strona główna » instalacje grzewcze » grzejniki i zawory

Instal-Projekt - grzejniki


Ogrzewanie domu - grzejniki aluminiowe i akcesoria Grupy Armatura

aktualizacja: 15-06-2015, 13:55


Jesienią, tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego często zastanawiamy się nad modernizacją systemu grzewczego. Działania renowacyjne, polegające na wymianie grzejników i armatury c.o. skutecznie wpłyną na podniesienie efektywności instalacji grzewczej. Montaż aluminiowych grzejników o wysokiej sprawności cieplnej realnie podwyższy możliwości grzewcze systemu. Natychmiastowa reakcja układu grzewczego na zmiany termostatu pozwoli szybko regulować wysokość temperatury w pomieszczeniach.

Funkcjonalnie rozmieszczone i odpowiednio dobrane grzejniki to klucz do komfortowej temperatury w pomieszczeniach. Oferowane przez producentów różnorodne rozwiązania grzewcze dają nam wiele wariantów zapewnienia ciepła we wnętrzach. Ogrzewanie podłogowe, grzejniki ścienne, płytowe i konwektorowe wykonane z różnych materiałów charakteryzują się inną: jakością, efektywnością, wyglądem oraz sposobem i czasem oddawania ciepła. Od nowoczesnych grzejników wymaga się, by oddawały do pomieszczeń jak najwięcej ciepła w krótkim czasie. Poszukując grzejników, które spełnią te oczekiwania należy przyjrzeć się parametrowi bezwładności cieplnej.
 

Armatura Kraków - aranżacja łazienki z wykorzystaniem grzejnika G 500 F

fot.: Armatura Kraków - aranżacja łazienki z wykorzystaniem grzejnika G 500 F

 

 

Ciepło od zaraz

 

Grzejniki żeliwne posiadają dużą bezwładność cieplną, co w praktyce oznacza, że proces nagrzewania do wymaganej temperatury trwa stosunkowo długo. Grzejniki aluminiowe nagrzewają się zdecydowanie szybciej, przez co w pomieszczeniu szybko odczujemy komfort termiczny. O wysokości temperatury we wnętrzach decydują indywidualne upodobania domowników i przede wszystkim charakter oraz przeznaczenie wnętrza. Wyższy wskaźnik ciepła ustawimy na termostacie w łazience, przystosowując temperaturę do kąpieli dziecka, natomiast inną w gabinecie czy sypialni. Temperatury pomieszczeń przyjmują również różne wartości w cyklu dziennym i nocnym. Ze względu na różnorodne oczekiwania grzewcze chcemy, aby instalacja centralnego ogrzewania była elastyczna i umożliwiała nam swobodną regulację temperatur. Szybką reakcję centralnego ogrzewania na zmienne warunki atmosferyczne oraz równomierny poziom ciepła we wnętrzach zapewnimy instalując wydajne i lekkie grzejniki aluminiowe G 500 F i G 350 F  z oferty Grupy Armatura.
 

 

Armatura Kraków - grzejnik aluminiowy  G 350 F
fot.: Armatura Kraków - grzejnik aluminiowy  G 350 F

 

 

Wyprofilowane, by oddawać więcej ciepła

 

Stały poziom komfortu cieplnego utrzymamy przy pomocy wydajnych i estetycznych grzejników aluminiowych G 500 F i G 350 F  z oferty Grupy Armatura. Posiadają one wyjątkowo dużą powierzchnię oddawania ciepła. Zestaw 10 członów, skręconych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami wyróżnia bardzo dobre przewodzenie ciepła. Zaraz po reakcji termostatu jest ono szybko oddawane do otoczenia. Takie rozwiązanie ułatwi ogrzanie pomieszczeń po długiej nieobecności domowników lub szybkie podwyższenie temperatury np. w łazienkach. W zależności od indywidualnych potrzeb, każdy z zestawów może być uzupełniony o dodatkowe elementy lub pomniejszony o dowolną liczbę członów. Producent – Grupa Armatura, aby zwiększyć szybkość rozprowadzania ciepła, specjalnie wyprofilował wloty i wyloty powietrza. Trzy rzędy otworów zwiększają efektywność grzewczą, wspomagając proces naturalnej konwekcji ogrzanego powietrza. Dwie wersje rozmiarowe umożliwiają indywidualne dopasowanie do pomieszczenia. Grzejnik G 500 F posiada wysokość 573 mm i szerokość 805 mm, natomiast model G 350 F występuje w wymiarach 423 mm x 805 mm.

 

 

Szybki efekt cieplny

 

Przy wyborze grzejników zwracamy uwagę na ich wygląd, który wpływa na estetykę pomieszczeń oraz efektywność cieplną. Wysoki współczynnik mocy grzewczej, biały kolor poprawiający emisję ciepła i nowoczesne wzornictwo to atuty grzejników G 500 F oraz G 350 F. Ich wysoka skuteczność w ogrzewaniu wnętrz oraz neutralny desing pozwalają na montaż urządzeń zarówno w salonach, sypialniach, pomieszczeniach użytkowych, jak i w łazienkach. Nominalna moc grzewcza członu grzejnika w przypadku modeli G 500 F i G 350 F wynosi odpowiednio 112 [W] i 87 [W]. Grzejniki wykonano z wysokiej klasy stopu aluminium i krzemu, dzięki czemu są one funkcjonalne i lekkie. Stanowią one korzystną alternatywę dla kaloryferów żeliwnych, które bez konieczności zmian w instalacji łatwo wymienimy na grzejniki aluminiowe. W celu uniknięcia korozji międzykrystalicznej, modele z oferty Grupa Armatura od środka zabezpieczono specjalną powłoką. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest montaż grzejnika również w instalacji miedzianej.
 

 

Armatura Kraków - zawór odcinający prosty
fot.: Armatura Kraków - zawór odcinający prosty

 

 

Zgrane połączenie - grzejnik plus zawór

 

Niezbędnym wyposażeniem grzejników pracujących w systemie centralnego ogrzewania jest również armatura grzewcza. Przy jej pomocy precyzyjnie np. wyregulujemy temperaturę w pomieszczeniu i dobierzemy najlepsze parametry pracy całej instalacji. Zawory: grzejnikowe proste, mosiężne kątowe oraz zawory odcinające dopływ ciepła przyczynią się do ekonomicznego wykorzystania energii cieplnej w naszych domach. Stosując akcesoria centralnego ogrzewania, dedykowane bezpośrednio grzejnikom G 500 F i G 350 F z oferty Grupy Armatura znacząco wydłużymy ich okres eksploatacji. Duży wybór wymiennych elementów systemu ogrzewania pozwala na kompleksową renowację systemu grzewczego. Zawory odcinające proste i kątowe pozwalają na konserwację i wymianę grzejników bez konieczności wyłączania pracującej instalacji. Wszystkie elementy wykonano z mosiądzu, zgodnie z normą PN-92/M-75016/PN-EN 12164.
 

  • Zawór odcinający, prosty, mosiężny  – cena ok. 17,96 zł brutto
  • Zawór odcinający, kątowy, mosiężny – cena ok. 17,96 zł brutto

     
Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
fax. (12) 25 44 201
www: www.grupa-armatura.pl
mail: wyślij wiadomośćHydronics

Ekspert Kan
Instalacje
wodne

Ekspert Sas
Kotły na paliwo
stałe

Ekspert Mieszkajbezpiecznie.pl
Systemy alarmowe
inteligentny dom

Ekspert Fibaro
Inteligentny
budynek

 

Ekspert Gamrat
wentylacja
dachu

Ekspert Ensto Pol
Ochrona
przeciwoblodze-
niowa

All rights reserved © 2004-2015 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet