, obiektach służących obsłudze podróżnych oraz innych pomieszczeniach. Wewnątrz jednocześnie mogą się zmieścić cztery osoby. Kabina może stać w dowolnym miejscu, ponieważ nie jest uzależniona od systemu wentylacji budynku.


Budowa


Kabiny dla palących - SMOKING BOX są zbudowane z przeszklonej konstrukcji wykonanej z profi li aluminiowych. Ściany oraz uchylne drzwi ze szkła hartowanego zapewniają bezpieczeństwo, wystarczającą izolację od otoczenia oraz estetykę. W górnej części kabin jest zlokalizowany pochłaniacz dymu PD-1 wraz z bardzo cichym wentylatorem.

Pochłaniacz dymu PD-1 składa się z:
 

  • filtra wysokoskutecznego przeciwpyłowego HEPA klasy H13, wychwytującego cząstki smoliste ze skutecznością 99,95%,
  • filtra z granulowanego węgla aktywnego, pochłaniającego szkodliwe zanieczyszczenia gazowe (nikotyna, tlenek węgla itp.).


W SMOKING BOX powietrze jest zasysane z zewnątrz poprzez szczeliny w konstrukcji nośnej. Po przefi ltrowaniu przez zespół fi ltracyjny PD-1 znajdujący się na górnej części kabiny, powietrze jest usuwane na zewnątrz.
Dostępne są dwie wersje urządzenia: SMOKING BOX i SMOKING BOX-2-DUAL, różniące się wielkością. Kubatura przestrzeni oszklonej SMOKING-BOX wynosi 4 m3, a SMOKING BOX-2-DUAL - 8 m3. Wydajność wentylatora wynosi odpowiednio 480 i 960 m3/h co zapewnia 120 wymian na godzinę. SMOKING BOX-2-DUAL wyposażony jest w dwa wentylatory.

Wewnątrz kabiny znajduje się popielnica samogasząca niedopałki oraz kosz na odpadki. Kabina posiada oświetlenie w suficie załączane automatycznie sensorem ruchu.
Konstrukcja kabiny jest demontowalna, co znacznie ułatwia transport i zmianę miejsca montażu.


Użytkowanie

W trakcie ekspolatcji należy okresowo wymieniać wkłady fi ltracyjne. Czasokres wymiany w przeciętnych warunkach użytkowania wynosi ok. 1 roku.

Kabina jest zgodna z ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych z dnia 8 kwietnia 2010 roku.

Zalety
:
 

  • doskonała filtracja,
  • dowolna lokalizacja wewnątrz budynku,
  • brak uzależnienia od wentylacji budynku.
     

Klimawent - pochłaniacz dymu tytoniowego Smoke Absorber
fot.: Smoke Absorber


SMOKE ABSORBER jest nowoczesną formą pochłaniacza dymu tytoniowego, przeznaczonego do montażu w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu, w którym nawet dwadzieścia osób może jednocześnie palić papierosy nie stwarzając przy tym żadnych uciążliwości dla otoczenia. Wyjątkowa skuteczność filtracji, stylistyka urządzenia oraz nowoczesna aranżacja pomieszczenia stanowią eleganckie wyposażenie zakładów pracy, uczelni, hoteli, lokali gastronomiczno-rozrywkowych i obiektów służących obsłudze podróżnych. Urządzenie nie wymaga ingerencji w system wentylacji budynku.
 

Klimawent - Przykład aranżacji SMOKE ABSORBERA w specjalnie wydzielonej przestrzeni wewnątrz budynku
fot.: Przykład aranżacji SMOKE ABSORBERA w specjalnie wydzielonej przestrzeni wewnątrz budynkuBudowa


Pochłaniacz SMOKE ABSORBER składa sie z dwóch segmentów:
 

  • komory filltracyjnej, przykrytej perforowaną ścianą wyciagającą dym tytoniowy,
  • komory wentylatorowej, przykrytej blatem wyposażonym w trzy popielnice samogaszące niedopałki.


Urządzenie jest wyposażone w wysokoskuteczne filltry przeciwpyłowe HEPA klasy H13, wychwytujące cząstki smoliste ze skutecznością 99,95% oraz kasety z granulowanym węglem aktywnym pochłaniającym zanieczyszczenia gazowe (nikotyna, tlenek wegla i szereg innych).


Użytkowanie

W trakcie eksploatacji SMOKE ABSORBERA należy okresowo wymieniaż wkłady filltracyjne. Czasokres wymiany w przeciętnych warunkach użytkowania wynosi ok. 1 roku.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Klimawent S.A.
tel. 058 629 64 80
www: www.klimawent.com.pl
mail: klimawent@klimawent.com.pl


Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji Daikin     Ventec Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech ecoplastol       Uniwersal     Winterwarm Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech  Onninen     Flop System Sp. z o.o.    Lindab    Dimplex    Metalplast      Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors     Kaisai
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet