gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Ogrzewanie domu - grzejniki aluminiowe i akcesoria Grupy Armatura

aktualizacja: 15-06-2015, 11:55 – artykuł promocyjny


Jesienią, tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego często zastanawiamy się nad modernizacją systemu grzewczego. Działania renowacyjne, polegające na wymianie grzejników i armatury c.o. skutecznie wpłyną na podniesienie efektywności instalacji grzewczej. Montaż aluminiowych grzejników o wysokiej sprawności cieplnej realnie podwyższy możliwości grzewcze systemu. Natychmiastowa reakcja układu grzewczego na zmiany termostatu pozwoli szybko regulować wysokość temperatury w pomieszczeniach.

Funkcjonalnie rozmieszczone i odpowiednio dobrane grzejniki to klucz do komfortowej temperatury w pomieszczeniach. Oferowane przez producentów różnorodne rozwiązania grzewcze dają nam wiele wariantów zapewnienia ciepła we wnętrzach. Ogrzewanie podłogowe, grzejniki ścienne, płytowe i konwektorowe wykonane z różnych materiałów charakteryzują się inną: jakością, efektywnością, wyglądem oraz sposobem i czasem oddawania ciepła. Od nowoczesnych grzejników wymaga się, by oddawały do pomieszczeń jak najwięcej ciepła w krótkim czasie. Poszukując grzejników, które spełnią te oczekiwania należy przyjrzeć się parametrowi bezwładności cieplnej.
 

Armatura Kraków - aranżacja łazienki z wykorzystaniem grzejnika G 500 F

fot.: Armatura Kraków - aranżacja łazienki z wykorzystaniem grzejnika G 500 F

 

 

Ciepło od zaraz

 

Grzejniki żeliwne posiadają dużą bezwładność cieplną, co w praktyce oznacza, że proces nagrzewania do wymaganej temperatury trwa stosunkowo długo. Grzejniki aluminiowe nagrzewają się zdecydowanie szybciej, przez co w pomieszczeniu szybko odczujemy komfort termiczny. O wysokości temperatury we wnętrzach decydują indywidualne upodobania domowników i przede wszystkim charakter oraz przeznaczenie wnętrza. Wyższy wskaźnik ciepła ustawimy na termostacie w łazience, przystosowując temperaturę do kąpieli dziecka, natomiast inną w gabinecie czy sypialni. Temperatury pomieszczeń przyjmują również różne wartości w cyklu dziennym i nocnym. Ze względu na różnorodne oczekiwania grzewcze chcemy, aby instalacja centralnego ogrzewania była elastyczna i umożliwiała nam swobodną regulację temperatur. Szybką reakcję centralnego ogrzewania na zmienne warunki atmosferyczne oraz równomierny poziom ciepła we wnętrzach zapewnimy instalując wydajne i lekkie grzejniki aluminiowe G 500 F i G 350 F  z oferty Grupy Armatura.
 

 

Armatura Kraków - grzejnik aluminiowy  G 350 F
fot.: Armatura Kraków - grzejnik aluminiowy  G 350 F

 

 

Wyprofilowane, by oddawać więcej ciepła

 

Stały poziom komfortu cieplnego utrzymamy przy pomocy wydajnych i estetycznych grzejników aluminiowych G 500 F i G 350 F  z oferty Grupy Armatura. Posiadają one wyjątkowo dużą powierzchnię oddawania ciepła. Zestaw 10 członów, skręconych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami wyróżnia bardzo dobre przewodzenie ciepła. Zaraz po reakcji termostatu jest ono szybko oddawane do otoczenia. Takie rozwiązanie ułatwi ogrzanie pomieszczeń po długiej nieobecności domowników lub szybkie podwyższenie temperatury np. w łazienkach. W zależności od indywidualnych potrzeb, każdy z zestawów może być uzupełniony o dodatkowe elementy lub pomniejszony o dowolną liczbę członów. Producent – Grupa Armatura, aby zwiększyć szybkość rozprowadzania ciepła, specjalnie wyprofilował wloty i wyloty powietrza. Trzy rzędy otworów zwiększają efektywność grzewczą, wspomagając proces naturalnej konwekcji ogrzanego powietrza. Dwie wersje rozmiarowe umożliwiają indywidualne dopasowanie do pomieszczenia. Grzejnik G 500 F posiada wysokość 573 mm i szerokość 805 mm, natomiast model G 350 F występuje w wymiarach 423 mm x 805 mm.

 

 

Szybki efekt cieplny

 

Przy wyborze grzejników zwracamy uwagę na ich wygląd, który wpływa na estetykę pomieszczeń oraz efektywność cieplną. Wysoki współczynnik mocy grzewczej, biały kolor poprawiający emisję ciepła i nowoczesne wzornictwo to atuty grzejników G 500 F oraz G 350 F. Ich wysoka skuteczność w ogrzewaniu wnętrz oraz neutralny desing pozwalają na montaż urządzeń zarówno w salonach, sypialniach, pomieszczeniach użytkowych, jak i w łazienkach. Nominalna moc grzewcza członu grzejnika w przypadku modeli G 500 F i G 350 F wynosi odpowiednio 112 [W] i 87 [W]. Grzejniki wykonano z wysokiej klasy stopu aluminium i krzemu, dzięki czemu są one funkcjonalne i lekkie. Stanowią one korzystną alternatywę dla kaloryferów żeliwnych, które bez konieczności zmian w instalacji łatwo wymienimy na grzejniki aluminiowe. W celu uniknięcia korozji międzykrystalicznej, modele z oferty Grupa Armatura od środka zabezpieczono specjalną powłoką. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest montaż grzejnika również w instalacji miedzianej.
 

 

Armatura Kraków - zawór odcinający prosty
fot.: Armatura Kraków - zawór odcinający prosty

 

 

Zgrane połączenie - grzejnik plus zawór

 

Niezbędnym wyposażeniem grzejników pracujących w systemie centralnego ogrzewania jest również armatura grzewcza. Przy jej pomocy precyzyjnie np. wyregulujemy temperaturę w pomieszczeniu i dobierzemy najlepsze parametry pracy całej instalacji. Zawory: grzejnikowe proste, mosiężne kątowe oraz zawory odcinające dopływ ciepła przyczynią się do ekonomicznego wykorzystania energii cieplnej w naszych domach. Stosując akcesoria centralnego ogrzewania, dedykowane bezpośrednio grzejnikom G 500 F i G 350 F z oferty Grupy Armatura znacząco wydłużymy ich okres eksploatacji. Duży wybór wymiennych elementów systemu ogrzewania pozwala na kompleksową renowację systemu grzewczego. Zawory odcinające proste i kątowe pozwalają na konserwację i wymianę grzejników bez konieczności wyłączania pracującej instalacji. Wszystkie elementy wykonano z mosiądzu, zgodnie z normą PN-92/M-75016/PN-EN 12164.
 

  • Zawór odcinający, prosty, mosiężny  – cena ok. 17,96 zł brutto
  • Zawór odcinający, kątowy, mosiężny – cena ok. 17,96 zł brutto

     
Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19 pokazała, jak ważne jest wprowadzenie... ¬ więcej...

 
REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

Chłodzenie pomieszczenia za pomocą pompy ciepła jest możliwe tylko wtedy, gdy posiadamy... ¬ więcej...

 
Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Największą popularnością cieszą się wnętrza ciepłe i przytulne. Niemal każdy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus