[X]
gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Marley      logo VABO

 KAN Sp. z o.o.   Logo Prandelli

 Pipelife     KOŁO logo  

    Grupa Armatura   Roth Polska

Akra   Gebo     logo Wira

Intersoft     

CED'OR 

Nibe     Onninen
 

Logo AS PPH

logo SFA Poland Sp. z o.o.Watermaticlogo Setma

Ferdom    Logo Gamrat

  logo Wilo  Nibco

SanSwiss

znajdź fachowca

Mieszacze termostatyczne Caleffi w instalacjach ciepłej wody

aktualizacja: 09-09-2015, 09:29


Dziś jednym z najpopularniejszych i zarazem niezbędnych elementów instalacji ciepłej wody użytkowej montowanym w obiektach użyteczności publicznej, hotelach, pensjonatach, czy szpitalach są mieszacze termostatyczne. Stosuje się je w instalacjach z zasobnikami ciepłej wody, a ich podstawowe zadanie to ochrona osób korzystających z baterii w łazience czy kuchni przed poparzeniem. 
 

Ferro- Mieszacz termostatyczny regulowany, chromowany, z zaworami zwrotnymi i filtrem
fot.: mieszacz termostatyczny regulowany, chromowany, z zaworami zwrotnymi i filtrem


Skąd ryzyko poparzenia? W celu uniknięcia niebezpieczeństwa zakażenia bakterią Legionella należy utrzymywać w zasobnikach ciepłej wody temperaturę przynajmniej 60°C. Woda o takiej temperaturze stwarza ryzyko poparzeń. Trzeba ją więc mieszać z wodą zimną w odpowiedniej proporcji. Mieszacze termostatyczne Caleffi obniżają temperaturę ciepłej wody użytkowej, utrzymując ją na zadanym poziomie w zakresie regulacji 30-65°C ± 2°C. W momencie braku wody zimnej, mieszacz natychmiast zamyka przepływ ciepłej. Celem ograniczenia temperatury jest także jak największe obniżenie strat ciepła w instalacji.

Dodatkowym walorem mieszaczy termostatycznych Caleffi jest specjalny materiał konstrukcyjny zapobiegający osadzaniu się kamienia.

Mieszacze termostatyczne Caleffi mogą pracować jako zabezpieczenie pojedynczego odbiornika np. umywalki, natrysku, jak również w układzie odbiorników zbiorczych.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul. Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
fax. (12) 276 76 06
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomość

poczytaj o Ferro w portalu
zobacz wszystkie zdjęcia w galerii FerroAll rights reserved © 2004-2016 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet